• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Analiza zemlje

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
našibaj ureje i nešto s fosforom...naginje ti u alkalno, ureja će spustiti prema neutralnom...
pa čak i obična petnajstica će biti ok...
jedino što nebi bilo loše je stajnjak ili zelena gnojidba da se humus oporavi preko 3%...
ali, znaj da jednokratno za niš nema pomoći, moraš biti uporan...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa kalij mu je slabiji od fosfora, zašto onda posebno dizat fosfor? Inače ja nebi išao sa urea-om da zakiselim tlo jer će mu bilo kakva gnojidba mineralnim spuštat pH. No ono što mu nitko nije rekao a jedino je bitno su količine gnojiva, što mu možda bobostar može pomoć. Kolega je zaboravio navest i jednu vrlo bitnu stvar a to je gnojidba od ožujka 2016. do danas, koliko vidim to je stara analiza.
Inače preporuke gnojidbe daju tamo gdje rade i analize, isto tako svaka ozbiljnija poljoapoteka gdje npr. kupiš gnoj ima agronoma koji će znat izračunat potrebnu gnojidbu na osnovu analize.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ovaj set ti nebu odredil dušik-fosfor-kalij, niti ph...jedino EC, a to i nije presudno... ;)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Pa naruči direktno od njih. Piše da šalju. Samo im pošalji mail šta trebaš i pošalju ti ponudu s poštarinom. Ne vjerujem da ćeš igdje kod nas naći jeftinije.



Shipping outside of Germany
If you wish your shipment to arrive in another country, then please write us an e-mail stating the product article and the quantity desired, along with the delivery address, country and postal code. We will let you know if we can ship to that desired country and notify you of the shipping costs, since we must inquire about the shipping option and the costs in advance from our shipping partner.
For our water analyses and agricultural measuring products, send your e-mail to: info@stelzner.de
For our gas and biogas analyses products, send your e-mail to: info@pronova.de
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Napraviti ćeš par uzoraka upitnih rezultata i ti to bude stajalo. Barem bi bilo tako kod mene i većine drugih. Analiza zemljišta u lab.nije tako skupa, a rezultati bi trebali biti "ispravni". S krivim rezultatima budeš živio u zabludi ili radio gnojidbu krivo. Sada analiza zemljišta dodje skoro kao 25kg uree.
Ja sam kupio prije par godina ph metar. Samo kad sam kupovao nisu rekli da bi sondu trebao mijenjati svaku godinu,eventualno dvije godine. Sonda 150eur + kalibracijske otopine.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ja analizu nikad nisam radio niti ću. Bacim duplo više gnojiva i mozak na pašu.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Vecina gradova i zupanija sufinancira analizu. Zato sam radio na 5 parcela. Obž
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Do kraja ove godine treba obaviti analizu da bi se ostvarilo pravo na poticaj
 

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Misliti ili znati nešto nije isto! U pravilniku za izravna plaćanja nigdje ne piše da je zakonska obveza donijeti analizu zemljišta prilikom zatraživanja potpore (poticaja). U zakonu o poljoprivrednom zemljištu 57/22 članak 7. stavak 6. stoji da se analiza zemljišta provodi samo na državnom zemljištu.? Ako netko zna da se mora provoditi i na privatnom neka nam kaže?!
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167

I mene interesira zakonska obaveza
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Na predavanju o PUS-u djelatnica savjetadavne je napomenula da če ta obaveza biti od 2024 obavezna za sve parcele veće od 1ha za dobivanje poticaja
 

Najnoviji postovi

Na vrh