• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Da li me vara slika ili kanalic sirine 10 tak cm dug par metara u smjeru strelice nebi ispustio pola ove vode van a to bi napravio za 2-5 min...💪🏻💪🏻💪🏻 Polish_20200707_213330782.jpg

Pa da s traktorom "zagrizes" vrh kolotecine svakim prolazom po malo stvorio bi se izlaz za vodu...

P.s. siguran sam da ces nesto smisliti da uredis taj "put k svojim goricam" 🍇🍇🥂🥂
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Voda je u jarku, u tome je stvar. Nemogu je u bijeg spustiti nikak, kolotečine svaki dan su dublje i dublje. Nemogu si pomoći nikako u ovoj situaciji. 🙃
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,986
Kao što je kolega stippa rekao,trebalo bi,ali ne ručno,nego kombinirkom,ili plugom napraviti ispuste da se voda cijedi,i onda kad se procijedi i osuši,zatrpat kolotrage
mislim da bi na puno mjesta to bilo izvedivo
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki sve ja to znam, ali kad je voda u jarku, kak da ju u brijeg pustim? Nemam ju kam pustiti nikak, a samo da ga ja radim i šodram nema šanse a drugi bi ga koristili.

Ali kaje tu je.
Sad je to milina.
IMG_20200707_114426.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Pozdrav svima koji ovo prate, vratio sam se doma, "samo da znate" :hahah: malo u stihu :)

I moje gorice su napokon poštucane (štucanje je tzv. vršikanje).
Jučer sam si kupio još jednu igračku, na priloženoj fotografiji je desna. Odmah je isprobana u maksimalnom angažmanu, zadovoljan sam, osim što joj u rezervoar stane 6 lit škropiva više, pa mi je puna malo teža za nositi od stare.

jfnYWTV.jpg


Danas sam flaksao i kosio ispred i oko klijeti i po trsju, pa ako netko želi pogledati kako to sada izgleda, prilažem nekoliko današnjih fotografija:

Ispred klijeti:
dbItF1X.jpg


Na kraju prvih redova pokraj uzdužnog, makadam puta:
4YdhhTW.jpg


Pogled s donje strane, prema gore, prema klijeti:
XyXU1qp.jpg


Iz suprotnog kuta:
XBCnss7.jpg


Tu je još prošle godine raslo 130 trsova, sada puštam da se zatravi:
ghtMfTC.jpg


Ovdje na mramornoj ploči tovarim na sebe punu špricu dok špricam:
zxpjGhh.jpg


A ovako to sada izgleda s balkona klijeti:
Q7hLswZ.jpg


Srdačan pozdrav :)
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Svaka čast,gazda Plus!
Milina je videti ovakve gorice s jos lepšom kleticom.
Sretno sa novom špricom i ne mora bit do kraja puna da kičma ne trpi..
Serbus!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
I ja sam konačno uhvatio vremena za riješit mlade vinograde, uvjeti su koma kiše nema ni za lijek, ako se nešto ne promjeni slaba godina će bit
2A117CE6-AF52-4A83-ADA6-0240C5D4CE2B.jpeg B23B134C-EB43-41F3-A809-0FEB6D834826.jpeg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Svaka čast,gazda Plus!
Milina je videti ovakve gorice s jos lepšom kleticom.
Sretno sa novom špricom i ne mora bit do kraja puna da kičma ne trpi..
Serbus!
Hvala za komentar, ali pobogu pa kakav sam ti ja gazda goricama, ja sam ti njihov sluga, baš kao pravi pravcati sluga :)
Slažem se da nema potrebe puniti rezervoar sa škropivom do vrha, jer sam ove godine i skratio redove :). Presudno je bilo "drugi model i uz to povoljna cijena", a lako ja natočim škropivo samo do pola rezervoara, da manjem teglim.
Za prvu probu i učenje "tehnologije" sam išao i sa punim rezervoarom, bome osjete ju leđa, itekako :).
 
  • Like
Reactions: ZJ

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Uf znas sta jedva sam doceko da završim sa ručnim radovima, inače imam dve vrste onih sixton peak radnih cipela, po zimi koristim one visoke a sad za vinograde imam niske, imaju kapice i jedne i druge nisu toliko ni teške i stvarno su udobne ali imam tamnu put i brzo pocrnim na suncu i onda kad dođem na plažu sve crno samo stopala bijela😅 tako da kad idem ovako na traktor radit stavim te “radne” cipele jer mi nije potreba za boljima i da noge vide malo sunca...
Zj to sam sliko na brzinu u vožnji ostatak je bio još gori,a ne mogu čekat više trava je zbilja bila velika, još sad brauna montirat i proć i to je to za ovu godinu nadam se
Plus jesi razmisljo da stavis neke točkiće da ti je lakše za nosit😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh