• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus c335 problem paljenje

Luka Bosnic

Novi član
Tu od
27 Kol 2022
Poruka
5
Pozdrav, imam Ursus c335 i zanima me kako da ga upalim direktno na anlaser preko serafcigera ili kljuca (to mi je jedina opcija, inace nebi radio), slabo se razumijem u to. Gledao sam neke videe na YT ali nista.

Prilazem sliku anlasera, moze mi neko objasniti kako se to radi, i jel trebam nesto znat prije nego sto to radim da nebi sprzio nesto ili zapalio. Hvala unapred.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Moguće ga je odvijačem upaliti ako se spoji između vijaka ali treba biti oprezan da se ne stavi odvijač između njih pa da prilikom pokretanja se od iskrenja ne zavari ili se ne spoji na masu. Ipak bih preporučio popravak da ne dođe do kakvih slučajnih ozljeda. Evo jednog primjera kako to učiniti
 

Luka Bosnic

Novi član
Tu od
27 Kol 2022
Poruka
5
Aha, znaci bolje ne pokusavati. Ali ipak cu ja pokušati. Kada bude vremena elektricar ce pogledati, ali za sada mi je ovo potrebno. Hvala ti na odgovoru.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nije neka nauka ali treba paziti da se ne spoji plus na masu ,jer se to zna dogoditi da se ljudi uplaše kad počne iskriti. Za silu se to tako može ali za neko duže vrijeme ne bih to preporučio. Ako je do sada radio vjerojatno samo automat ne valja ako sad ne želi upaliti na ključ.
 

Luka Bosnic

Novi član
Tu od
27 Kol 2022
Poruka
5
Ma vjerovatno je automat kako kažeš, znaci samo polegnem odvijač na ova dva vijka, tj dotaknem ih i tjt.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Ovaj video je samo još jedna u nizu od loših yutub škola....
To se tak ne radi.


znaci samo polegnem odvijač na ova dva vijka, tj dotaknem ih i tjt.
Ne na vijke tako ti svega, skuril buš navoje i onda stvarno možeš automat baciti u smeče, a možda je ispravan.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
To je samo bio nabrzak video da vidi poantu stvari a ima dovoljno velike matice da direktno na njih stisne... Makar sad kad gledam sliku mi nije jasno kakve su ono žice što vise dolje i da li uopće dolazi što od brave do automata?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Znam, samo komentiram video ;)
Nekakva žuta tanka se nalukava iza anlasera ali ne vidim da je spojena na pin automata.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pa da je automat otišao, ne bi ti ni na šarafciger vrijedilo paliti. Ja sam u takvoj nekoj sličnoj situaciji, za nuždu povukao dvije žice sa alnasera i spojio ih na najobičniji taster za paljenje. To je sve skupa bilo 20 min posla i 30 kn troška a palio sam traktor sa sjedala...
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Ja sam u takvoj nekoj sličnoj situaciji, za nuždu povukao dvije žice sa alnasera i spojio ih na najobičniji taster za paljenje. To je sve skupa bilo 20 min posla i 30 kn troška a palio sam traktor sa sjedala...
To je moral biti neki prekidač sa jebenim kontaktima, a takvi se baš i ne prodaju za 30-tak kuna.

Imam neki video na vezu toga pa kad ga dignem na jubtub linkam u temu zbog čega mislim da to ne vozi.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sam to sebi spojio na starom hermann lanzu d24, i palio tako koju godinu bez brige... Išlo mi na živce stalno šarafcigerom iskriti pa se dosjetio, probao i funkcioniralo je
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Velim, moguče ali je očito bil neki odličan prekidač u igri ili si spojil plus i pobudu, a ne debele kontakte.

Evo obečan video presjeka automata u kojem se vide kakvi su kontakti u pitanju i princip rada.

 

Najnoviji postovi

Na vrh