• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DT -20 Prvi Vladimirec

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Postovane kolege uvazeni clanovi . Posjedujem Traktor DT-20 predhodnica danasnjeg Vladimirca . Momentalno traktor je u fazi generalke na motoru ,radi se ,o jednocilindricnom motoru 20 Ks Mada sam uspio iskopati njegov cijeli manual ,ali na Ruskom trebat ce mi vasa pomoc i konzultacije .unaprijed Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pokušat ćemo , kod nas nije dovoljno poznat taj traktor jer ga T25 brzo zasjenio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel to onaj kaj može okretati volan i ima ručicu sa lancem umjesto automata na anlaseru ??
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Da kolega moze se zakretati volan ,pali se na potisak ,ima rucno kvacilo Vodom hladjen motor ,1 klip 125mm !

Postovane kolege uvazeni clanovi . Posjedujem Traktor DT-20 predhodnica danasnjeg Vladimirca . Momentalno traktor je u fazi generalke na motoru ,radi se ,o jednocilindricnom motoru 20 Ks Mada sam uspio iskopati njegov cijeli manual ,ali na Ruskom trebat ce mi vasa pomoc i konzultacije .unaprijed Hvala
Sada cu nastaviti ovdje da ne otvaram drugi post !
DT-20 Motor 1 klip,hladjen vodom . Kolega je dobro rekao malo je zazivio ovdje .Brzo ga je sustigao Vladimirec T-25! Proces rada opisat cu vam detaljno i postaviti slike !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Traktor sam kupio bio je regan ! Nije imao na sebi Anlaser bio je spaljen . Tako da je dovezen na kamionu . Pokusali smo na slep i nakon 800 metara upali ljepo je radio ,nakon toga cimni ga metar upali! Kada sam uspio rijesiti Anlaser nov akumulator 145 Ah vrti ,ali upalit nece .Skinem Diznu ,Bosch pumpu odnesem Bosisti navodno uredjeno ,postavim gorivo ljepo baca na diznu ma nista upalit nece .Predlozim sinu da skinemo glavu da vidimo stanje klipa ,skinuli a celo klipa udara po stublini.Vjerujem da je bio pakung sa nekim karikama. Odlucio sam se za generalku. Ali gjde pronaci stublinu ,klip za traktor iz 66 godine ? Dolazim do podataka da od kamiona VAZ -UAZ moze se ugraditi sklop uz doradu .promjera 130mm , Dajem se u potragu i uspjevam nabaviti sklop iz Rusije .Posto mi je Sin strojarski tehnicar i posjeduje strojeve ,vrlo uspjesno obradjuje stublinu i klip .Ostala je radilica i klipnjaca ,dobijam podatak za mestra iz Karlovca koji moze obraditi radilicu i klipnjacu tako da sam to poslao u Karlovac ,u medju vremenu sin je poravnao glavu .Sad je sve tu vec sam u fazi sklapanja ! Radilica ubacena ,on ima glavne lezaje kao obican kuglicni lezaj promjera 250mm ,postavio sam klip i klipnjacu stublinu upresao uvukao klip povezao sa radilicom .sad treba stezati kako rekoh imam Manual ali tamo je opisano po (Diamo metru ) ja to u zivotu nisam vidio .ja mogu po Nm ali koliko?
I nije mi 100% jasno to faziranje Bosch pumpe ? Razvodje sam uklopio sve oznake 1/1 motor je na prelazu po Bregastoj krug za 360 na paljenju oznake se razidju .posto pise da pred paljenje ide od 29-31 stupanj .Sin ima taj alat koji pokazuje stupnjeve zakrenuli smo motor na 29,5 stupnjeva klip je otisao dole 12mm ,sad mi preostaje da Bosch pumpu utvrdim kad je na fazi .tamo je to opisano da to se radi kapilarom ,ja to nemam dali zna netko od vas neki nacin za ispitivanje .zahvaljujem svima na komentarima !
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad odrediš gornju mrtvu točku mislim da jesi pa odrediš stupnjeve prije nje i skini lajtung sa dize i lagano okreči motor kad dođe u gmt na lajtung treba kapnati treča kap . U tom položaju pumpe pali a kad upališ zakreni pumpu gdje najbolje radi .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Željac , ko te tako učio predpaljenje ???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo večina strojeva iz Austro-ugarske se tak upaljivala :icon_fU:.
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Kad odrediš gornju mrtvu točku mislim da jesi pa odrediš stupnjeve prije nje i skini lajtung sa dize i lagano okreči motor kad dođe u gmt na lajtung treba kapnati treča kap . U tom položaju pumpe pali a kad upališ zakreni pumpu gdje najbolje radi .

