• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kaj kupiti welger ap41 ili 52

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Svaka balirka je zakon dok je ispravna.. Imam 45-icu i dobra je, ali uvijek ima nekog sarafanja po njoj.. Sad bi trebal zamjeiti onaj veliki lanac na zamasnjaku, a i onaj lancanik je vec pri kraju itd itd..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
45-a je zakon,a sta se tice tezine bale svaka balirka moze raditi i krace bale u jedno je i bala laksa,jedino je razlika u sirini tunela

hajd navedi jedan razlog sto je zakon....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam 41-icu od 1998., znači več 15 godina i zadovoljan sam, bilo je popravka, al jako puno je i napravila, imam zapisano od 1998. koliko je godišnje radila, morao bi pogledati i odprilike izračunati, ali to je more bala i bala, otac je nekad išao uslužno kad je bila jedna od prvih balirki u okolici, a u selu jedina i tukao je 1000-1500 bala dnevno, pogotovo u sezoni slame.

Planiram ju mjenjati, ali samo i jedino za AP 42, to je za mene zakon balirka!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Imam ja ap42 vec pet sest godina i godisnje sam sa njom radio blizu 40000 bala. bila je u kombinaciji sa imt 539.Ove sezone je uradila oko 20000 jer je malo rasteretila ap 52 u kombinaciji sa dong fengom 404. Balirka bez mane i to bi ti bio odlican izbor za kupovinu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo da se skupe neki novci i odmah 41 na prodaju i kupujem 42.
Imao je kolega prije koju godinu 42, ma ko nova novcata, uščuvana, kupio si je rolo, a ovu je prodavao, a ja taj put nisam imal novce i otišla dalje, a stvarno je bila ko nova, on je samo za sebe radio s njom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima forumaš Dino na prodaju ap42,osim ako ju več nije prodao.
Ja isto imam ap42 radimo godina s njom i prezadovoljni,nije na prodaju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
I ja bi svoju htio promjeniti.. Imamo ju od 94 godine i prvih 10 godina je radila samo kod nas tj za nase potrebe, nekih 2000-2500 bala godsnje.. E onda sam ju ja uzeo u svoje ruke i krenuo usluzno od svoje 13-te godine.. Stvarno je puno balirala i normalno poceli su se desavati kvarovi.. I meni se svida 42-ka, ali uzeo bi i uscuvanu 45-icu opet.. Inace tjeram ju na 1100-1200 okretaja motora, druga ili treca spora sa 539, znaci nema nikakvog forsiranja.. I dok sve ide dobro 1000 bala na dan se da napraviti, ali samo u slami, u sijenu nemoguce jer kod nas nema velikih livada u komadu.. A i sa sijenom je problem jer ga nemozes balirati rano ujutro, tj. po rosi, dok sam slamu znao balirati i po noci i islo je super..
A u ostalom nemam se sta ni cuditi u vezi kvarova, to je stroj star 40 godina, a napravila je bala to ni Bog nezna koliko..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
imam već drugu ap 52 i svakako ona koja nije istrošena ne može se pogriješit ,kod starijih modela to je malo teže
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
nekad davno sam imao i ap 45 kod nje su me najvise zivcirali osiguraci na dodavacima,ako je malo vlaznije sijeno ne mozes ih nanijeti.
te male livade su dosadne kao proljev imam ih dvije tri raditi pa ih uvijek ostavljam zadnje.
ma ne mora se ni uzeti bas u odlicnom stanju,bar kod nas u Bosni nisu nesto ni skupi dijelovi, a ni majstori pa se da uraditi servis.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Kod nas bas nema puno tih majstora za prese, ima jedan tu u susjednom mjestu i ima posla pune ruke, ali i uradi kako treba no skup je boli glava.. A bas zato jer nema konkurencije.. Dok se nesta mehanicki potrga to slazemo i sami, znaci lezajevi, lanci i to, ali dok je nesta oko petljaca onda ide kod majstora..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
kad sam kupio ap 52 doveo sam majstora da je pretrese,inace covjek vozi gotovo citavu balirku u dijelovima u autu. to me je kostalo 340 KM (170 eura), a zamjenjeno je sljedece: vezna osovina 80 KM, dvije piksne na osovini 40 KM, cahure na pikapu(imale malo lufta pa one igle zapinju ) 50KM, dvoredni lezaj na ruci reduktora sto pogoni klip 35 KM, liglicasti lezajevi na zupcaniku paljenja 15 KM, okidajuca opruga(malo bila razvucena) 7KM,jos ruke 80 KM(radio i sin sa njim), Uzeo mi je jos 35 KM za dolazak,a udaljeni smo oko120 km. baliraka je bila sva rastavljena samo je ostao lim. uradio sa njom oko 18000 bala i samo 4 nije svezala. kad je puna ne cuje se da radi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
kad sam kupio ap 52 doveo sam majstora da je pretrese,inace covjek vozi gotovo citavu balirku u dijelovima u autu. to me je kostalo 340 KM (170 eura), a zamjenjeno je sljedece: vezna osovina 80 KM, dvije piksne na osovini 40 KM, cahure na pikapu(imale malo lufta pa one igle zapinju ) 50KM, dvoredni lezaj na ruci reduktora sto pogoni klip 35 KM, liglicasti lezajevi na zupcaniku paljenja 15 KM, okidajuca opruga(malo bila razvucena) 7KM,jos ruke 80 KM(radio i sin sa njim), Uzeo mi je jos 35 KM za dolazak,a udaljeni smo oko120 km. baliraka je bila sva rastavljena samo je ostao lim. uradio sa njom oko 18000 bala i samo 4 nije svezala. kad je puna ne cuje se da radi.

Daj i meni broj za nedaj boze,ili ako je tako dobar zvao bi ga da mi onako preventivno pregleda i promjenii sto treba promjeniti.,

usput jeli ova tvoja lokacija sokolac mjesto kod gracanice.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
majstor je stvarno dobar,trenutno nisam u BIH pa kad se vratim napisat cu ti broj, nije mi u ovom telefonu. sto se tice lokacije ja sam negdje na pola puta izmedju Sarajeva i Gorazda. majstor se nalazi u Visokom.
 

dadoxtxwelger

Novi član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
5
hajd navedi jedan razlog sto je zakon....

ap 45 je zakon-jednostavna za odrzavanje,radi srednje bale,dobra za brdovite terene,mozes raditi sa traktorom od 25ks,uz uredno odrzavanje i podmazivanje vjecni stroj
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
majstor je stvarno dobar,trenutno nisam u BIH pa kad se vratim napisat cu ti broj, nije mi u ovom telefonu. sto se tice lokacije ja sam negdje na pola puta izmedju Sarajeva i Gorazda. majstor se nalazi u Visokom.


Jel majstor Hamo iz visokog
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Malo je ona teska za 25 ks.dok sam je ja imamo za sezonu sam trosio 5 kg masti, a sada na dvije balirke (42,52) potrosim 4kg. toliko o jednostavnosti. ali svako ima svoj ukus.
 

dadoxtxwelger

Novi član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
5
Malo je ona teska za 25 ks.dok sam je ja imamo za sezonu sam trosio 5 kg masti, a sada na dvije balirke (42,52) potrosim 4kg. toliko o jednostavnosti. ali svako ima svoj ukus.

nije sve u masti,ja ju polijevam sa uljem i naftom u dvije litre flasu to smuckam i opleti, klizne staze pick ap u biti sve
ni necuje se u radu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
nije sve u masti,ja ju polijevam sa uljem i naftom u dvije litre flasu to smuckam i opleti, klizne staze pick ap u biti sve
ni necuje se u radu
mislio sam na mjesta gdje je predvidjeno podmazivanje sa mastim, ima mali milion onih mazalicam. I ja sam to muckao .
 

Najnoviji postovi

Na vrh