• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sep 2000 novi motor

felixvz

Novi član
Tu od
19 Pro 2021
Poruka
14
Pozdrav ekipa,
Otac mi ima prastari SEP 2000 i riknuo je originalni lombardini 10 KS...mislim...izgubio kompresiju, pa je neki " majstor" rastavio i tražio 5-6 soma kuna za popravak.
Stari bi još pristao na tu suludu investiciju, jer je emotivno vezan na svog sepa, a ima i brdo priključaka, sakupljanih godinama,al ja mislim da je preskupo....
Ja pak imam diesel agregat s motorom 186F, navodno 8,5 KS, koji sam posudio pa mi je vraćen neispravan (ne daje struju) i navodno je bio kod par majstora i nitko ga ne može popraviti. Sad sam ja mislio taj kineski diesel motor staviti na SEP.. em malo da starom izmamim osmijeh,em da si malo isfrezam vrt... jer nikad više taj sep neće trebati raditi onak zapravo ko nekad.... Da li je netko to radio? Ugrađivao kineza? Vidim da ih prodaju i masiva i trgoagencija....i navodno sve paše,,, kompatabilno s lombardinijem.Aj pomozite da ne lutam....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,722
Pitanje ti je kakav je prihvat na radilici motora.
A kakav je bil agregat: 3f ili 1f, koliko kW? Ima rješenja i za to.
 

felixvz

Novi član
Tu od
19 Pro 2021
Poruka
14
Pa agregat je bil kao 10kw , kaj je nemoguće....objektivno, kolko sam ga ja upotrebljaval, daval je oko 5-6 KVA, kaj je i realno ako motor ima 8,6 KS. E sad, reko mi je tip koji se bavi tim motorima i frezama, da je na agregatima obično duga osovina i da se onda ne može riješit, jer treba raditi distancer i onda ga lomi.
Ali, ako ima riješenje, rado bih ga čuo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,722
Ako nije konus B23, onda nema pomoći.
 

felixvz

Novi član
Tu od
19 Pro 2021
Poruka
14
Da...znam, mora bit kratki konus.Moram raskopat agregat pa pogledat, al mislim da nisam te sreće...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,722
Jel 3f agregat ili 1f?
Ima li anlaser?
 

felixvz

Novi član
Tu od
19 Pro 2021
Poruka
14
ima anlaser, ali ne znam koji je tip..hmm dakle ako ima anlaser, onda ima dublji zamašnjak jer mora imati vijenac na njemu, a samim tim i dužu osovinu na izlazu...ne??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,722
Ne, zamašnjak i osovina su s prednje strane motora, izvod radilice sa stražnje...

Jel raskopan ili kompletan? Pošlji na PP koju sliku, kožda imam kupca.
 

felixvz

Novi član
Tu od
19 Pro 2021
Poruka
14
Da vidio sam to jučer na slici, da je zamašnjak na strani paljenja..
Na što misliš da li je raskopan ? agregat?
 

felixvz

Novi član
Tu od
19 Pro 2021
Poruka
14
Ma nije mi doma, sad poslije praznika ga moram dovući , pogledati osovinu. pa ti pošaljem slike.
U biti našao sam neke. Moj je točno takav,,,, agregat 2.jpg agregat 3.jpg agregat 1.png
 
Na vrh