Da postovani kolega Bosh pumpa je jos dole ,Pumpa nema mogucnost zakretana kao primjer Imt ,sto bi znacilo da nema mogucnost dodatnog podesavanja pumpe .Morat cu UP-LO Slike i bit ce svima mnogo jasnije u svakom slucaju hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Oprosti mi na neznanju ali tadašnje rusko carsto koliko ja znam nije bilo pod A-U .:icon_fU:

Zar se kod nejga ne šteluje predpaljenje podbacivanjem podloški pod pumpu?
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Kolega traktor nije kako kazete iz Austro ugarske ,stariji jeste Definitivno tvrdim da je to mali Ruski traktor koji vuce dvobrazni plug 12 coli pogledajte na Youtube. No idemo sa rjesavanjem kako sam napisao pritezanja su po Diamo metru , posto to nikada nisam vidio mene zanima koliko u Nm ? (GLAVA BREZONI 4 KOM 18x1,5 koliko Nm ?) ( ZAMASNJAK 6 SARAFA 14x1,5 koliko Nm ? ) (KLIPNJACA 2 BREZONA 16x1,5 koliko Nm ?)

Oprosti mi na neznanju ali tadašnje rusko carsto koliko ja znam nije bilo pod A-U .:icon_fU:

Zar se kod nejga ne šteluje predpaljenje podbacivanjem podloški pod pumpu?
Kolega 1966 sigurno nije bilo pod A-U . Ja bih zaista molio ako mozemo porazgovarati ozbiljno bez zezanja iskreno se zahvaljujem !
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Imaš li te parametre po tom diamometru?

Da kolega imam ali bih morao prelistati manual i pronaci te vrijdnosti parametre !

Kolege potrudit cu se sutra da postavim slike sa time ce razgovor biti laksi 50%!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa napiši nam ovdje da pokušamo ''dešifrovati''.

I nemoj da pišeš poruku za porukom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo večina strojeva iz Austro-ugarske se tak upaljivala :icon_fU:.
Isprika kolegi no ja nisem mislil da je traktor iz AU nego majstor koji je tako radio je popravljao stare strojeve i radio svakojake preinake . Od Đemsa benzinca je napravil dizela, uz pomoč Julke (prastari tokarac na remene) podešaval PVP, dize uz pomoč papira i šibice bez strojne obrade popravljal radilice i klipnjače glave i da se vratim na okapnicu uz pomoč nje je odredil trenutak obrizgavanja jel nije bilo nikakvih oznaka na razvodu sve je majstor moral znati na pamet . Znači treča kap je odokativno određivanje trenutka ubrizgavanja . Savo majstor me malo podječa na tvoje svaštarenje i naravno on je to radil 70-tih . i popravil doslovno sve kaj mu došlo pod ruku .
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Isprika kolegi no ja nisem mislil da je traktor iz AU nego majstor koji je tako radio je popravljao stare strojeve i radio svakojake preinake . Od Đemsa benzinca je napravil dizela, uz pomoč Julke (prastari tokarac na remene) podešaval PVP, dize uz pomoč papira i šibice bez strojne obrade popravljal radilice i klipnjače glave i da se vratim na okapnicu uz pomoč nje je odredil trenutak obrizgavanja jel nije bilo nikakvih oznaka na razvodu sve je majstor moral znati na pamet . Znači treča kap je odokativno određivanje trenutka ubrizgavanja . Savo majstor me malo podječa na tvoje svaštarenje i naravno on je to radil 70-tih . i popravil doslovno sve kaj mu došlo pod ruku .
Ne nema potrebe za isprike ,samo mislim da je forum iskljucivo namjenjen razmjeni misljenja i konzultacijama ! Da to su bila vremena ,kada smo radilicu polirali koznim kaisom ,dizne brusili pepelom cigarete, honovali blokove rucno vendajznom , pa kolega Savo se mora prisjecati toga ! No sada sam Umirovljenik stari se memorija popusta ,a mnogo toga iz 50-60 goina otislo je od mene sa udahnutim novim zivoto !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam malo mlađa garda nego što vi to mislite , ali volim stvari da radim na jednostavne načine.
A volim i jednostavne stvari , zato volim rusku mašineriju i njihov način pristupa mehanizaciji.

Velika je razlika između popravljača i zamjenjivača dijelova.
A danas je sve više zamjenjivača koji se uzdaju samo u kompjuter i dijagnostiku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo tko kaže da si ti star :x: . Iskreno mi drago da kolega radi taj traktor jedan je takav bil u mojem susjedstvu no slabo ga se sječam (safatale me godine) a Rashen tehnik netko voli netko ne meni osobno MTZ je ok za uloženo dobiveno čak i ima prednosti pred razvikanijim markama . No Vlatkič me davno utamanil (da se ne ponavljam) i njega baš ne volim .
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
imam ja dt 20,iz 50-ih godina, predjed prvi vlasnik, kupili novog
imam i original radionički priručnik od njega
na žalost u zadnjim ratnim zbivanjima je izgorio, do tada je radio bez problema
gdje nabavljaš dijelove za njega pošto želim i ja srediti istog
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Kolega moze u porukama kontakt i sve cu vam reci .Ako se sjecate traktora dok je radio onda ste svjedok da je to malo Rusko zlo !

Ja sam malo mlađa garda nego što vi to mislite , ali volim stvari da radim na jednostavne načine.
A volim i jednostavne stvari , zato volim rusku mašineriju i njihov način pristupa mehanizaciji.

Velika je razlika između popravljača i zamjenjivača dijelova.
A danas je sve više zamjenjivača koji se uzdaju samo u kompjuter i dijagnostiku.
:icon_e_wink: Kolega Savo nemogu reci nisam mlad stari se polako izdaje snaga i memorija ! U 99% sam imao Ruske traktore neznam kako tko ima stav o istim ,ali ja ostajem kod Rusa ! Sad imam Imt 558 i DT-a , Kada spomenuste moderne sofisticirane Traktore ,e bas bih volio da vidim kako ce izgledati nakon 51 godini ? Sigurno to dozivjeti necu ,ali znam sigurno da od njih ni matice nece biti.Nestizem prelistati Manual ,ali u mome albumu postoje neke slike DT-a !

Savo tko kaže da si ti star :x: . Iskreno mi drago da kolega radi taj traktor jedan je takav bil u mojem susjedstvu no slabo ga se sječam (safatale me godine) a Rashen tehnik netko voli netko ne meni osobno MTZ je ok za uloženo dobiveno čak i ima prednosti pred razvikanijim markama . No Vlatkič me davno utamanil (da se ne ponavljam) i njega baš ne volim .

Kolega Zeljko sve sto je do max 1980 godine prolazi pogotovu 70,60,50 ! Tu je ostala cista Mehanika ,a sada dobar dzep i pozovi kolege da ga prikopcaju na Lap i konstatuju kvar ,e tada sljedi sisanje.Tu mene nema nas su cjenili po tome da konstatujemo kvar bez otvaranja i bez Laptopa ,a tada ostecene dijelove popraviti vratiti i ponovo radi !:tractor:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh