• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Viljuskar pobeda Tu32

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Gledam da uzmem neki viljuskar oko 3t, zagledao sam jedan Pobeda sa M33 motorom, ali mi se cini da motor ima nekih problema. Sam gazda mi je rekao da je menjana glava jer je u nekom momentu pukla. On je upalio na oko 0 stepeni onako, ne iz prve, radi solidno po zvuku ali je lenj na gasu i dimi sivi dim. Malo vlazi na jednoj dizni, na meracu radnih sati mu stoji oko 2300 sati i taj sat radi. Verovatno nesto do pumpe nije ok kad je tako lenj na gasu, a opet zasto bi mu pukla glava, to je viljuskar, dal je moguce da je pregrejan? Imam i video, pokusacu da ga postavim, malo je veci...

Dakle moje pitanje vasa pretpostavka oko sivog dima i lenjosti na gasu? Inace motor ne duva, gledao sam mu cep...
 

Prilozi

  • IMG_20201128_125909.jpg
    IMG_20201128_125909.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20201128_125922.jpg
    IMG_20201128_125922.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 19

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Viličari su leni na gasu zbog drugačijeg štelanja boš pumpe, to nek te ne muči.
A ipak nebi bilo lose malo na pumpi i dizama poraditi pa bi se izbegel taj sivi dim i dobilo malo na odazivu na gas.
To kaj je glava pukla je isto tak normalno za te motore. Mozda ga je neko palil po zimi s start sprejom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jako umorno taj motor pali i ima jako oštar zvuk, kao da mu je rano paljenje.
Ovaj motor s videa je neispravan i zahtjeva popravak a dali se bu to riješilo pumpom i dizama buš videl ako se upustiš u to.
Pobeda su jako stari viličari ali motor nije problem, za njega dijelova ima. Radije malo probaj voziti da vidiš kak ide mjenjač, kočnice, u kakvom stanju je hidraulika... mislim da za to odavno dijelova nema i tu bi mogel imati probleme, motor se reši.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Probao sam ga voziti, ide solidno, menjac je OK, a i hidraulika je dobra, ne curi nigde, kocnice rade. Mada mislim da je cena prilicno jaka za ovo stanje motora, gde treba nesto oko njega raditi, trazi 2600E (kao minimum cenu). Meni nece svaki dan raditi, ali ako vec treba oko njega da se zanimam, mislim da je to velika cena, ni bendix mu ne valja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Naj jači su mi ovi kaj pumpaju gas na dizlu kad pale 😂

Po zvuku bi ja rekel da nevalja vijenac na zamajcu a ne bendix. Treba videti.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Naj jači su mi ovi kaj pumpaju gas na dizlu kad pale 😂
Imali smo u firmi takvog viljuškaristu na starom Indosu.Bil je brži od fedra na papučici gasa,pa mu je zgledalo da stvar funkcionira.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja razmem ljude, teško se navike koju si se kao mlad naučil odreči ili odučiti.
Ko je probal fiču, peglu, stojku, bubu, tristača.... i ostala vozila koja su gorivo putem fergazera dobivala znaju kolko je neke bilo lakše upaliti kad si malo goriva pripumpal putem fergazera.
Ili ko je pribavil duplog webera pa pumpaj s osječajem radi boljeg ubrzanja jer oba špricnu gorivo... o_O

Jebaj ga, neke navike ostaju zauvjek
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Naj jači su mi ovi kaj pumpaju gas na dizlu kad pale 😂

Po zvuku bi ja rekel da nevalja vijenac na zamajcu a ne bendix. Treba videti.
Moze biti, ipak si ti iskusniji sa ovim stvarima...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
U kakvom je stanju stub, ima li lufta, sve ostalo je relativno jeftino za popravke
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Mislis na platformu koja ide gore dole? Nema tu lufta, bar nisam uspeo da vidim, drmao sam viljuske levo desno, napred nazad, i vozio po neravnom, nije tandrkalo nista
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Imam jos neke da obidjem, pa cu uporediti, ovaj je najnoviji po godinji proizvodnje, ali izgleda i nije nesto odrzavan i pazen, a i cena mu bas nije neka da se odma za njega odlucim...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kod nas se za te pare moze uzeti Clark u odlicnom stanju sa bocnim pomakom
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Meni treba nesto da moze da digne 3t jer radim sa metalom i nekad neku masinu uzmem da mogu da je pomerim, skinem sa kamiona, a i da imam za kojesta da se ne cimam, o viljuskarima bas i ne znam mnogo, samo mi bitno da je dizel ili benzin motor, da nije elektro i ova tonaza. Mislim da su ovi sto ih trenutno ima u ponudi jaki sa cenom, ja sam planiro do 2000e da platim, al trenutno nema nista oko te cifre. Idealno bi mi bilo da je malo i za sredjivanje, da ga ne platim bas mnogo...Ne znam o Clarku nista..ko pravi to? Odakle si ti?
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Jel zna neko nesto o Desta viljuskarima? Imam jedan u blizini,nisam isao jos da vidim,kad sam cuo da ima Zetorov motor jako sam se zainteresovao jer sam ljubitelj istog a imam i malog zetora 4718,ne znam tacno koji je motor,ali je cetvoroklipac,mozda 7201 ili 6702...

Evo slika od tog,ne izgleda bas nesto na slici,al izgleda nije nikad ni farban
 

Prilozi

  • Screenshot_20201214-210209.png
    Screenshot_20201214-210209.png
    154.7 KB · Pregleda: 13

Najnoviji postovi

Na vrh