• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same explorer II 90 vs laser 90

gobabygo

Novi član
Tu od
12 Ruj 2018
Poruka
9
Pozdrav momci,
Koja je razlika izmedju ova 2 traktora, koji se bolje pokazao ?
Treba mi za rad sumi, blatu. Najmanje za poljoprivredu.
Trenutno imam Same Saturno 80 dupla vuca. Svakome bih preporucio taj tractor za teskog rada. Mjenjac mehanicki nepodrev, motor isto tako. Razlog je taj sto mi dolazi musterija za njega, pa bih uzeo jedan od ova dva navedena traktora od 90 ks koji imaju turbinuu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Model Laser trebal bi uspoređivati sa Silverom, a ne Explorerom.
Laser 90 je najmanji od traktora u toj klasi, dok je Explorer 90 najveći u njegovoj klasi.
Laser je sličan tvojem Saturnu: ima jednaki motor starije generacije, samo motor na Laseru ima turbinu, veće zapremnine i većeg momenta od motora na Explorera 90. Teži je od Explorera za skoro 1 tonu...
Explorer je vjerojatno bržina cesti i ima kočnice na svim kotačima.

Dalje sam znaš.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Laser - velik, težak, masivna i izdržljiva mehanika, izuzetno velika podizna moć na hidraulici, za svoju veličinu izuzetno okretan. Serija traktora prvenstveno namijenjena ratarima ( oranju ). Po meni glavna mana - spor u transportu.

Explorer - laganiji, brži u transportu, okretnij, manjih gabarita. Univerzalno rješenje za sve poslove na manjem gopspodarstvu.....
 

gobabygo

Novi član
Tu od
12 Ruj 2018
Poruka
9
Koji ima bolji mjenjac, odnosno izdrzljiviji ?
Da li oba traktora imaju speru prednje I zadnje vuce. Ima koji od njih ima prisilni potisak na hidraulici I kocnice na sve 4 tocka
Koji bi vi preporucili za sumu ?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Zavisi koliko jako vitlo imaš.
Laser je sigurno jači i učinkovitiji, grublji i izdržljiviji.
Potisak hidraulike nema ni jedan traktor (osim Fendta).
Kočnice na prednjim kotačima ima Explorer (ako ima 40 km/h), no kad je uključen prednji pogon, ionak imaš kočenje prednje osovine preko pogona.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
ZJ, kako možeš tako nešto reći? A svjetsko čudo tehnike zvano rus?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Imaš praf Marko.
No, mislil sam samo na ove kapitalističke.
Socijalistički su uvijek bili neobični :(giggle):
 

gobabygo

Novi član
Tu od
12 Ruj 2018
Poruka
9
Momci isao sam danas gledao jednog Lasera, opcenito tractor nije los. Ima nesto ulja po motoru ali sve je ok. Ono sto sam uocio jeste da tractor pusi crni dim na auspuh ko lokomotiva, ima malo bijele pare na iberlauf (sad koliko ce biti dok se zagrije potpuno I kad bude u teretu to je pitanje) I malo je procurio cilindar od kocnica tj ulje po malo gubi. Traktor ima hidraulicne kocnice I ima kocnice na prednjim tockovima.
Kako su se pokazali mjenjaci na explorerima koji imaju djelimicnu elektroniku (oni sto se mogu saltati bez stiskanja kvaccila )
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Dobro je dok radi. Kad ne radi, onda je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh