• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Store 402 korpa kvacilaPo

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Pozdrav za sve clanove. Molio bih iskusne clanove da mi kazu pri sklapanju korpe gde idu one 3osovinice (I'ma 3 krace I 3 duze) na potisnoj ploci.Koje idu na koju stranu ,vucnu ili kardansku potisnu plocu. Otkinuo he srce vucne lamele,stavljena Nova,semenik radilice,druk,kardansku nisam menjao(tu sam trebao ,imala oko3,5mm debljine).Sklopio I nece da ukljuci kardan,krci.Probao Ida smanjim zazor na 1mm Malo bolje ali nije to to. Mislim da sam zamenio mesta osovinicama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Još smanji zračnost, na malo više od 1/2mm.
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Probao sam i tako,dobio sam samo jos tvrdju pedalu . Cudno je kad ukljucujem kardan na prazno ,ukljuci se sa lakim krcanjem a kad Sam zakacio pipalicu nije bilo sanse da ukljucim kardan.Morao Sam da odradim voce sa gasenjem traktora(ukljucivanje kardana).
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Kratke idu na kardansku a duge na pogonsku!! Kod mene isto popucale zakovice na srcu lamele, u trgovini gospodin rekao uzmite odma dvije za rezervu jer nisu neke kvalitete a navodno imaju Turske i kao neke orginal fiat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Dobro je Željac rekel, taj polu proizvod od Štorea ima samo u katalogu dvostepeno kvačilo, a u praksi jedan ili ni jedan stepen....
Baš mi je neki dan čovjek pričal na koju šemu se on bori s uključivanjem kardana jer je nakon dugogodišnjeg štelanja odustal pa ni ne pokušava više.
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Volvo hvala na odgovoru,sutra ga ponovo rastavljam.Iako sam zemenio semenik radilice poceo je da kaplje na zvonu kroz rupicu,eto nije ni 5 sati radio.Suvi kvalitet😁 proizvoda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zanimljivo. Mi nikad nismo imali takvih problema. Kardanska lamela je originalna, a vučna je jednom zamijenjana u njegovih skoro 40g.
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Pa kod meme je oko 10 God. I jos od tada je imao lift tj. lupkanje lamele. A bilo je dosta cupanje voca ,tako da je dobro I izdrzala do sada.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Nema vise orginal dijelova ja sam za svoj štore sve kupovao u Sloveniji pokraj sipa u sempetru i gazda je bil prisutan i rekel je da sve kaj rade vise manje je Turska i to po garazama!!! Ja sam isto u nazad 5godina 4 puta slagal lamelu, proslu godinu uzeo cijeli set nova korpa potisna ploca sve zamasnjak na centriranje i eto proslo 100 sati i moram stelati lamelu a mozda sam 10 put ukopcal kardan po 1sat rada kardana ajde jedino kaj ga nastelati nije tesko pristupačno je izvedeno!!!
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Sta da se radi,mucimo muku sa starim traktorima kad nema para za nesto novije.Danas Sam ga razdvojio I odneo kardansku da zanitiju .Kazi mi koliko ostavljas luft izmedju druk lezaja I pipaka korpe.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Kod mene je cca 2cm Pise u prospektu od 1,5do 3cm!!! Ma ja sam uvijek za mehaniku a ovo novo je puno zica,senzora itd
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Mislio sam prilikom sklapanja koliko ostaviti luft aposle podesavanje na sipku nastelovati 2-3cm.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Izmjeriti dubinu do potisnog i odbiti za zračnost tak sam ja sa svojim majstorom mehanicarem napravil samo si dobro izmjerite 3capice da jednako pritisnu potisni i da dobro zategnuti matice na capicama jer se i to zna olabaviti?!!
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Pozdrav!!! Treba pomoć u nevolji!! A štore je vredu traktor AK je traktorista normalan!!!!
 
Na vrh