• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktori iz Srbije

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svima.
Neznam jel sam na dobrom mjestu otvorio temu pa ako nisam neka me moderatori isprave.
Naime zanima me dali se isplati kupovat novi traktor u Srbiji točnije IMT 550.11 ili u Hrvatskoj. Cijene jesu možda nešto jeftinije ali koja su dodatna davanja kod uvoza i RH.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Pozdrav svima.
Neznam jel sam na dobrom mjestu otvorio temu pa ako nisam neka me moderatori isprave.
Naime zanima me dali se isplati kupovat novi traktor u Srbiji točnije IMT 550.11 ili u Hrvatskoj. Cijene jesu možda nešto jeftinije ali koja su dodatna davanja kod uvoza i RH.

pdv, carina, homilogacija
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja gledam ovu moju rakovicu pa ona je stara 30 godina i preko 10 000 sati pa to da je john deer već bi se raspao ali rajka ide i ide još uvijek..Kažu da ove nove nisu ni blizu starima ????
evo stara kršina ne bi je dao za ništa...


image share
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kažeš johni bi se raspo - nebi nego bi potrošio pola imanja na servise,a rajkana popraviš za 200kn :)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ALFADA JADARKO koji je to iznos PDV carine i homologacije na cijenu traktora od 120 000 kn

a PDV ti je 25% od računa, a ovo ostalo najbolje nazovi carinarnicu koja ti je najbiže i oni će ti objasniti,
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ja sam prošle godine uvozio traktor iz njemačke i pdv sam dobi povrat tamo a pdv koji sam platio u hr sam dobio povrat tu,carinu nisam plačao zato jer sam imao euro1 obrazac a ako ga nebih imao plačao bih carinu 9% od vrijednosti stroja a homologacija je bila oko 500kn i špedicija je bila oko 400kn.Dali se je raspored čega mjenjao u posljednjih godinu dana nebih znao. PDV dobiješ povrat samo ako si u sustavu pdv-a.Najbolje ti je otiči do špedicije i oni ti kažu sve što ti je potrebno i koja su davanja jer se zakoni stalno mjenjaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh