• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE - sezona 2016.-2023.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sip 90D je skup pošto su svi noviji u prodaji, a netreba nam opet toliko puno da bacimo novce, a radi 10 dana u godini.

Šanana ,može li same dva reda tjerat ?
Vjerojatno bi mogao.
Imam u planu uzeti na probu jedan Mengele SH 20 iduće jeseni ako ga švercer ne proda pa da vidimo kaj SAME veli na to :)
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Jedan moj kolega ima dvorednog vicona ,ove god smo bili radili s njim dok nam je samohodni bio u kvaru ,mogu ti rec da massey od 115 ks u dobrom kukuruzu dobro pod njim jauce
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Pa to nemoraš ni pitati :(giggle)::(giggle): klasično SIP-ovo siliranje . Cilindrični je ok.
Bitno da je zrno svako udareno, a to što lišća ima jer je stabljika bila suvlja nije bitno.

Osovina za Sipa što ide kroz remenicu je 400kn, a za Mengela je obični brus 100 ili 200€..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Za moga Mengele MB 220 je oko 1050kn brus. Al zato sječe kako treba. Ja sam kupio silokombajn koji je jako malo radio, brus će biti još 10-15 godina njegov prvi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Milane siliram još od ex Juge . početak sa Lifamom . Trenutno imam SIP 80 PETINGER 2 I Mengele 200 . MENGELE je ipak najbolji a SIP najlošiji od ova tri. A ako je broblem skupi brus prepravi se veča brusna ploča . A kako riješit kilavog Sipa (mekani materijal .)?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@sanana hocel moci same nosit naprijed sh 20 ili je u planu silirat naopako?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nek je mekan, ali za manje gospodarstvo je sasvim oke, sad tek kad sam uzeo 90D vidim kako siliranje ide dobro, nijednu stabljiku nisam zagazio na 3.5 rali, a bilo je tu uklinaka.

Bolje noviji Sip nego 20-30 godina stariji Mengele.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@sanana hocel moci same nosit naprijed sh 20 ili je u planu silirat naopako?

Napred nikako, ići će iza na hidraulik i siliranje u rikverc na 1000 okr kardana, može se i bočno zakrenuti kad se dovoljno prostora napravi

Mogu u rikverc bez problema kad imam mjenjač 20+20, znači sve brzine koje ima napred ima i u rikverc, a i preglednije je u rikverc.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja pokuso mengele 280 obiso krug i vratio na 540, jednostavno nema snage da silira i da vuce prikolicu jer ne smijem da mu dodam gas preko 1500obrt motora ( samim tim ne dobijam punu snagu motora)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Felix, izvini, ali pišeš gluposti, kao prvo moraš imati silokombajn koji je predviđen da ga se pogoni sa 1000 okr kardana, znači to su kombajni velikog kapaciteta, tjeraš traktora npr na 2000 okr motora, ali silokombajn je onda full iskorišten.

Markach
Nismo još pošto nema takovg kombajna nitko u okolici.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Sanana
Zato sam i pital, vecina strojeva je namjenjena za 540
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam samo kolegi odgovorio na pitanje jer sam pretpostavljo da je pito da li je moguce da se ovi normalni voze na 1000. Pokusavali su i drugi pa kazu da moze a kazu da pogotovo ko ima 540E da to dodje ajmo reci pun pogodak :)
A meni jeste na 540 obrtaja iskoristen kombaj full ali nije traktor zato sam i pokuso, vidim nije to to i vratim na 540. Doso do zakljucka da mi treba veci kombaj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve je točno, nema brige.
Ja inače teram našeg Sip-a na 540E, odnosno 750 okr, ali motor se vrti na 1900 okr što mu dođe oko 600 okr kardana i to ide pjevajuči, a potrošnja je manja.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
240
Ja sam kupio prije 6 godina nov Sip Silo 80 B i sta reci, nesto pretjerano zadovoljan nisam jer sam mislio kupio sam novo i bicu miran jedno duze vrijeme.Sitno sjecka na to se nemogu pozaliti ali se cesto kvari,sve sam lezajeve izmjenjao a neke i po drugi put,jedna osovina je pukla nikad nisam otkrio zasto,i jos dosta toga da ne nabrajam dalje.Radim godisnje 10 ha.
Ah da lagan je za nositi i pogonit, to mu ide u prilog.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja sam Potinger Mex Ok preko brzog karadana tjerao oko 650-700 obrtaja, a traktor je isao na laganom gasu neznam sad tacno sa koliko obrtaja motora, islo je bez problema,ali je traktor 130 ks, da sve tako pogoni na laganom gasu treba dobre snage i mislim da bez 110-120ks tesko da moze.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Pozdrav.
Zanima me kad krecete s siliranjem.
Ja cu ove godine prvi put raditi silazu... Pa me zanima neki optimalni datum... Malo sam gledao kukuruz i zrno se pocelo stvrdnjavati pa sam mislio to ovaj tjedan odraditi
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
salyin barem u tvojek kraju imaš koga pitat kad je optimalno vrijeme za silažu.
 
Na vrh