• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore skrivene brzine?

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
ZJ! Vi imate štore na mom je reduktor između motora i getriba koji spore brzine jos uspori!! Dali znate mozda namjenu tih brzina jer kad je u 1 brzini plus reduktor traktor ide ko puž 🐌
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Puzajuće brzine...za priključke poput kanalokopača, platformi za biranje voća i slično.
Na mojem je samo kućište takvog reduktora.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Da tako sam i mislio dobra stvar kome treba!! Jer kad je u trcoj brzini i kad ukopcam reduktor dobijem negdje pola brzine 1brzine
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Meni osobno ne treba ali mi se pokazalo odlicno u sumi!!! Dosta je usko skarpa nekih 40metara a put katastrofa tak da u 3 i reduktor mi je super mala brzina a mozes mu dati gasa radi snage!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Štos je u tome da puzajuće brzine nisu namijenjene povećanju vučne sile, već samo sporom (puzajućem) gibanju, pa budi oprezan s tim da ne bi bilo lomova u reduktoru.
Iz istog razloga puzajuće brzine ne možeš uključiti u višim (4., 5. i 6.) brzinama.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
To znam za 4-6 brzinu jedino mi je zelja stavit prednji pogon onda bi bil pravi traktor ali zele suho zlato za prednji pogon!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Kak je kreću cijene prednjih pogona?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Ispod 3000eura neda niko a za ostale traktore zna se naci od 1500 do 2000!! A kaj mozemo ja cekam kad bu neka dobra cijena ili karambol 504 ili 404!!mada malo dalje od mene je 504 ali po meni ko da je 402 zivlji valjda zbog motora posto je sve isto na svim serijama 402 do 504 osim motora ili se varam!!! Svi vele da je 404 puno bolji od 504 a ko bi ga znal svatko svog konja fali!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Nas je koštal 4000 DM još tam davne '96.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
To bi bilo oko 2000eura!! ajde to je ok cijena za prednji pogon! Kad se bude nasao za ok cijenu ja kupujem!! E sad nisam gledal vi znate dali je vec u tvornici stavljen zupčanik u getribu kam se serafi ukapcalica?! AK je prednji pogon mu se stavi ko na formuli!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ne, nije. Treba ga rastaviti do komadića.
No, to je prilika da zamijeniš neke stvari, odnosno napraviš generalku na getribi.

Čuj '96. je 4000DM bilo ko 4t € danas ;)
Problem je isplativosti, ali ak to hoćeš...taj traktor dobije više na vrijednosti od uloga u cijenu prednjeg pogona.
Isplati se ak traktor nije poderan.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Pa da puno znaci prednji pogon!!! Ja sam svog kupio pred 5godina za 26tisuca i nakon 6mjeseci od kupnje sam imao kalvariju ma da skratimo traktor je bil perfektno slozen za prodaju!!! Tak da me jos 20tisuće dosao popravak istog!!! 12500 je otišlo u getribu samo i to ne cijelu!!!! Ali dobro slagal sam ga za sebe!
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Jedino di sam pozitivno iznenađen kad sam kupoval ležajeve i semeringe u Celju bas u trgovini samo za ležajeve rekao trgovac da donesem svoje stare. Radi uzorka i kad ih videl rekli mi je fantje vrnite to gore jer takvu kvalitetu nebum kupili na njim je bila samo oznaka SSSR!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh