• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,103
Nek ju stavi pod vodu da samo vrh viri van i samo se pikne elektrodom 🤣🤣🤣🤣


Snađi se druže..
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Evo danas prve situacije na 6200, kada sam stao primjetim da curi ulje, kada sam se zavukao dolje, vidim silikona na vijku gdje curi ulje, i nešto tekućeg metala. Slika je u prilogu, pa molim pomoć ako je tko imao takav problem. Kako najbolje i najjednostavnije riješiti? Pretpostavljam da je otišao navoj, pa da se nije dao stegnuti, te je samo zakrpano da ne curi .
 

Prilozi

  • IMG-20230705-WA0004.jpg
    IMG-20230705-WA0004.jpg
    24 KB · Pregleda: 58
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Whoopsy, tiskana ploča powera, skini taj šaraf ako ide, zamaži nanovo i ostavi da stegne, ako budeš skidao da opraviš navoj, sigurno i vrlo lako moguće da će te iznenaditi barem još jedan, zato samo zamaži i teraj.

Mene hebe prvi power kada je topal, neće vući, pa sam se raspitivao i dobio odgovor od doktora za JD da ako mi nije nužan, bolje mir jer se mora skidati tiskana ploča dolje, a ako nikada nije skidana cca. 6 od 8 (ili 9 na mom) šarafa će vjerojatno sjebati navoj ili puknuti, a popravak je zajeban jer je aluminij pa uvijek flisucka... 😅
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Tako nekako sam i pretpostavio da će biti rješenje, vijak plus aluminij, nikad ne završi dobro. E sad, da li ići na tekući metal, ili ima nešto pametnije? Poweri rade svi, i koliko se kužim rade dobro, nisam primijetio neke probleme.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tako nekako sam i pretpostavio da će biti rješenje, vijak plus aluminij, nikad ne završi dobro. E sad, da li ići na tekući metal, ili ima nešto pametnije? Poweri rade svi, i koliko se kužim rade dobro, nisam primijetio neke probleme.
Vjerojatno je netko popravljao, navodno se počepe kanalići na tiskanoj ploči, ili se pojebu ventilići unutra, što je stvar kod mene i onda ne odrađuje kada je ulje na radnoj temperaturi. Pošto mi prvi power za ništa ne koristi, onda sam odlučio ne dirati dok danas sutra ne bude trebalo tarne prstenove mijenjati ili se desi nekakava druga havarija.

Probaj prvo samo sa silikonom koji se veže na stari, ako bude flisovalo ondo gledaj tekući metal ili takvo što.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A pritisak ođeka odrađuje solenoid ventil, vjv pederi pukli pa neće d'rade, rijetko kad da se podere sama ploča barem na 6x00 serijama.

Buš došel servizirat? 🤪
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Od 3 polovna John Deerea s kojima smo radili ovo je treći na kojem smo ovo radili
IMG_3716.jpeg
IMG_3717.jpeg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A zašto je to čudno?
Konačno ovaj stroj godisnje potrosi više nego neki u 539 za vjeka sebe i traktora..naravno ako se radi s njim.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Nije čudno da se zaštopa al mi je čudno kak svaki dobro ide i onda nakon max. mjesec dana rada kod nas stane🤣
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kad se počepi djelomično, on i dalje dobiva dovoljno goriva jer svaki preliva nazad u rezervoar višak koji ne potroši. Kada pretisak padne dovoljno da više nema povrata u rezervoar, a radi se težak posao, pumpa više ne može hraniti motor i zato dođe do prduckanja, to znam da znaš, ali je fora što se onda na situ se stvara veći vakuum i onda još više smeća povlači iz one šolje za sedimente. I taj šaraf odšaravrni i ispusti vodu i sedimente.

A zašto baš kod vas? Pa prljavo ti gorivo 😜🤣🤣
 

Najnoviji postovi

Na vrh