• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov belgijskog plavog goveda

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima kolega ženske, 10-ak komada uzeo za probu, do 550 kg, trebao bi dobiti 16 kn za kg.
 

Ivan4755

Novi član
Tu od
17 Ruj 2017
Poruka
6
Ja planiram uzeti 10-15 komada, pa me zanima dali je istina da dobro napreduju ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ne tovim još bikove ali po meni prvi i najvažniji uvijet je pravilna i kvalitetna ishrana..jer od čistoga zraka nebude niti jedna životinja napredovala...pa sad ako dobar potencijal(genetika) iskoristiš sa super prehranom onda možeš nešto i očekivati...Sad nije ni svaki simentalac niti belgijski plavi niti charloais jednak,pa tako vjerovatno na tu količinu nebudeš imao jednak prirast.Osiguraj im dobre uvijete i svakako nas izvjesti o napretku..Mene to jako interesira ali tek gradim objekt za životinje i hranu,pa ako se sve poklopi nagodinu bih trebao kupiti telad pa početi toviti..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Belgijanci su mesni tip i uz dobru ishranu moraju dobro napredovati.
 

Ivan4755

Novi član
Tu od
17 Ruj 2017
Poruka
6
Odlična je to cijena!
Hmm, u Lacićima uvoz iz Rumunjske su simentalci 20-23 kn po 1kg
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Jesi siguran da su u Lacićima po toj cijeni?
Prije nekih mjesec dana su u Lacićima bili 27 kuna simentalci.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vakcinirani po toj cijeni sigurno nisu, to kak veli Kuba po 27 bi prije bilo.
 

Ivan4755

Novi član
Tu od
17 Ruj 2017
Poruka
6
Hmm, dečki ajde sutra Vam provjerim... Ali nemoguće da su Belgijaneri jeftiniji od simentalca, aa cijena Belgijanera je 25 kn kg
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
U utorak ide jedna moja junica u klaonicu, majka simentalka, otac belgijanac. Budem sutra poslikao nju i njezine kolegice čiste simentalke koje su kraj nje da se vidi razlika u izgledu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh