• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadnja malina

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Malinari, kakva je kod vas situacija?

2tfr.jpg



a7jf.jpg


zu3e.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u rodnom kraju je katastrofalno prosla sa kolicinom.proslogodisnja susa je ucinila svoje i lastari ostali mali i slabi i dosta izmrzlo. kaze mi drug da ni 50% nema koliko prosle godine a i ona je bila losa. ko god nema uslova za zaliv nece zadugo imati malinu od ove promene klime koliko vidim. ja sam hteo zasaditi ponovo malinjak ali ni sadnice naci dobre a ni dovoljne kolicine. susa ih unisti
 

megan

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
7
Uhvatio sam malo vremena pa postavljam kako sam prosle godine sadio malinu u 10-11 mjesecu na povrsini 6 duluma.

Oranje
img20131008164436.jpg


frezanje

img20131011165352.jpg
 
Posljednje uređivanje:

megan

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
7
Evo još slika

Slika1_zps7d8cded1.jpg


Slika2_zpsecedabcd.jpg


Bacanje kreca i stajnjaka u trake u koje se sadila malina, 20 t stajnjaka u trake 0,6m i 160kg Yara mislim da je 10:20:30 ili je bilo 8:24:24. nisam siguran (isto u traku) a prije oranja na pracelu baceno 500Kg NPK 7:20:30.

Slika3_zpsd9134328.jpg


Slika4_zps9aa5a83b.jpg


Slika5_zps33cec02b.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

megan

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
7
Nakon toga sve ponovo pofrezano da se trake dobro izmješaju.

Stigle su i sadnice:(happy):

Slika6_zpsfc800299.jpg


Slika7_zpsb4ead568.jpg



Dezinfekcija prije sadnje

Slika8_zpscaf7536d.jpg


Slika9_zpsc14367fc.jpg


Slika10_zps854debed.jpg



Posadjeno

Slika11_zps98557b12.jpg



Sutradan još jednom pofrezan medjuredni prostor

Slika12_zps2f114d44.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

Amona

Guest
Pozdrav, imam parcelu od 1000 m2 koja nije obradjivana 20 godina osim sto se radovno kosi trava. Mislio sam da zasadim nesto malina i nesto borovnice. Dali bi bilo u skladu sa agrotehnickim pravilima da se zemlja sad uzore i pripremi za sadnju u narednih mjesec dana. Hvala
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Nakon toga sve ponovo pofrezano da se trake dobro izmješaju.

[/IMG]

Molim te možeš mi reći malo preciznije način postavljanja ograde. Vidim da imaš ograđeno :)
 
N

nedasepostenom

Guest
Pozdravljam,ovako,novi sam ovdje i nigdje na google nisam uspio naci konkretan odgovor.Ovdje sam "naletio" trazeci odgovor. Naime,prvi put sam posadio nekih 1000 sadnica ali moj problem je sto mi je tlo glineno,znam da to ne odgovara malini.Moje pitanje je postoji li neko rjesenje za takvo tlo,rjesenje kojim bi malina bila iole uspjesna kao na "normalnom " tlu.LP
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Bolje nista prijatelju moj.
Ja sam se malo raspitivao, trazi puno vlage.
Po sveme imao bi jedano branje, skromnog zrna i tvrde kozice...
 

Najnoviji postovi

Na vrh