• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Analiza zemlje

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Da li to znači da se mora analiza početi vršiti 2024 ili se već mora do 2024 imati provedena analiza na svim površinama većim od 1ha?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Imam više ARKOD parcela u sustavu a neznam s koje bi trebao dati zemlju na analizu...
Mislim da bi trebalo analizirati 1/4 posjeda svake godine.

1. Maslinik 0,3ha
2. Maslinik 0,4ha
3. Oranica 0,15ha
4. Maslinik 0.35ha
5. Oranica 0,11ha
6. Oranica 0,25ha
7. Vinograd 0,2ha
8. Oranica 0,15ha
9. Oranica 0,1ha
10. Oranica 0,5ha
11. Pašnjak 1,7ha

Parcele 6-11 su na 1 kat. česticu.
Lokacija sjeverna Istra.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nisam siguran, ali mislim da se odnosi na parcele veće od 1 ha, a kod tebe...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
423724.jpg
Područja u narančastom ranjiva na nitrate, pa zbog toga pitam.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,102
Parcele veće od 1 ha-obveza je raditi analizu zemlje svake četvrte godine. Znam da se to odnosi na državnu zemlju u zakupu i na trajne nasade. Da li se to odnosi i na oranične površine trebalo bi provjeriti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Iz savjetodavne su rekli da svu zemlju koja je upisana u ARKOD i nalazi se u ranjivom području treba je dati na analizu i to 1/4 parcele svake godine neovisno o veličini i vlasništvu.
Zanima me ako to neko radi.

Link:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Svi smo obveznici uzorkovanje tla upisani u upisnik!.
Trebalo je završiti i izobrazbu!.
Za sve površine od 1ha i veće.
(Čak i manje površine od 1 ha ako se to utvrdi od strane nadležnih....)
Unutar 4 god..s jednom analizom, određenim parametrima uzorka, GPS kordinatom uzetog uzorka, ispisanim na potrebnim obrascima.... sve ostalo NarodneNovine.

E sad koliko se uzrokuje-jako malo isto kao i prije donesnog zakona, rekao bi.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo idem u petak na predavanje da budem ovlašten si uzeti uzorak za analizu 😂.

Vi koji ste radili analizu. Jel tko kupovao sondu ili ste svi štihačom?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,102
Štihača, ali nije problem napraviti si sondu. Kupiš pravi švasaparat, pilu za željezo ili profi brusilicu, malo materijala i eto ti sonde. Ne moraš ju kupovati i bacati novce utaman.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Materijala čak i imam, pilu ručnu, makita brusilicu... Ali bi ipak radio s aku parkside.

Aparat još nisam naručio ni odlučio koji bi 🤣🤣🤣
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Jel nije ovo jednostavnije i jeftinije nego da sjebem 10 kila željeza?

 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,102
Jednostavnije je, ali ćeš ostati prikraćen za užitak da si svojim rukama napravio takvu napravu. Da ne naglašavam koliko si lajkova za to mogao priskrbiti (normalno, uz malo kritika da si to mogao bolje napraviti).
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Mislim da bi mi bilo jednostavnije cijev zabiti u zemlju i onda je prerezati na pola i uzeti zemlju.. I tako par puta 🤣


Jebemu sad ozbiljno malo. Jel kupio tko sondu? Ne čini mi se skupa ako se ima više uzoraka za uzeti? A i nije mlijeko da će se pokvariti pa može oporucno unucima..
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,102
Meni je prošle godine došao uzeti uzorak djelatnik firme koja je radila analizu. Imao je sličnu sondu. Problem je što se mora zemlja izbijati iz sonde, no budući da se to radi rijetko nije prestrašno. Brže je nego lopatom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh