• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Universal - ulja hidraulike, mjenjača i serva

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Kumu su oni isto slagali na 643 s pomoćnim cilindrima i moram ga sad pitati kako drži a meni su na 445 slagali prije cca 10 godina i drži koliko god dana hoću. Ako unutarnji propušta ne bude tu sreće dok se to ne složi.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Unutarni klip sam sa celindrom zajedno nosio u međimurje kaje stavio na klip manđetu mozda nije dobro slozio neznam ali se ovaj bavi hidraulikom
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nije samo to stvar, razdjelnik treba vidjeti, ako on pušta a pušta badava i pet manđeta. Ja sam isto pokušao i nije mi uspjelo i odnio sam razvodnik i za sad nema greške.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kako kolege kažu, dok glavni popušta popuštati će i pomoćni, tako da nemoj bacati novce na njih.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Nije samo to stvar, razdjelnik treba vidjeti, ako on pušta a pušta badava i pet manđeta. Ja sam isto pokušao i nije mi uspjelo i odnio sam razvodnik i za sad nema greške.
Mozes mi poslikati toga glavnoga razvodnika
Ali velim da sam odesiu u sesvete ono cijelo gdje su ventili i slagao je veli da mora biti ok
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Pa to je to, znači onaj cijeli blok ispred cilindra. Sad da li to oni isprobaju i kako ili samo stave nove gumice to ne znam. Očito nije dobro ako spusti, reklamirati mu i nek slaže opet. Da li i poskakuje dok je upaljen traktor ili je mirna hidraulika?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
A kaj ti mora držati u zraku dok je ugašen?
Spustiš dolje, ugasiš traktor, zatvoriš garažu i do drugog dana si nek počine..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ako pušta gumica na klipu ili neki od ventila, dodatni cilindri be budu riješili problem, već bude hidraulika samo sporije dizala i sporije spuštala, tj bude više "gluha" i s plugom u brazdi.
Traži uzrok problema, jer ovak budeš potrošili novce i još budeš razočaran.
Na našem Štoreu malo spusti, ali ne padne do kraja. Tijekom rada, kad nosi priključak, isto malo spusti, pa priključak poskoči kad ga podiže na mjesto.
Istina, cilindar nije nikad diran (u svoje 42 godine), a mijenjani su bili samo oni nepovratni ventili s kuglicama.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
A gleč, po meni je to maltretiranje stroja. Gume bezveze trpe, poluge itd..
Nam na 445 drži bez problema. A na 530 isto tak cuka u radu i pusti dost fletno dok vgasim traktora.. Al nikak da zemem tu hidrauliku na red i pogledam kaj se desilo..
PS: znal sam videti i ferkiča koji vgašeni drži priključak v zraku 🤭😅
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Mora, pa nije to imt
Na našem Štoreu malo spusti, ali ne padne do kraja. Tijekom rada, kad nosi priključak, isto malo spusti, pa priključak poskoči kad ga podiže na mjesto.
Post za postom i odmah u sljedečem sam pobijaš svoju tvrdnju

Malko se šalim ali to držanje tereta u zraku je meni bedastoča da nemože biti veča.
Poluge prazne bi uvijek trebale biti u zraku i tak treba traktor čuvati. @ZJ videl sam da su tvoje dole, a to nije dobro pošto traktor stoji mjesecima.
IMT-ova hidraulika je takva kakva je, nekome odlična u poslu, a nekog boli kaj ne drži..... pokojni forumaš je taj problem riješil na ovaj način.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
@MUHA, uvijek su gore ;)
Jedino kaj popuste koji cm...ali teret nikad ne padne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
@MUHA, uvijek su gore ;)
Jedino kaj popuste koji cm...ali teret nikad ne padne.
To je normalno, čim veče opterečenje.....
Onda možeš mirno spavati. I ti i on ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh