• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INDOS i ostali viličari

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Takvi mjenjači su imali filter negde, samo se ne sječam gdje.
Ja bi krenul od njega.
Pretpostavljam da ima, samo ga moram locirati, ima s obje strane mjenjača prozore, kad izbacim ulje, budem otvorio i pogledao.
ipak sam opet na rolleru ,ehe ..
tek sad kreču masne ruke
Micek, ti si uvijek u rollercoasteru 😘 Vi popovi to najbolje znate 😂😂

Rođen spreman! 😂😂
IMG_20231127_172443.jpg

Jbt zamajac ima barem 60kg, bome krsta kažu jao kad ga treba dignuti 😅

Sve u svemu, motor na nosaču, sutra kreće kupusanje iza podne. Danas ću samo poskidati filtere i pustiti ulje da se ocijedi do sutra.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E da je bar tako i u mene, u mene sve nešto nedostatno dugačko 😂😂

Samo... Ja baš nisam vidio crnca da nosa podloške okolo, možda će i ovo pasati 🤣🤣🤣

Ša'im se, ima u podrumskom skladištu kraćih M12 mislim, ovo su M10 tu u radioni, a i ako nema, ha, danas se makar lako kupi hahaha
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi otvorio tu zdjelu..jer ako mali nema snage na kotačima možda ima neki cetrifugalni tarni sustav "zaključavanja" zdjele..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Sve se može rastaviti na neki način samo kaj onda s njim?
I da je problem u njemu kaj unutra staviti?

Nekad u bivšoj firmi smo otvarali ih jer nas je zanimalo kaj ima u njima, ionak su u smeče išli.
Imali smo pripremu za tlačnu probu i jedino kaj smo uspjeli napraviti je zavariti ga ako je na spoju curel.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma može se ovaj rastaviti (pretpostavljam) ima po obodu 342 šarafa, nije varen, ALI gdje nabaviti dijelove za to?

Također, mislim da je veći probelm u motoru. Kad ga razletim u leru na najjači gas koji je mogao nabiti, i onda ga deknem naprijed, obrtaji motora padnu za 50ak%, malo jače povuče, ali nema snage.

Bumo i to rešili, samo nikako cajta uhvatiti da ga razjebem do kraja.

Malo je seruckao vodicu u prvi silindrić, a unutra naslaga i po razvodu kao da je unutra bilo ne znam šta, a ne ulje.

IMG_20231129_164624.jpg
IMG_20231129_151850.jpg

Cilindri imaju ajnzaca pod noktom, ali kad povadim ave van vidim koliko je zapravo loše, samo koliko mi se čini pod prstom, nije ni ajnzac svugdje isti...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,457
Koliko vidim naljepili su novu lamelu, drugih potrosnih dijelova ne vidim. I ja sam sumnao na svom indosu na vandler al motor jednostavno nema snage u drugoj brzini zavrtit ga...
Promjenio ulje u njemu i evo vec cetvrtu godinu veselo prducka po dvoristu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako motor ne može na pune okretaje nema ni momenta..možsa si trebao reci bošisti da nadosa startnu kolicinu i max.količinu..crni djm ipak pkmaže.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,823
To kaj je kod tebe na mjenjaču je tork konverter ili ti wandler. Nema lamele.
On se puni uljem iz mjenjača kojeg pumpa pumpa koja je u mjenjaču......
Skini ga dole i zamjeni semering ili teflonske brtve na spojničkoj osovini.

Ulje koje sam ja točil u takve mjenjače je bilo ATF, danas su došla neka druga, napredna, vremena pa možda to i više nije tak
Isprika, ali ja ovo ne mogu skužiti, njegov princip rada. Zanima me na koji način cirkulira to ulje iz mjenjača u taj "sklop" wandler, može neka slika, skica, nešto za što se mogu primiti da shvatim, da naučim. Inače smo tu na forumu god 2016. raspravljali o hidrodinamičnoj spojnici, isto je bio spomenut wandler, ja niti sam ga onda skužio, a niti sad. Rado bi to malo proučio, zanima me, molim Vas.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pumpa turi ulje u njega i vrača se natrag u mjenjač..niš posebno..vjerujem da je to radi hlađenja..i tko zna čega još..i radi posebnih uređaja za prvo punjenje...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,823
Na koji način, kojim putem pumpa transportira ulje iz mjenjača u taj uređaj? Kakva je veza između tog uređaja i mjenjača obzirom da mu je oplošje u kontaktu s zamašnjakom motora, nema spojničke osovine, kako se drži na mjenjaču i rotira? Znači oplošje mu vrti zamašnjak motora, a unutrašnje dijelove pritisak ulja od pumpe, zašto? U glavi mi je slika hidrodinamične spojnice, fiksirane na motor, ovo si teško mogu dočarati. Molim malo više pojašnjenja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,457
Mogu li znati koji tip Indosa imaš, molim te?
Pa nemam pojma, na plocici pisu utisnuti podatci ali za sta ne znam, ako je prvi broj model onda je 2502.
Pise jos i br. sasije(pretpostavljam) i 2000 i 4550. Pretpostavljam nosivost i masa praznog...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,823
Bio sam nekad davno na specijalizaciji u Indosu u Ljubljani, u servisnoj službi, zajedno s još jednim kolegom s posla. Imali smo na poslu jako puno Indosa od 2,5 tone 3 tone nosivosti do zadnjih, prije propasti. Puno dizela i puno električnih. Dok je Indos kiksnuo krenulo je naše šarenilo po markama. Pišem to zato da Vas uvjerim da ste me uspjeli dosta zbuniti, naročito @Propali Poljoprivrednik s njegovim viličarom. Ja za takvog nisam nikad čuo, kamoli ga vidio...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,457
Tu ima par slika kad sam ga kupio, 1975 je godiste, ne mogu biti zadovoljniji, uz minimalna ulaganja imam stroj koji skoro svakodnevno prebaci koju paletu, stroj, big bag...
 

Najnoviji postovi

Na vrh