• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

traktorske gume Speedway

B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
Ove rijetke ripne su ti za suhe terene, jer stoje jako poprijeko. Ameri koriste istu vrstu ripni.

Grijesis...
Rijetke ripne su za blato, a guste su za suhe terene... Americki tip gume izgleda kao i obicni kakav svi koristimo, samo sto jos izmedju dugackih rebara imaju po jedno krace...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Možda Bobo. Ako su ripne položene više uzduž, prikladnije su za blato (samočišćenje i kopanje do tvrdoga). Ove kaj stoje poprečno su za suhi teren (neznam kakav).
Ove gume kakve mi koristimo su više-manje univerzalne iako i kod nas imaš raznih tipova (vidi samo Barum...)
 
B

Bobo

Guest
Jos davnih dana sam na FP pitao zasto ameri koriste takve gume s "polurebrima" i cemu to, pa su mi rekli da kod njih nema blata i da im takve gume dalju po "preriji" puno bolji grip.

A sto se oblika rebara tice, znam da ima svega i svacega. Sto kome treba.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ma prodajem Mf 133 sa gumama 50% i svima zapada u oci da su gume poderane
posto su montirana 12,4-32 cijena m je 1700-1950 ovisno o marki ne isplati se kupovati nove i prodavati (cijena traktora 20 000kn)

Prodao za 19 000kn
 
A

Ado

Guest
Procitao sam vas komentar ?.-Pogresno savjetujes zasto ne promijenuti gume kad prodajes nesto.-Celave gume su za otpad .-Svak kad kupuje voli daje sve uredno da ima manje ulaganja u traktor a posebno gume kad su sve nove .-Uzmi samo u obzir koliko kosta jedna zadnja guma a ne sve cetri gdje si u svemu tome ?-Necu da ulazim dalje za ulaganje u traktor .-Kad kupujemo nov traktor svi volimo daje sve ok, kad ga dotjeras u selo da se imas sa cim pohvaliti zar nije tako .-Zato i kad kupujemo polovan svak sto prvo vidi gume ,odmah stotinu komentara .-Pozzdrav svima Ado_
 
I

ihorzic

Guest
ljudi tražim najjeftinije nove gume za traktor 750-16 i pomognite ako znate
 

Vjeko sv

Novi član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
1
Pozz, imam speedway na imt 549 već godinu dana .12.4-28 12 platana, gume mekane i zasad odlične. Dosad izvuko 50 metara drva sa tim gumama sve brdovit kraj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh