• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Higijena staje i mužnje krava

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: higijena staje i mužnje krava

ivica kaže:
Helena kaže:
To vam je još uvijek stvarnost BiH, velika većina još uvijek drži da je krava s 15 l dnevne proizvodnje rentabilna i dobra krava ,velika većina neželi vjerovati da prvotelka kvalitetne genetike i ishrane proizvodi 30l dnevno .
ma nije to problem samo kod vas ,ja imam susjede koji to nemru shvatiti a imaju gdje vidjeti ,jednostavno ne vjeruju da s malo ulozenog krava vraca duplo ,ja imam 6 prvotalki simentali sa zakljucenom laktacijom preko 7000 lit ,a voluminoza mi nije bas najbolja ,moram jos dosta poraditi na kvaliteti ,neki bi jos hranili krave sa sjenom i mrlo srota bez ikvog premiksa a onda se bune da im je mljeko slabo placeno i da krave ne doje

a da vidiš bisera kod mene, tu su se svi rodili sa barem dvije diplome, ako krava im nije pojela bar 20 kila brašna na obrok, oni vele da inače neče bit mljeka

mene stalno pojedinci ispitivaju a šta če meni sve te bale, da je to glupost, kakvi sirak to je drač, to oni nebi dopustili na svojim parcelama, mislim ono srednji vijek, oh kameno doba

ivice sve oni to vide, ali ljubomora radi svoje, što više imaš, što si bolji u svom poslu to te ljudi manje vole jer nisi kao oni, tu se ne radi o tebi več o svima opčenito, a to je jal ako je netko uspio

meni je osobno drago ako je netko bolji u nečemu od mene, barem imam gdje za vidjet i čut nešto pametno

ja sam od ivice čuo podosta pametnih stvari, ne vidim razlog da i ljudi u njegovom kraju nebi nešto naučili od ivice
 
I

ivica

Guest
Re: higijena staje i mužnje krava

ja bi inace puno vise mogao pisati na ovom forumu ali jednostavno nemam vremena ,pogotovo kad dojde sezona ,svaka cast bogec kaj se tolko trudis i imas tolko volje za ovo
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: higijena staje i mužnje krava

OVAK...trebam jednu preporuku! Treba mi sredstvo za dezinfekciju štale...
Držim tovnu junad na dubokoj stelji...čistim po potrebi...,ovisno o uvjetima a najčešće je to 2 puta u mjesec dana,
a sad mi treba neki preparat s kojim bi dezinficirao pod nakon što počistim...!

FALA UNAPRIJED! :!:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: higijena staje i mužnje krava

Pa posipaj vapnom!
Tako ja radim!
 
M

Massey4455

Guest
Re: higijena staje i mužnje krava

ja isto misli da bi bilo dobro posipat vapnom
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: higijena staje i mužnje krava

ljudi agrodol je super...danas sam čistil boxa telcima i prija razbacaivanja slame posipal oko 20 kg-a agrodola!
sve je suvo ko barut...!odlično! :lol:
a 1 vreča od 40 kg-a = 10 kn! ;)

zanima me el neko baca nekaj slično na rešetke?!moglo bi biti dobro...! :D
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: higijena staje i mužnje krava

10 kn vreća??? Gdje??
Ja kupujem po 15 kn :shock: :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: higijena staje i mužnje krava

Kloštar Podravski kolega, zapali landinija, dođi do mene i uzmeš cijelu paletu za 350 kunića... :mrgreen:
 
N

nasafarma

Guest
Re: higijena staje i mužnje krava

Kako održati krave čistim u slobodnom uzgoju? :scratch Napravio sam novu štalu za desetak krava, imam ležišta (boksove) sa dubokim steljom u zatvorenom dijelu štale i dio štale koji je poluotvoren. Preko noči zatvorim krave po boksovima, ali preko dana redovito se legnu u poluotvoreni dio štale na betom i balegu.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: higijena staje i mužnje krava

ajd ti nama taj svoj sistem malo poslikaj...!bude nam lakše...
 
N

nasafarma

Guest
Re: higijena staje i mužnje krava

ok,ali za to će mi trebati neko vrijeme
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: higijena staje i mužnje krava

bok. Znam da idem malo u off topic te se zbog toga ispricavam. Imate li mozda iskustva s kupovinom novog impulsatora za westfagliine kante-vacum constant, mislim kolika im je cijena?? i da li neko zna koliko dođe nova kanta od 24 litre??
 
L

Linda

Guest
Re: higijena staje i mužnje krava

matija kaže:
matija el imaš kakvih iskustava s tim vapnom?ma imam super litražu preko 6000 litara po kravi mi je prosjek al imam problema s mikroorganizmima, sve sam orifljo i opro, jedino mi je vapnjenje ostalo probat.
problem mi je i što nemem svoj laktofriz , već nosim u obližnji, uglavnim gubim dosta para, a naradim se ko konj

Za higijenu štale i za mikroorganizme je zaista najbolji Zeolit. KAo stelja. Nije jeftin kao vapno, ali su efekti neusporedivi. Zeolit se u poljopriverdi u svijetu koristi već oko 30 godina. Uspješno ga koristi i farmaceutska i prehrambena industrija, samo tu u HR nije još toliko poznat. Proizvod je u potpunosti biokoherentan. Ako netko želi probati, neka se javi. DAjem 3 palete gratis (samo prijevoz iz ZG i PDV), sada se prodaje u PET centru kao nova stelja za mačke u granulama.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: higijena staje i mužnje krava

@ linda:eek:vo je prvo i posljednje upozorenje!kao moderator foruma stočarstvo zabranjujem reklame usluga.iduće postove brišem kao i prethodne koje ću sve obrisati.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Kolika je cijena Izosana?
Kako se razreduje? Sad mi se neda nikud do trgovine,pa reko da tu pitam 8)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Da malo obnovimo davno zaboravljenu temu,razlog povećani broj mikroorganizama u mlijeku.U zadnje vrijeme imam problam sa MO ,najviše sumnjam u sredstva za pranje muzne opreme,vimena...prije sam koristio Aquagenov Genox i bio sam prezadovoljan s njim,može se koristit i za održavanje muzne opreme kao i za dezinfekciju vimena,za sve....Pošto kod nas više nema u trgovinama za kupit Aguagenovih proizvoda,općenito rijetko ko i drži u polj. apoteci sredstva za higijenu u mljekarstvu....zadnje sam uzimao mislim De lavalovo lužnato sredstvo za svakodnevno održavanje muzne opreme,s njim održavam svakodnevno stroj i kante,perem vime(što znam da nije baš preporučljivo)i nisam baš zadovoljan....Znači radim sve isto kao prije ,jedino promjenim sredstvo i nevalja???Pomoć:gdje i koja sredstva kupujete,šta je po vama najbolje???
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
koristis samo luzinu ili i kiselinu?i NEMOJ PRAT VIME S LUZINOM!!probaj svoje ruke svaki dan prati pa budes vidio efekt...mozda ti se nakupio mljecni kamenac,ako peres samo s luzinom..inace se koristi 1:1 ili 2:1 luzina kiselina..znaci ujutro luzinom navece kiselinom..
pogledaj si gume,ak su iz nutra hrapave i "tvrde" mjenjaj...
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Da malo obnovimo davno zaboravljenu temu,razlog povećani broj mikroorganizama u mlijeku.U zadnje vrijeme imam problam sa MO ,najviše sumnjam u sredstva za pranje muzne opreme,vimena...prije sam koristio Aquagenov Genox i bio sam prezadovoljan s njim,može se koristit i za održavanje muzne opreme kao i za dezinfekciju vimena,za sve....Pošto kod nas više nema u trgovinama za kupit Aguagenovih proizvoda,općenito rijetko ko i drži u polj. apoteci sredstva za higijenu u mljekarstvu....zadnje sam uzimao mislim De lavalovo lužnato sredstvo za svakodnevno održavanje muzne opreme,s njim održavam svakodnevno stroj i kante,perem vime(što znam da nije baš preporučljivo)i nisam baš zadovoljan....Znači radim sve isto kao prije ,jedino promjenim sredstvo i nevalja???Pomoć:gdje i koja sredstva kupujete,šta je po vama najbolje???

Koristim Genox već duže vrijeme i stvarno sam zadovoljna. Kupujem ga u Kc, u jednoj poljoapoteci. Ako ga nema u maloprodaji, zašto ne kontaktiraš proizvođača i jednostavno naručiš? Njime perem sve, dezinficiram vimena i opremu i nemam nikad nikakvih problema. Prije toga sam koristila kiseline, lužine...nije bilo ni tada problema, ali je sve to jedna skupa gnjavaža za ovako nisku cijenu mlijeka. Ova solucija je najjednostavnija i najjeftinija.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Hvala zvončica!Ma najrađe bi ja i dalje uzimao Genox al jednostavno nemam gdje,kod nas u polj. apotekama više uopće nedrže sredstva za higijenu mužnje,moraš bit pravi sretnik da naiđeš negdje da imaju nešto,i onda ako i ima uzmeš daj šta daš....Trgovac u jednoj polj. apoteci di sam prije uzimao nešto reko kao da to više neproizvode kao firma u problemima(AQUAGEN)???Jedino preostaje što kažeš da zovem direkt ,pa možda šta bude....
 

Najnoviji postovi

Na vrh