• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ostala oprema na polj. gospodarstvima...

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Ja bi uvijek uzel s duplim kotačima radi stabilnosti. Ovakvog od 2t sam imal prije i igrom slučaja završil di sad radim 😁. Ak ti je samo za palete onda je dobar i ovaj s jednostrukim kotačima, dok čim je teret malo van širine viličara potrebni su dupli kotači. A motori su tam ili rakovica, tak da dijelova ima.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Vidit cu u pon. mozda je koji i prodan. 90% bi sluzio za palete, ako se kupi naslo bi se sigurno i sirih tereta. Znam da ni jedan nije snalazljiv izvan tvrdih podloga ali me zanima koji je ipak spretniji na sljuncanoj podlozi, s duplim ili jednim gumama?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Na šljunčastoj podlozi niti jedan viličar ne može raditi (ako ta podloga nije dobro zbijena i relativno ravna). Njegova težina (vjerojatno preko 3 tone) i ako diže cca 2 tone onda na pogonske kotače dolazi cca 4 tone i ako podloga nije zbijena odmah se ukopa. U svakom slučaju bolji je sa duplim kotačima.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Za te novce na neki od traktora staviš prednji utovarivač i nemaš brige oko podloge..osim ako ti visina stroja igra ulogu..onda ok.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Na velikog nh-a za te novce ne mogu stavit, a i nema ih bas polovnih u ponudi. Za malog ima koliko hoces za 20-25000 ali ne mogu onda tovarit jumbo vrece sam sebi u rasipac. A zato bi ga i uzeo. Iskilavim se dok sam napunim rasipac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Od ovih dva bi prvi bil bolji odabir. Ne samo zbog duplih kotača s kojima ide praktički kam hočeš, još ako mu staviš onu gumu između kotača.... onda bu doduše propal zadnji kraj, ali ako ga ne motaš na mjestu na mekom terenu ide bez brige a naročito kad na vilicama ima teret.
Ovak na slici mi izgleda da bi trebalo piksirati zadnji kraj jer mi se čini da je zadnji lijevi malo nagnut ali to nije nikakav problem za odraditi.
Vodi računa da ne iskače iz nijedne brzine (sjebe se birač pa kasnije ako se ne servisira na vrijeme strada mjenjač) i da baš jaram nema lufta ko u priči. Sve ostalo kasnije nije problem za popraviti, a nije ni skupo.

Takav kakv je, neudoban, nezgrapan, bučan, spor u radu..... ali je ne uništiv stroj koji te bu dugo služill.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Na kakvu gumu između kotaca mislis?
Kako najlakse vidit jel iskace iz brzina? Igra s gasom ili?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
jel imaš Prednju Hidrauliku na velikom NH-u?
traktorski viličar napred i deri po polju di oš :p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Na kakvu gumu između kotaca mislis?
Kako najlakse vidit jel iskace iz brzina? Igra s gasom ili?
Neznam točno kak se to zove. To je jedan rig koji se stavlja između guma da se nebi kamenje nabijalo unutra. Viđal sam to na viličarima i na Tamičima. Ujedno služi da bi kotači manje propadali na lošem terenu.

Staviš ga u brzinu i u vožnji se poigraš s gasom.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nemam prednju hidrauliku na velikom nh, mada to nebi bila losa kombinacija posto imam super steer. Odma bi imao i bocni posmak 😁
20705
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kupio sam pilu, indosa s duplim kotacima. 2.5 tone valjda
E sad imam par pitanja, koliko sam skuzio ima dvije brzine naprijed, dvije nazad?
Kad krecem naprijed ili nazad ne krene odma nego lagano kako dodajem gas. To bi znacilo da ima hidrodinamicku spojku, wandler ili kako vec?
Dok sam ga utjerivao u garazu uacio sam u rikverc i jednostavno nije htio krenut bez obzira na gas, ubacio sam u drugi rikverc i tu je krenuo.
To znaci da je dotrajao ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
On ima tu spojku koju spominješ ali ima i klasičnu lamelu.
E sad, za početak provjeri ulje u vandleru, ako ga ima možda je do lamele, a možda ga jednostavno nisi ubacil kak treba u rikverc ili je sjeban birač brzina (bolna točka na njima).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Reko bi da sam ubacio, lamela bi valjda smrdila da klize.
Kako se kontrolira i sipa ulje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pa trebala bi smrdjeti, pitanje je dali si bil dovoljno uporan s pokušavanjem.

Lakše je ako skineš pod na kojem držiš noge, 4 šarafa sa strane i otpojiti gas, ali da se i kad digneš poklopac motora.
Ako je to indos 2.5 tona onda imaš poklopčiče pod šarafima koji spajaju mjenjač i motor.
Skineš poklopce, vrtiš vandler dok se čepovi ne ukažu (imbusi su), skineš gornjeg i bočnog. Točiš na gornjeg dok na bočnog ne počne iči ulje van.

Najbolje da poslikaš pa ti lakše objasnim ako ti je nejasno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
O ovom se radi. Motor je tri cilindra. Sutra cu to rastavit pa cu vidit. Koje ulje ide i koliko otprilike?
Promjenio bi ga svog, ko zna kad je mjenjano zadnji put. Ili nikad.

23264
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako je 3 cilindra onda (ako ja dobro pamtim) diže 2 tone maximalno.
Taj bi trebal imati veliki okrugli lim u gornjem dijelu između mjenjača i motora. On se skine i sve se vidi.
Daj ti meni poslikaj taj dio pa ti bum više mogel pomoči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ideš Đurđa, pa to je još 533 motor, gde si samo to spuknul...
Kak god, iza mjenjača je rupa kroz koju vidiš lamelu, znači, ako klizi to se vidi da se kad pokušaš krenuti korpa vrti, a lamela stoji.
Ako stoji oboje onda na onoj sljedečoj rupi koja se vidi na slici vrtiš pajserom dok ne nađeš čepove koje sam spominjal. Tri komada su (ko na nekim reduktorima). Nateraš tak da je jedan dole, jedan gore i jedan bočno. Odšarafiš bočnog i gornjeg pa na gornjeg točiš dok ulje na bočnog ne počne iči van. Psihički se pripremi jer rupe su male i sporo ide.
Moj ti je prijedlog da natočiš ulje motorno koje imaš pri ruci i koje je naj jeftinije jer iz tog vandlera ulje može van jedino ako negde pušta. Pa smatram da je za probu dovoljno nadolijati.

A rikverca imaš oba normalno? Brzi i spori?
 

Najnoviji postovi

Na vrh