• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INDOS i ostali viličari

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Isprika, ali ja ovo ne mogu skužiti, njegov princip rada. Zanima me na koji način cirkulira to ulje iz mjenjača u taj "sklop" wandler, može neka slika, skica, nešto za što se mogu primiti da shvatim, da naučim. Inače smo tu na forumu god 2016. raspravljali o hidrodinamičnoj spojnici, isto je bio spomenut wandler, ja niti sam ga onda skužio, a niti sad. Rado bi to malo proučio, zanima me, molim Vas.
Pogledaj ovaj video. Princip je sličan klasičnom Wandleru kakvog smo susretali na Indosima samo kaj je on bil "zatvoren" a ovaj je unapređen.


Pumpa turi ulje u njega i vrača se natrag u mjenjač..niš posebno..vjerujem da je to radi hlađenja..i tko zna čega još..i radi posebnih uređaja za prvo punjenje...
Misliš, čemu onda još i hladnjak?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ja sam tebe skontal da misliš da je Wandler (kojeg predpostavljam ti zoveš zdjela) radi hlađenja ulja.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Molim, dozvolite meni!


Mislim da sam Vam sve objasnio!!

EDIT: Nadam se da svi shvaćaju da je u pitanju zahebancija 😅🙈

Karike su popapane solidno, na listićima ka'e 1.85mm
Screenshot_20231130_175719_com.android.gallery3d.jpg

Vanjski stajaći su upoznali od čega su, dok su srednji ok.
IMG_20231130_185434.jpg

Leteći isto tako, vanjski znaju od čega su, srednji ok.
IMG_20231130_185450.jpg

Aksijalnog zazora radilice nema, mala pesnica na svima ok, nema lufta.

E sad pošto se papaju vanjski ležajevi, sve kontam da ga otfuram na obradu, ali realno ima li potrebe? Ne znam.
Klipovi su ok, ima gdje god koji manji ris, ali u globalu sve ok s njima.

Tako da mislim da samo s karikama može proći, i sad se dvoumim dali da glavu nosim na ravnanje i hidrotest ili ne, ako nosim, zajebat ću se i odnijet sve, a onda mi nema kraja.

Ugl. Za sutra mi ostaje ono najgore kos ovakvih stvari, a to je pranje 🤢🤢 idem kupiti korito za malter i lagano trlj - brlj.

IMG_20231130_185700.jpg
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,379
Kakav ti je bio pritisak ulja. Ovo je u zadnji momenat spašeno zaribavanja, nema pritiska ulja, te je olovo iz ležaja nestalo od temparature. Ležaj je dobro pregrijan, pritisak ulja nije moga držati da se ne dodiruju ležaj i radilica.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam jer nisam mjerio pritisak.

Zakuvao je, to znam jer vidim da se po razvodu polijepilo ulje tj. skorilo na zupčanike.

A to sve jer je očito zaštekao termostat. Primjetio sam da i u najtoplijim danima nije prelazio preko 60°C znači da je netko izvadio termostat, samo pitanje je kada i nakon koliko zakuhavanja, jer vidim da je pumpa vode nova, senzor i žica do cagera temperature, kao i sam cager.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ne bi išao spavati a niti jesti , možda samo pišati s masnim rukama dok zdjela ne bi bila vani

Molim, dozvolite meni!


Mislim da sam Vam sve objasnio!!
oho..pa ti imaš mačka u vreči ..kopču neku..san svakog kapetana je da ima brod s kopčom , hid. kopčom .
Ti imaš isti onaj problem kao i tamo onaj s JCB.
Nema druka nema pogona a nema ni lamela ,aj čao ..ni čika zlajina rakija ne pomaže
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
How much for your services sir?

Dobro, ići će van, svakako sam mislio kad sredim motor, al' izgleda moram odmah da me ne napadate 😂 😂 Dobro, onda, imam hidro kopču, reći ćemo da ne znam ništa o njoj, slušam...

Bajdiwej

Potencijalni problem gusto ulje pa nema druka?!

Vjerojatno neko gov*o sam dobio dugovječnim miješanjem motornog i hidrauličnog ulja jer se mali pošteno usrao...

IMG_20231127_163028.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1. zdjela , nitko ne zna kakva je i na kom principu radi .Ne znamo da li samo pumpa /turbina kao u indosa ili je ova kao na filmu s zaključavanjem ? .. ako ima zaključavanje vjerujem da može ona klizati
2 , iza zdjele imamo naprijed / nazad ..promjenu smjera ne radiš pomoču ručke mehaničke getribe nego pomicanjem ventila , dakle u gerrrrr boxu ima još nekih cilindara i lamela koji rade na ulje .Mrvicu bolja solucija nego da rade na bijeli dim.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
imam negdje broj od čovjeka koji je radio servise na Indos v. pronađem pa postavim pa pitajte čovjeka......ovo ispade sve okolo naokolo kao neki Benny Hill show 😂😂😂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Koji su tipovi Indos viličara imali automatske getribe? Ja ne znam, znam za Turbomatik no on je bio mislim iz Novog Sada. Imali smo samo 2 turbomatika, na staroj lokaciji firme ali nikad nisu stali radi getribe, tako da se s tim nisam susreo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Indos kolko ja znam nijedan, ostali svi koji su bili automatici su imali ovakav sistem, čak i oni sa dva ili više elektro ventila na ploči.
Ploča isto može stvarati problemčiće jer ispod nje je brtva.....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Fala vragu da se moja mrena na očima polako povlači 🙃🍾.

Imali smo mi u firmi i Litostroje s automatskim getribama, puno put su ih "strgali" puno put smo ih slagali, getribe vadili, da smo i šarafe rezdrli 🤕😖. Imali su "ventilsku ploču" s više desetaka ventila za automatsko šaltanje...
Indosi su imali ručno šaltanje, naši svi, osim električnih naravno.
Malo mi je sad lakše od te spoznaje 🤓
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dakle, ovo je NS Pobeda Turbomatik Tu32 model.

Nadalje, Vi ste svi uvjereni da mene seksualno napastuje taj menjalnik više nego mrtvi motor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Valjda je samo više meštrov menjalnika nego motorja.
Bum ti ja malo kasnije napisal svoje mišljenje oko prikazanih slika ležajeva i glave.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Taj mjenjač je ko Nokia, pumpa i dva bubnja sa par zupčanika.
Ako sam ja to savladal.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh