• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
salata ide i do 5 eura,
paprika drži cijelo vrijeme 3 eura
paradajz 3 eura (u zadnje vrijeme naginje prema 4)
mladi grah 8, u ljusci 4 eura,
mahune 6, mladi luk 7, mrkva 2, peršin 5, krastavci 3, poriluk 4, bundeve 1.5, patlidžan 2, ljute feferone 10 eura kila, slatke feferone 4, ajvar 8...
nema naznaka da će cijene pasti... :oops:
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Možda sam pobrkao, zar ne prodaješ ti na tržnici? Tebi to i paše. Ja već jako dugo ne kupujem na tržnici ništa jer ne volim jest mu*a, a pišu bubrezi na deklaraciji.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
meni takva situacija paše, ali svjestan sam da to nije realno...šverceri dižu cijene u nebo, ja ih samo pratim s puno svježijom i kvalitetnijom robom
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Ja samo velim da bi pol hrvaCke pocrkalo od gladi da nema velikih trgovačkih lanaca sa uvoznom robom
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
A možda ne bi gradovi bili toliko puni, a sve bašče prazne..
 
  • Like
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Zato što je to najveći stupanj ekologije koji se može postići. Veći i od vožnje bicikla.

Kratki opskrbni lanci i uzgoj što više toga što se ne mora skladištiti,transportirati, sortirati.

Da više ljudi ima bašču planet bi nam bio sretniji.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
A možda ne bi gradovi bili toliko puni, a sve bašče prazne..
Ne živim u gradu. No tom logikom, kome ćeš prodati papriku po 5 ojra ako ju ja, mi, oni sami uzgojimo. Drugi je par cipela, kome ćeš je prodati ako ja ne radim u nekoj drugoj firmi gdje ću dobiti plaču. Treći par cipela, kome ćeš prodati krastavce za zimnicu, ako ne rade tvornice ambalaže jer su radnici eto odlučili kopati po vrtu. Jedna od najglupljih (sori) izjava od kad je interneta je ...uzgoji sam. Ajmo se ljudi malo zdrmati, zbuditi. A na koncu 90% tzv opg prodaje je iz istog izvora kao i ono što kupim u dučanu po duplo manjoj cijeni. Brenzati treba malo. Jbg, svi dobivaju neke poticaje, voze bijesne traktore, a poslije nemre prodat po konkurentnoj cijeni jer mu se eto ne isplati. Na koncu kako uopće rade, da "rade" povrće u Španjolskoj? Vjerojatno jeftinim 3D printerima kad mogu plasirati po toj cijeni. I mogu li ja sad kod direktora otići po još dvije plače jer je eto ljetina podbacila pa nema paprike za 1.5 ojra već je sada 5 jer treba negdje natumpljati razliku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kad odeš na more i za apartman traže 150e, jel i onda puno? Ak nema jeftinije - ne ideš na more. Da nitko ne ide, cijena bi pala...
Cijenu (nažaost) određuje tržište i dok god ima onih koji su neku cijenu spremni platiti, cijena će biti tolika.

Za ovo da je 90% iz istog izvora nemreš niti tvrditi niti garantirati. Vrijeđaš većinu poštenih ljudi.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Tak je. Nedam 150 eura. Ili najdem jeftinije ( sopingcentar) ili ne idem. A ovo zadnje.. ajde molim. Budimo realni, pogledajmo stvari kakve jesu i priznajmo. Ajmo do Dolca pa razvuzlajmo od stola do stola. A na koncu iako sam bil nazočan takvom prekupu ne zelim se upustati u te rasprave
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh