• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

jd4755

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
25l/ha "lakseg" oranja... Sto je po tebi lakse oranje, pobogu?!? Ja toliko ne trosim ni u najgorim uvjetima oranja...

Meni se to cini ipak malo pretjerano. Ovih "...do 50l/ha" necu ni komentirati, najezio sam se na samu pomisao...


Mozda grijesim ali...
Ta se potrošnja odnosi na traktore preko 180ks i na oranje 35 cm u teškoj zemlji,preko 50 l/ha je oranje u extra teškoj zemlji nakon kišne godine,pa pingova oranja s novim fendtom koji ima monitor za potrošnju goriva lani su sva išla preko 50l/ha a ja imam teže zemlje nego što je njegova.Prije ohoho godina orao sam s imt 533 jednobražnjakom 3 sporom i smazao rezervoar na 1kj,to ti je 30l/kj.Vi gore imate bogom danu zemlju i budite sretni zbog toga jer ono što vi kažete da je teška zemlja kod nas je to možda najlakša.Čitam tu na forumu ore se 7,8i više km/h a ja jedva 5 i kad ide 5 ja sretan kako se dobro ore tako da budi sretan što imaš takvu zemlju.
 
B

Bobo

Guest
Sve je to meni jasno, samo sam trazio tvoju definiciju teske zemlje. Gledao sam tvoje slike sto si postavljao i znam s cime imas posla. takve zemlje ja imam MOOZDA 10x5m na jednoj parceli i vise nema... sve pravulja (prahulja)...

Ove godine u zakup uzeo 6.5kj koje je zaraslo (nije se dvije godine radilo) i nikad orano dublje od 20cm. mjerio sam potrosnju na tih 6.5kj i ispala je 9.07l/kj, sto je meni nevjerovatno, pogotovo sto sam preko 1.kj morao orati u 5. sporoj, jer u 1. nije imao snage. orao na 30cm, jer plug ne moze dublje (tocak dignut do kraja).


Da takva mehanizacija ao sto je tvoja dodje u moj kraj, ne bi se mogli kontrolirati, preorali bi i sume i livade ;)

Alenovo oranje je nesto opet deseto. Kad god je postavljao slike i snimke oranja, nikad se brazda nije lomila, od pocetka do kraja, ono samo okrece zemlju, nema mrvljenja. Pucanje plugova na raznim mjestima i tako dalje... Za mene nepoznat pojam.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ma uzeli smo u Orahovici na licitaciji jednog jd 4755 za dijelove pa se sad dvoumim da li da ga pokušam kompletirati i osposobiti jer motor mu je dosta dobar i nije jako očerupan.

uf predpostavlajm da si uzeo jednoga od ona dva rashodovana i to najvjerojatnije br 2 :weedman::weedman::weedman: jesam pogodio
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
uf predpostavlajm da si uzeo jednoga od ona dva rashodovana i to najvjerojatnije br 2 :weedman::weedman::weedman: jesam pogodio
Ne znam da li je bio broj 2 ali to je onaj što je stojao u sredini bez ph.Taj drugi je bio skuplji a nekompletniji.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ne znam da li je bio broj 2 ali to je onaj što je stojao u sredini bez ph.Taj drugi je bio skuplji a nekompletniji.

a onda nije mislio sam da si uzeo jednoga od ona dva sto su bili kod hangara ti su bili manje više kompletni
a ti si uzeo ovog što su bili iza rashodovani natima fali dosta :finga: bit će puno šarafanja ako češ ga skompletirat
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
a onda nije mislio sam da si uzeo jednoga od ona dva sto su bili kod hangara ti su bili manje više kompletni
a ti si uzeo ovog što su bili iza rashodovani natima fali dosta :finga: bit će puno šarafanja ako češ ga skompletirat
Samo ta dva su i bila na prodaju ,oni ispred radione i onaj udarenog rezervoara nisu bili na prodaju,bit će posla ali imam vremena i ne žuri mi se ,motor je dobar,hidraulika također,problem je u mjenjaču a to ću riješiti.
 
B

Bobo

Guest
Znaci, ne ide u djelove... I mislio sam da ce biti sredjivanja, ipak je bolje imati dva traktora u pogonu nego jedan s hrpom rezervnih djelova...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Znaci, ne ide u djelove... I mislio sam da ce biti sredjivanja, ipak je bolje imati dva traktora u pogonu nego jedan s hrpom rezervnih djelova...
Šteta mi je skoro kompletan traktor rastaviti za dijelove ako postoji ikakva šansa da prohoda.Sada već ima dovoljno polovnih dijelova na tržištu i može se povoljnije pronaći ono što treba i osposobiti traktor.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Samo ta dva su i bila na prodaju ,oni ispred radione i onaj udarenog rezervoara nisu bili na prodaju,bit će posla ali imam vremena i ne žuri mi se ,motor je dobar,hidraulika također,problem je u mjenjaču a to ću riješiti.

bili su i ti za prodaju ali su ošli onako :finga: jedan valjda za 80 000 a drugi 60 000 ti su radili do zadnjeg dana samo su sa ovoga jeftinijeg poskidali neke djelove od hidrulika

puno sreće sa slaganjem JD-a :partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Imam neki čudan osiječaj,,,da če ovaj traktor,,,doč ko boca,,,napravljen,,,i upicanjen..........:p:p
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Evo onda par slika da se vidi početno stanje.

IMG0327A.jpg


IMG0326A.jpg


IMG0325A.jpg


IMG0328A.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Početno stanje odlično,,,,,,sad ruke na muke,,,i pomalo priko zime,,,ima da ga središ ko bebicu..:drinkers:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
dok se malo protrese bit če JD kao novi, a sad zasući rukave i udri dok se nije počelo radit u polju :mrgreen::mrgreen: ,
a pošto več imaš jednoga 4755 onda imaš iskustva već sa takvim traktorom pa neće bit problema kod slaganja :weedman::finga:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kažeš da je motor u dobrom stanju,šta je sa hidraulikom i mjenjačem?
Gume ćelostonke..I tu treba dobro uložiti da bi radio kako treba.Jesu s njim došle i još dvije stražnje felge?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kažeš da je motor u dobrom stanju,šta je sa hidraulikom i mjenjačem?
Gume ćelostonke..I tu treba dobro uložiti da bi radio kako treba.Jesu s njim došle i još dvije stražnje felge?
Zadnje je imao pomoćne a glavne nije,nabavio sam felge i od kolege dobio dvije ćelestonke samo da ga mogu popeti na labudicu,ti pomoćni nisu preloši poslužiti će kao vanjski.Hidraulika je dobra,mjenjač nešto zeza ali riješiti će se to.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Znači bit će i on upregnut?E to je lijepo čut. :) Zemljak sretno ti bilo,nadam se da ćemo ga gledat u proljetnoj sjetvi,ako ne barem u žetvi..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Znači bit će i on upregnut?E to je lijepo čut. :) Zemljak sretno ti bilo,nadam se da ćemo ga gledat u proljetnoj sjetvi,ako ne barem u žetvi..
Ne žuri mi se nikud ,ja bi bio zadovoljan da prohoda do iduće jeseni.Ovo što imam za proljeće napraviti ću s ovim drugim za par dana.
 
Na vrh