• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjača za voće

T

Terzaa

Guest
Da,samogradnja....izvinite molim vas na pitanjima,mozda su i glupa,ali sam veoma mlad i neiskusan,ali zelim da pocnem sa tim da se bavim...i sta Vi mislite,da li 40 kvadrata za pocetak nije malo?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nipošto,ipak ne mjeri se hladnjača toliko u m2 nego u m3 jer i visina je presudna i itekako iskoristiva,
Nisi napisao kolika bi bila visina prostorije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Oko 100m3 stane ti 25 tona voća,što i nije tako malo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Oko 15000 evrona + dodaci za merenje i podešavanje vlage 3000 e tako da je to oko 18000e

A ajde molim te napiši gdje se može dobiti ponuda za kupnju hladnjače za izgradnju .
Znaš li možda neku firmu koja bi radila kao ključ u ruke ?

Nema na cemu društvo tu smo da si pomognemo,ja se uz vocarstvo bavim i gradevinom tako da vam stojim na usluzi sa savjetima!!!:supz:

Ak si tako kompletan , ajde javi broj telefona SMS-om na broj 0958724798 , pa da malo poprićamo o tvojoj ponudi , možda i uglavimo neki osao .
Ja sam pred velikom investiciom , pa tražim ponude .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
imam ja još jednu za prodaju,ako hoćeš javi se na PP ili se vidimo uskoro kod mene u voćnjaku na pokaznoj rezidbi pa popričamo uz rakiju:partyman:

Jesi li to zatvorio OPG, ka da link neradi ili je nešto drugo u pitanju?
Pomozi, da te nađem.

I kolko te to dođe kvadrat s postavljanjem ? A u novim panelima nema vune nego je poliuretan.i moraš izmišljat svašta a ovak kupiš panel prišarafiš i bok (ako ti treba znam gdje ima novih jako jako povoljno )

Ajde napiši di, ako nije tajna za nas ostale.
Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pericateslic

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
46
Pozdrav, znali neko možda ko u bosni radi hladnjače za voće dali uopšte ima neka firma koja se bavi izgradnjom hladnjača?
pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
Nama je radila firma iz Čakovca(Frigo Skai).Izuzetno kvalitetni i stoje iza svog posla.Ako će netko trebati imam za prodati sklopive euro boxove i križne okvire za slaganje robe na kat koji pašu na sve vrste paleta(80x120,100x120,120x120)
 

pericateslic

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
46
Nama je radila firma iz Čakovca(Frigo Skai).Izuzetno kvalitetni i stoje iza svog posla.Ako će netko trebati imam za prodati sklopive euro boxove i križne okvire za slaganje robe na kat koji pašu na sve vrste paleta(80x120,100x120,120x120)

dli imate možda broj ili i-mail od te firme? pozdrav
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Da,samogradnja....izvinite molim vas na pitanjima,mozda su i glupa,ali sam veoma mlad i neiskusan,ali zelim da pocnem sa tim da se bavim...i sta Vi mislite,da li 40 kvadrata za pocetak nije malo?

Ajde forumaši malo pomozite.
Ja bi gradio jednu veliku hladnjaču za cca 100 hektara vočnjaka. Gdje i od koga bi tražio ponudu za tako nešto izgraditi i gdje bi na mreži našao nešto da naučim o samome spremanju voča u hladnjače,tehnologiji i tako nešto
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ajde forumaši malo pomozite.
Ja bi gradio jednu veliku hladnjaču za cca 100 hektara vočnjaka. Gdje i od koga bi tražio ponudu za tako nešto izgraditi i gdje bi na mreži našao nešto da naučim o samome spremanju voča u hladnjače,tehnologiji i tako nešto
Ti se ne šališ...
Samo prošle godine si kretao "jako" u povrtlarstvo,a sad krećeš jako u voćarstvo...i sve to pred mirovinu:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imaš tu gore dvije adrese a firmi ima brdo. Za čitat probaj na forumu tehnologija hrane, iako se za takve stvari ide u školu a ne uči se sa neta. Možeš nazvat agronomiju, ali ti neće ništa reći ako ne platiš 10 000kn za projekt, makar ti to i treba za ovo šta želiš. Sada hladnjače moraju biti samostojeći objekti u građevinskoj zoni.... tj. treba biti predviđeno GUP-om, vatrogasni pristup...
 
Posljednje uređivanje:

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Ti se ne šališ...
Samo prošle godine si kretao "jako" u povrtlarstvo,a sad krećeš jako u voćarstvo...i sve to pred mirovinu:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:

A znaš,nemoj se ljutiti na moja pitanja,ali stvarno se ne šalim.Prošle godine sam mislio da ću mirovinu uživati na svojemu malome imanju,vrta oko 200m2 i saditi povrče,a ove mi se otvorila velika prilika za jedan veliki kredit iz kojega bi želio napraviti-sagraditi jednu veliku hladnjaću,jer u mojemu kraju ima samo mladih,novopodignutih vočnjaka oko 500 hektara,što je sve naša lijepa naša financirala u sadnji i sada te ljude ostavilasame,a oni neznaju kamo bi u jesen sa vočem,tako da skoro pa sve propada.
Zato bi ja očekujući taj veliki kredit,do iduće jeseni nastojao izgraditi tu hladnjaču, tako da mogu sve to voće preuzeti i spremiti.
Zato mi i treba netko tko radi tako nešto,da mi da ponudu,jasno netko najjeftiniji,ali siguran sa znanjem i mogućnostima,damu prebacim novce i da gradnja može poćeti.
 

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
A znaš,nemoj se ljutiti na moja pitanja,ali stvarno se ne šalim.Prošle godine sam mislio da ću mirovinu uživati na svojemu malome imanju,vrta oko 200m2 i saditi povrče,a ove mi se otvorila velika prilika za jedan veliki kredit iz kojega bi želio napraviti-sagraditi jednu veliku hladnjaću,jer u mojemu kraju ima samo mladih,novopodignutih vočnjaka oko 500 hektara,što je sve naša lijepa naša financirala u sadnji i sada te ljude ostavilasame,a oni neznaju kamo bi u jesen sa vočem,tako da skoro pa sve propada.
Zato bi ja očekujući taj veliki kredit,do iduće jeseni nastojao izgraditi tu hladnjaču, tako da mogu sve to voće preuzeti i spremiti.
Zato mi i treba netko tko radi tako nešto,da mi da ponudu,jasno netko najjeftiniji,ali siguran sa znanjem i mogućnostima,damu prebacim novce i da gradnja može poćeti.

Poslušaj savjet nemoj u kredite .Svi kažu hladnjača je zakon a ono smola imam 1850 m2 hladnjače sa pakirnicom i to sve kompjutorski(kapaciteta cca 2300 t).Jedam dio rentam drugi otkupljujem pa struja pa ljudi i na kraju ovaj ne plati,onaj ne plati pa uvezu u 2 mj. jabuke iz poljske 1. klasu po 1.7kn po kg. a banka ne pita dal imaš boli ih levo jaje.Na kraju nit zemlje ni penzije.
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Poslušaj savjet nemoj u kredite .Svi kažu hladnjača je zakon a ono smola imam 1850 m2 hladnjače sa pakirnicom i to sve kompjutorski(kapaciteta cca 2300 t).Jedam dio rentam drugi otkupljujem pa struja pa ljudi i na kraju ovaj ne plati,onaj ne plati pa uvezu u 2 mj. jabuke iz poljske 1. klasu po 1.7kn po kg. a banka ne pita dal imaš boli ih levo jaje.Na kraju nit zemlje ni penzije.

Ajde mi molim te reci,a koliko te je koštala kunica ta hladnjača, ako nije neka posebna tajna?
Pitam čisto radi visine kredita,koji bi morao tražiti.
Hvala ti,ako nije tajna,a hvala ti i ako je.
 

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
Ajde mi molim te reci,a koliko te je koštala kunica ta hladnjača, ako nije neka posebna tajna?
Pitam čisto radi visine kredita,koji bi morao tražiti.
Hvala ti,ako nije tajna,a hvala ti i ako je.

Nije skupo otprilike nesto vise od 5mil.kuna
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Nije skupo otprilike nesto vise od 5mil.kuna

Pa ja sam nešto,onako laički računao na milion do dva miliona eurića,pa mi zato i treba neka prava ponuda od firme koja nešto za te novce i može napraviti, a ne da mi posao prepuste podizvođačima, a oni samo zarade na dobivanju posla,što znači stvarno trebam neku pravu ponudu,da bi se mogao krenuti dalje,pa zato i tražim pomoć oko toga.
 
Na vrh