• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a zakaj nebi valjali?...mislim, niti jedan gnoj nije dobro staviti da je u kontaktu s korjenom, ali peletirani je najmanje opasan...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,661
Vidio sam sad tu prek grane zanimljivih voćki -sadnica, ali nemam stajski gnoj. Valjaju li peleti konskog i goveđeg gnoja?
Naravno da valja, ja ga koristim već par godina u kombinaciji s umjetnim gnojivom. Ja čak ako ima u ponudi uzimam i kokošji peletirani, jer ima veći udio dušika
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Eto sredio tri terase, svaka po 15ak m². Gredice planiram omeđiti rubnjacima jer me dodu jeftinije nego daske. E sad, zemlja je kakva je. Čime da je pognojim prije štihanja gredica. Jesu li dosta peleti konjsko-goveđeg ili kokošjeg gnoja jer to jedino mogu nabaviti...i koliko bi toga trebalo po tih 15 kvadrata ako je opcija moguća i da valja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
To je rotkvica...danas prva berba, prema planu, bit će idealna za Uskrs. IMG_20230327_183938.jpg . A luk je pri kraju, izgleda da ga niti nebudem imao za Uskrs... IMG_20230327_183952.jpg

ali, bude hrena, mrkve, pastrnjaka, blitve, špinata, male salatice, rikole...možda i bolje da ga nemam... ;)
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
zaštihaj vreću na svaku terasu...ak su meni dobri za plastenike, dobri budu i tebi...
Danas bio u poljoprivrednoj i raspituje se jedan deda koliko bi trebal deti ovog gnoja h vreči jer ga nije nikad kupil ni koristil. Veli mu lik da je vreča 25 kg za cca 200 m² ili malo manje ak nije dugo bilo pognojeno. Tak nekaj pise i na vreči. Tom logikom ak ja denem vreču na 15 kvadrata, pa to bu sve zgorelo..griješim li
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nebu niš zgorelo...samo napravi kak sam ti rekal...
a i na plotu piše... 🤭 prvu gnojidbu napravi kak se spada, poslije budeš već sam vidio koliko treba (kak se biljke ponašaju)
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Eh kad bedak ima cajta, svasta mu pada na pamet. Pa tako i jedan mali plastenik ŠČ. Pitanje bi glasilo koliko je to isplativo. Bez grijanja. Koliko zimi može biti koristi od njega ako ima funkciju samo da snijeg i kiša ne padaju. Koliko može biti isplativ u ranim mjesecima za sjetvu i uzgoj presadnica za kasnije presađivanje. A nakon toga sadnja "necega" i zastita nekakvim sjenilom ljeti ( mreza npr). Dakle msm na isplativost na godišnjoj razini.
Položaj je SZ i ima prosjek sunca zimi ali daleko više od prosjeka ljeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Rotkvica..ne zanima me kak ali nađi načina sa mi je dostaviš..ili dojdem po nju.
E da..vuzem je tu ..rotkvice iz konzuma..prokleto železo..samo železo i železo..

Usput da pitam.zašto su neke rotkvice (ja bi rekao ) gorke?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Eh kad bedak ima cajta, svasta mu pada na pamet. Pa tako i jedan mali plastenik ŠČ. Pitanje bi glasilo koliko je to isplativo. Bez grijanja. Koliko zimi može biti koristi od njega ako ima funkciju samo da snijeg i kiša ne padaju. Koliko može biti isplativ u ranim mjesecima za sjetvu i uzgoj presadnica za kasnije presađivanje. A nakon toga sadnja "necega" i zastita nekakvim sjenilom ljeti ( mreza npr). Dakle msm na isplativost na godišnjoj razini.
Položaj je SZ i ima prosjek sunca zimi ali daleko više od prosjeka ljeti.
isplati se, zimi imaš unutra špinat, matoviljac, mladi luk, mladi češnjak, salatu običnu i endiviju, blitvu, rotkvice, peršinovo lišće...sto čuda...
ljeti (ovisi o veličini plastenika) paradajz i papriku, ili samo krastavce...nikako krastavce i paradajze i papriku skupa u jedan plastenik.
veličina plastenika dovoljna za jednu familiju je oko 30 kvadrata
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,242
Imam plastenik 50m2...cijelu zimu unutra pospremljena mrkva, persin, celer,poriluk s vrta...mladi luk, zelena salata, matovilac...
Vrlo rano posaden mladi krumpir...posijane rotkvice...sad posijani krastavci..
Isplativost na kraju je mozda upitna...posao je to...treba zalijevati... tak ce ti to netko reci...
Al neprocjenjivo je imati tako nesto svoje cijelo vrijeme...
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Imam plastenik 50m2...cijelu zimu unutra pospremljena mrkva, persin, celer,poriluk s vrta...mladi luk, zelena salata, matovilac...
Vrlo rano posaden mladi krumpir...posijane rotkvice...sad posijani krastavci..
Isplativost na kraju je mozda upitna...posao je to...treba zalijevati... tak ce ti to netko reci...
Al neprocjenjivo je imati tako nesto svoje cijelo vrijeme...
Nisam mislio na financijsku isplativost. Tu kako god okrenuo teško da si na nuli. No mislio sam na "vremensku" isplativost ili bolje, iskoristivost. Tu mislim da nije iskoristivo samo par mjeseci
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
biljke u plaseniku ustvari miruju možda mjesec dana...od nove godine, do kraja prvog mjeseca...sve ostalo ima kakav-takav porast
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,242
Ja mislim da je iskoristivo...u jesen prvo posijemo mrkvu i persin unutra...posadimo salatu i znamo staviti luk...za bozic imam mladi luk, salatu...vrlo rano na.proljece dode mlada mrkva...s time da na jesen pospremimo sve sa vrta prije nego smrzne...ove godine sam kopao kelj,zelje i poriluk sa zemljom, zakopao u plasteniku i sve prezivilo...imali u 11. 12. mj svjeze zelje za salatu...u 3mj posadili mladi krumpir... tako da nije.to samo par mjeseci...skoro vise od pola godine...
 

Najnoviji postovi

Na vrh