• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica Brigs !

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Poštovani ,prijatelj ima traktorski kosilicu Brigs . Problem što ne može Anlaser pokrenuti kada rukom zavrtimo magnet tada zna upaliti ,kada svjećice skinem vrti kao luda ! Što se tu dešava ,kao da ima abnormalnu kompresiju ? Nisam imao takvih slučaja ako netko zna molio bih pojašnjenje . Hvala
 

Prilozi

  • IMG-b64dc5b82714cecd91b444667ff3c37f-V.jpg
    IMG-b64dc5b82714cecd91b444667ff3c37f-V.jpg
    58 KB · Pregleda: 8

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ako je anlaser orginalan logički je da je neispravan čim inače pali.
Ili je slaba baterija.
Ili loši kontakti.
Uglavnom, mislim da je nekaj od toga
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Poštovani ,prijatelj ima traktorski kosilicu Brigs . Problem što ne može Anlaser pokrenuti kada rukom zavrtimo magnet tada zna upaliti ,kada svjećice skinem vrti kao luda ! Što se tu dešava ,kao da ima abnormalnu kompresiju ? Nisam imao takvih slučaja ako netko zna molio bih pojašnjenje . Hvala
Pozdrav,
Nemaš kosilicu Briggs, nego imaš nekakvu traktorsku kosilicu, s Briggs motorom. Bez ljutnje molim na ovaj ispravak.
Kakav je to motor s 1 ili 2 cilindra, koliko ima KS? Bitno je znati za defektažu dati.
Da li je na tom motoru što popravljano prije ovog problema, ako je što?
Da li taj motor ima automatsko rasterećenje ventila i kompresije kod startovanja?
Ako daš odgovore na ova pitanja svi budemo malo pametniji.
Ja još nisam naišao na neispravan anlaser na B&S motorima na traktorekima, ali sam rješavao koje kakve druge kvarove s paljenjem. Jednako tako svjećice su vječne, motori pale od prve. Tu mi je sve sumnjivo i premalo informacija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Poštovani ,prijatelj ima traktorski kosilicu Brigs . Problem što ne može Anlaser pokrenuti kada rukom zavrtimo magnet tada zna upaliti ,kada svjećice skinem vrti kao luda ! Što se tu dešava ,kao da ima abnormalnu kompresiju ? Nisam imao takvih slučaja ako netko zna molio bih pojašnjenje . Hvala
Možda iz nekog razliga ne radi dekopresor..
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Prijatelji ! Kosilica Brigss stara 3 godine ,1 cilindar . Nije ništa radno sem zamjene noževa kosišta i ulja u motoru . Pošto mozak radi ubrzano ,i ne može se svega sjetiti . Skužio sam što je problem : Može biti zračnost ventila ili dekompresor na bregastoj .Kada odradim napisat ću što je bilo ,možda pomogne nekome sa istim problemom . Zahvaljujem se kolege , kolega (plus) nema ljutnje tu smo da se konlzutiramo .Ipak nakon 42 godine rada malo se psiha umorila !! 😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh