• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektroinstalacije IMT 539

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Kolega @plus, samo mali ispravak terminologije:
- nisu kablovi, već su kabeli. Kablovi su kante ;)
- u auto elektrici se kabeli rjeđe koriste. Uglavnom su to snopovi vodiča u bužirima ili cijevima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Kolega @plus, samo mali ispravak terminologije:
- nisu kablovi, već su kabeli. Kablovi su kante ;)

To kod tebe,kod mene je kanta kanta ,a kablovi su kablovi😉
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Kolega @plus, samo mali ispravak terminologije:
- nisu kablovi, već su kabeli. Kablovi su kante ;)
- u auto elektrici se kabeli rjeđe koriste. Uglavnom su to snopovi vodiča u bužirima ili cijevima.
Nisam prije imao vremena da se s tobom raspravljam o nečemu, o čemu ja ipak znam puno, puno više od tebe.
Obzirom da si se jučer napravio jako pametan i potrudio se da me ismiješ, sada se potrudi i pročitaj "presliku" originalne dokumentacije od tog traktora, u kojoj se u više navrata spominju upravo kablovi, odnosno tvoje kante.
(Jedino nisi naveo da li se odnosi na kante za čistu vodu, ili na kante za prljavu vodu. Pretpostavljam da se odnosi na kante za prljavu, jer takva bila tvoja "igra".)
Ugodno ti čitanje:
Snop kablova.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Ja sam ti kajkavac, ne mislim mijenjati svoj govor sada dok sam sijedi deda. Ako me netko ne razumije neka me pita "što baljezgam" spreman sam odmah pokušati mu objasniti da bi me i on razumio.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Priajtelj @plus nemoj zamjerit priajtelju ZJ, nema ti on iskustva u tome, on to pročita negde i onda tak napiše.
Pogotovo u autoelektrici, on je dosta načitan al nema iskustva sa rukama, ali zato smo mi tu da pomognemo. Moramo jedan drugome pomagati.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Na 533 kad okrenem na kontakt bravi na broj 1 pozicija radi, kad okrenem na 2 ili 3 svijetla rade al pozicija ne. Jel to kontakt brava nešto u kvaru ili sa žicama?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Ako je do sad radilo najvjerojatnije boš brava.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Kao što je @MUHA naveo i jedan ali,
Nisi napisao da li si nešto radio s žicama na bravi, pa je došlo do zamjene priključaka. Ima onaj koji drži poziciju uključenom dok je brava u položaju ključa 1, 2 i 3, ali ima i priključak koji drži poziciju na položaju ključa 1 uključenom, a na 2, ili 3 gasi.
Da li je što spajano na toj bravi nedavno?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ako je u pitanju zadnja pozicija ok a ako mislis na prednju ona I ne treba da radi
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
rađeno je proljetos, izbačen je ampermetar, b+ sa alternatora direktno povezano sa anlaserom i stavljena sklopka mase (sistem ko na rusu) al nisam to ni primjetio do jučer na tehničkom lik skonto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
I meni je ovo da netrebaju prednje pozicije kad su upaljena svjetla prvi glas.
I siguran sam da to nije tak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Možda namalom IMT-u i ne treba, no na ostalim traktorima (koji imaju lampe u haubi i pozicije na blatobranima) sigurno treba, jer pozicija ujedno pokazuje i širinu vozila (traktora).
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Pozicije rade na svim vozilima uz kratko ili dugo svjetlo, tako bi trebalo biti, a ako nije znači da je nešto krivo spojeno. A pozicija dobro dođe ako slučajno pregori kratko ili dugo svjetlo pa da si barem koliko toliko vidljiv.
 

Najnoviji postovi

Na vrh