• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tele bolesno. Pomoc

Cakulentije

Novi član
Tu od
24 Svi 2018
Poruka
6
Pozdrav, tele za koji dan puni mjesec dana, sve je super bilo do prije jedan dan, kada je pocelo da stenje, i kao da se napreze u predjelu stomaka u ritmu kako stenje, odmah smo zvali veterinara gdje mu je imzjerio temperaturu i bila je u redu koliko se sjecam oko 39.5. Dao mu je neke injekcine i prasak smo razmutili, prasak je ja mislim za gliste... Danas drugi dan, isto stanje, slabo jede, jedva na cuclu da posisa pola litra varenike. Opet je danas dao injekcije. I da nekada isto dize rep kao da hoce da se baljezi, ali samo jednom je. Molim vas da li je neko imao slicnih problema???
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
imao sam problema ali ne takvih. kaj ti znači baljezi? kaj je varenika? dali se tele diže na noge? dali je živahno ili mutavo?stenje u ritmu čega (disanja?)dali se trese? 39.5 zvuči malo povišeno. internet kaže za tele imeđu 38.6 -39.4. iz ovoga što si ti napisao zvuči kao kao upala pluča. možda je klop. u najgorem slučaju korona.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Hm možda nisam u pravu ali
Baljezi = balega = sere
Varenika = mlijeko
 

Cakulentije

Novi član
Tu od
24 Svi 2018
Poruka
6
😁😁 Zeljko hvala na pomoci, u pravu si.
Tele uglavnom lezi, nekada ustane, i hoda ne djeluje mi bas sigurno na nogama, ali nije padalo do sada. Pa veterinar kaze da je temperatura u redu, kao da je do 40 u redu...Nije zivahno uopste, a i kako bi bilo kad nista ne jede na silu mu dajemo mlijeko. Da, stenje u ritmu disanja, kratkog...pa veterinar kaze da bi morao imat temperaturu za upalu pluca.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako ima gliste mora ga se dobro prošetati,možda ga pustiti van da se istrči,onda će izbaciti gliste.Vet je vjerovatno dao nešto protiv parazita i antibiotik da ne dođe do upale dok ih tele ne izbaci van.
 

Cakulentije

Novi član
Tu od
24 Svi 2018
Poruka
6
A pratim redovno ga obilazim, nego vec danas drugi dan kako slabo jede, veterinar kaze za sad da je to to,preko toga ne smije nista vise da mu daje, jer valjda je dao sto je trebalo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh