• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektroinstalacije IMT 539

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
rađeno je proljetos, izbačen je ampermetar, b+ sa alternatora direktno povezano sa anlaserom i stavljena sklopka mase (sistem ko na rusu) al nisam to ni primjetio do jučer na tehničkom lik skonto
Ok, samo prebaci žicu s 57 na broj 58 i bude pozicija na 1, 2 i 3.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Možda namalom IMT-u i ne treba, no na ostalim traktorima (koji imaju lampe u haubi i pozicije na blatobranima) sigurno treba, jer pozicija ujedno pokazuje i širinu vozila (traktora).
Treba, ko i na svakom drugom vozilu.
Dečka su rušili sa Tomosom jer je imal prednju lampu sa pozicijom a nije bilo žarulje unutra
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Znam da kolega @plus obožava ovakve inžinjere pa evo jedna slikica jednog uradka jednog školovanog električara 🤭

Ako ti se ova ne svidi imam ja još jedno njegovo rješenje za pokazati ;)

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Pa je l upalil i radi - drži vodu....i ni kriv kaj ni imel odgovarajuću klemu, zel je ono kaj ima :hahah:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,547
A i ti si picajzla pa čovek se za prvu ruku snašel uzel novce a dalje kak bu ;)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,668
Mene zanima kam se tak žuril da ni stigel izblankirati žicu i zašarafiti ju u klemu. Možda mu wc pri susedu pa treba na vreme krenuti?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Ok, samo prebaci žicu s 57 na broj 58 i bude pozicija na 1, 2 i 3.
sad imam drugi problem - dok neradi pozicija ili svijetla neradi ni truba, čim okrenem na 1 ili dalje truba radi
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
sad imam drugi problem - dok neradi pozicija ili svijetla neradi ni truba, čim okrenem na 1 ili dalje truba radi
Mislim da bi trubu trebao prebaciti na kontakt bravi na oznaku 15/54 ( tu je struja cim das kontakt ) i onda ti bude radila neovisno o pozicijama
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
sad imam drugi problem - dok neradi pozicija ili svijetla neradi ni truba, čim okrenem na 1 ili dalje truba radi
Ta tvoja el instalacija je u popriličnom neredu. Ako ti sad budeš ispravljao sve nedostatke to bude trajalo i trajalo. Nemoj misliti da ta struja nije opasna, za par trenutaka zapali instalaciju, a pritom ne daj Bože blizu nafte, ulja itd.
Napravi "drakonski" pregled, sve uređaje uključuj i kontroliraj, da rade točno kao na novom autu. Sve što odstupa je u kvaru. Ako nisi moguć sve to riješiti, ali bez uvrede nisi, daj to riješi uz pomoć profesionalca.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Slažem se s kolegom @plus , svi mi želimo pomoći nekome ali sa strujom se nije za igrati jer brzo može nastati nekakav problem ili se nešto zapaliti. Ja bi svima preporučio da si na te stare traktore barem prvo stave glavni prekidač da su mirni dok se stroj ne upotrebljava ili si ne srede instalacije. Iako mi nikad nije bilo jasno kako ljudi uspiju dopeljati instalacije u stanje da im nešto ne radi ili je sve potrgano, da im osnovne stvari poput svjetla ne rade ili da ih uopće nemaju.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
labave su stopice na kontakt bravici, kad sam to radio možda sam nehotice prebacio žice na pogrešno mjesto
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Ja bih preporučio bravu sa vijcima a ne stopicama, nijedna ionak ne valja al barem ne ispadaju žice.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
IMT 539 stari tip (1980) nema kontakt preko boš brave na paljenje. Svjetla rade, struja na alternatoru i anlaseru, kad samo kontakt uključim bez trošila nema prema ispitivaču izlaz struje, svjetli samo dolazna žica. Osigurači ok, a ne svjietli ni lampica pobude alternatora. Što mislite, druga brava ili nešto drugo? Oprao sam ga i spremio pokušao upaliti da ispustim vodu ali ni trc. Ako ništa, upalit će na šarafciger da iscuri voda pa imam cijelu zimu za popravak, samo mi treba dobar savjetnik.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Vidim da se niko od majstora ne javlja,a inače svi sve znaju. Ak imaš dolaz na bravu,a na izlazu nema,najvjerojatnije brava. Ak ne rade ni žmigavci ni sirena,onda je ziher brava . Ak buš mijenjal bravu,ja bi del na šrafe . Mislim da je bolji kontakt neg na stopice. Svjetla nemaju veze s kotaktom,ona delaju i ak izvadiš ključ. Prvo probaj sirenu i žmigavce
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Fala Deda, i ja isto mislim, naručil sam novu bravu jer ne dela niš preko kontakta, nema izlaza struje iz brave, samo su joj 42 godine!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
A da nije onaj glavni osigurač slučajno izgorio ako nema baš ništa na bravi? Da li ima uopće na bilo kojoj žici napona, jer barem ulaz bi trebao biti ako već i ne radi.
 
Na vrh