• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

jd4755

B

Bobo

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ovaj sa prve slike je najveći IMT 5500, MB V12 turbo, al će Bobo bit sretan kad to vidi :D

A na zadnjoj slici je izgleda FAP-ov :lol: , tu baš ništa dobrog ;)


Istina je sto Vjeko pise, ovdje se radi o 5360 s 360KS. Oznaka drugog je 5220 i kad mu se ubaci meckin motor, radi on sasvim zadovoljavajuce ;)

5500 su napravili samo 3 komada i oni po nekim izvorima imaju isti motor kao i 5360, a po drugim izvorima se radi o sasvim drugacijem motoru. sve u svemu, 5500 je lako prepoznati po tome sto ima dva usisnika za zrak (sa svake strane jedno "bure"), posto je to biturbo motor.

Sve u svemu, jako velika steta, jer su to dosta dobri traktori za tanjurace, teske drljace, podrivac, sjetvospremac...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Na Belju su bile te"Brene"tako si ih zvali,V10 270(barem mislim)konja,2X5 brzina,pneumatsko biranje grupa,problem je bio u tome sto su se kotaci redoviti odvrtali i tesko su plugovi kacili,niti da kotac ide u brazdu,niti pored.Ali to je davno bilo ,pre tocno 25 godine
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Onda ovaj sa prve slike nema turbo, mislio sam da je turbo negdje sa zadnje strane motora pa se nevidi. ;) a već sam se ponadao da je to 5500. :mrgreen:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Malo da osvježim temu,tražio sam prikladno mjesto za ovu amazone kombinaciju ali nema ništa slično.Dakle danas uplatio u Njemačku kombinaciju kg 403+ad403 2003.godina.Prijevoz vjerujem da neću tako skoro obaviti jer je gore snijeg i led,kaos u prometu.Kombinacija je koštala 13000eur+pdv+prijevoz.



kombinacija3.jpg


kg403ad403.jpg


kombinacija2.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Refresh teme,stroj stigao,svi zadovoljni s obzirom da je išao na neviđeno.
Slika137-5.jpg


Slika141-4.jpg


Slika140-4.jpg


Slika139-4.jpg


Slika138-4.jpg


Slika136-5.jpg


Slika135-5.jpg


Slika134-5.jpg


Slika133-5.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nema šta svaka čast stroj je za svaku pohvalu.koliko je stroj bio daleko u njemačkoj i ako nije tajna koliko te ispao prijevoz?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
nema šta svaka čast stroj je za svaku pohvalu.koliko je stroj bio daleko u njemačkoj i ako nije tajna koliko te ispao prijevoz?
Nije mogao biti dalje jer bi onda bio u Danskoj cca1500km,prijevoz je bio 800eura jer je bila povratna tura.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,612
a za što je to stroj,šta se sije s njime....:scratch
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
a za što je to stroj,šta se sije s njime....:scratch
To je stroj koji u jednom prohodu pripremi i posije bilo koju žitaricu koja ne mora imati precizan razmak u redu,u mom slučaju sve osim kukuruza.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,612
ako sam dobro vidio,to su roto-brane i sijačica u jednome...
to uveliko bude smanjilo troškove sjetve,a bome i uštedilo vrijeme....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
taj stroj bi trebao sijati možda i do 20ha u jednom danu,a u težim uvjetima bi bez problema trebao zasijati 15ha.
Jd sa prijevozom si odlično prošao.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaka čast na hrabrosti kupit na nevidjeno jo stoliko daleko. Stroj izgleda jako dobro a za prevoz si prosao skoro gratis. Nek ti dobro služi!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Svaka čast na hrabrosti kupit na nevidjeno jo stoliko daleko. Stroj izgleda jako dobro a za prevoz si prosao skoro gratis. Nek ti dobro služi!
Nije bilo baš potpuno neviđeno jer jedan naš čovjek koji dobro govori njemački i gore je stalno je pregovarao i išao bi ga i vidjeti da nije snijeg zatrpao sve.Prodavač mu je u slučaju reklamacije obećao vratiti lovu.Kod pravih švaba nema prijevara jer kad dođu na loš glas takve trgovce svi izbjegavaju a i kažnjivo je za razliku od nas.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Nije bilo baš potpuno neviđeno jer jedan naš čovjek koji dobro govori njemački i gore je stalno je pregovarao i išao bi ga i vidjeti da nije snijeg zatrpao sve.Prodavač mu je u slučaju reklamacije obećao vratiti lovu.Kod pravih švaba nema prijevara jer kad dođu na loš glas takve trgovce svi izbjegavaju a i kažnjivo je za razliku od nas.

dobro kažeš kod većine švaba se može kupiti na neviđeno,a to se za francuze baš i ne bi moglo reći jer oni vrlo često pošalju totalno drugi stroj nego što je kupac vidio na slici.ovo o francuzima sam čuo od salopeka iz ivankova,a on stalno kupuje strojeve koje je vidio samo na slici.
 
B

BAGERISTA

Guest
To je sigurno,,,,i u odličnom stanju je kako se vidi sa slika......
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Hvala zemljak,tebe nešto slabo ima na forumu,stisli ispiti ili?



Imam sad i ispite,a provodim dosta vremena moderirajući po forumu koliko mogu,pa sam tu,iako ne pišem baš.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Danas obavili probnu sjetvu jarog ječma na 1ha,išli direktno u brazdu,sorta scarlet 180kg/ha.Kombinacija radi odlično samo me izmori mala njiva,ipak je to 4m i prednost imaju veće table bez jaraka jer je problematično postavljati stalne tragove ako se moraš boriti s razorima.
Slika175-1.jpg


Slika174-1.jpg


Slika173-1.jpg


Slika172-1.jpg


Slika171-1.jpg


Slika170-2.jpg


Slika168-2.jpg
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
odlicna kombinacija..a nemas duple kotace na traktoru?i kojom brzinom siješ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh