• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kaj kupiti welger ap41 ili 52

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Nesto sam samo nacuo za tog hamu,jel strucan u svom poslu

kod nas ima bruku tih nekakvih majstora,ali u zadnje vrijeme ih vise niko ne trazi ,samo njega zovu. covjek je doktor za balirke jos prije rata sebavio ovim poslom u nekakvom kombinatu. samo pustis covjeka da radi kako on misli da treba i nemas brige.
znam da je isao i na kupres da radi nekakve balirke.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kao sto kaze moj kolega Sanana,ako ikad mjenjao balirku mogu uzeti samo mladju ali i dalje ostajem u grupi 40 jer za sebe radim i ja teglim te bale.
Nisam rekao da 52 nevalja,al zna se koja duzina bale mora biti tako da za mojih 70kg dovoljno mi je bala od 15 kg, u svakom slucaju lakse nego preko 20 kg.
I sam sam htio ap 42 kupiti ali i u cjeni je razlika u odnosu na ap41
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
kod nas ima bruku tih nekakvih majstora,ali u zadnje vrijeme ih vise niko ne trazi ,samo njega zovu. covjek je doktor za balirke jos prije rata sebavio ovim poslom u nekakvom kombinatu. samo pustis covjeka da radi kako on misli da treba i nemas brige.
znam da je isao i na kupres da radi nekakve balirke.

Bas cu da ga zovem da vidim hocel meni doci da pregleda moju w 61.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Bas cu da ga zovem da vidim hocel meni doci da pregleda moju w 61.


samo ga zovi prije sezone jer ga je pred pocetak sezone i u sezoni tesko stici, a tada je i skuplji. meni da je ovo radio u sezoni uzeo bi mi sigurno 150 KM za ruke.
cim se vratim saljem ti broj.

Kao sto kaze moj kolega Sanana,ako ikad mjenjao balirku mogu uzeti samo mladju ali i dalje ostajem u grupi 40 jer za sebe radim i ja teglim te bale.
Nisam rekao da 52 nevalja,al zna se koja duzina bale mora biti tako da za mojih 70kg dovoljno mi je bala od 15 kg, u svakom slucaju lakse nego preko 20 kg.
I sam sam htio ap 42 kupiti ali i u cjeni je razlika u odnosu na ap41

ko bi narodu ugodio,kod nas imaju obicaj ici za balirkom i dizati bale i odmah se zale ako koja ispadne laksa. za svoje potrebe welgerice ap 41, 42, 430 su idealne sto se tice velicine bala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Narod je lud,on radi 5-10€ ustede na borjnoj kolicin bala potura ledja i 3 dana oporavka od teskih bala, ja u kraju imam najvecu balirku i svaka musterija kaze mozel jos teza i duza,a ja njima udovoljim,ima i onih koji su dosli pameti pa kad dodjem u njivu kaze nemoj bogati da budu ko prosli put-smanji malo.,
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
mene su takvi natjerali da kupim ap 52 pa kad mu ispadne bala od 18 kg pa navise, jadnik pet minuta obilazi oko nje dok je podigne da utovari. na vecoj kolicini se se nakupi. evo ovako tovarim bale na tamica i istu zapreminu ima 120 bala od ap 52 kao 158 bala od ap 42. obicno se radi ljdima oko 1000 bala i on jadnik za nekih 100 KM razlike hoda krivih ledja i te novce da doktorima da ga ispeglaju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je to.
Ja nebi veče bale od 41,42 ni da mi je netko zabadava balira, neznam točno kakve su bale od 45, ali veče su dosta.
Muka je to ljudi moji.
Nek ja napravim i 1000 bala više godišnje, ali igram se s njima i ne krivim leđa cjelo ljeto u slami i sjenu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ja imam 45 i jednom smo kupovali bale, bale su bile manje mislim da je bila balirka 41, na prikolicu mi inače staje oko 110 mojih bala, a tih sam natrpao 170 i još je stalo, dužina bala je bila tu negdje kao i moje..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Imam i ja 45 i u slami radis s balama kako hoces, ali u sijenu ako je malo vlaznije, onaj koji tovari sjeti se pokojega sveca.. Sebi kod kuce uvijek radim manje bale, a dok idem usluzno onda malo vece. A najbolji su mi oni, ja baliram, on ide iza mene i jedva odigne balu od zemlje i onda kaze, jel mozes jos malo vece? Da mogu slozio bi mu takve kaj bi pukao na pola dok bi ju podigao, ali cim je bala tvrda stroj vise trpi i razleti se sve k vragu..
Ima tu jedan u selu, ima nekakvu DF balirku, ni zabadava mu nebi dao da mi balira, taj nabije balu da ne mozes prste provuci ispod spage da ju primis.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Tak sam ja slamu balirao, nabijao pravo, bale nisu bile teške kao sjeno, al su bile teške za slamu, al slaži ih kako hoćeš, jer su čvrste ne mrdaju nikuda, a pravio sam ih i dugačke, ipak je to slama, pa kad unesem balu u štalu nek ju imam, a ne stalno nositi..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Balirao sam ja i sijeno tak dok sam bio mladi i neiskusan, pa se presa razletila u 3pm. Onda mi je rekao majstor koji mi je slagao presu da normalna bala nema sta biti duza od 80 cm i kad ju primis za obje spage sa jednom rukom, da je udaljenost izmedu spagi na sredini bale cca 8 cm.. To je onda pravilno zbijena i dugacka bala, i ja se toga od onda drzim.
Evo skica da pojednostavim svoje objasnjenje:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak je kolega Ivan, mislim da nam isti majstori održavaju balirke.
U slami bi 45-ica bila idealna, moja 41 baš pravi male bale u slami, cca 7-10 kg...heheh u sjenu mi je taman. No planiram nabaviti malu rolobalirku isključivo za potrebe slame, pa mi 41 bbude ostala za sjeno i išla još godinama kod mene...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Forumasi sretna nova godina.
Ja kad sebi baliram stimam duzinu bala sa dimenzijama prikolice na koju tovarim pa u njoj bilo 5 ili 15 kg bas me briga. Bitno je da nemam problema sa transportom. Bale budu slozene na prikolici kao blokovi na paleti.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Dobro je ako moze da radi sve bale jedanke duzine,kod mene svaka razlicita i taj problem nisam znao rijesiti.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Problem ti je o onom malom tockicu(obicno je plasticni) sto ga okrece zvijezda kako izlazi bala . On podize okidajucu ruku,a tebi su se vjerovatno izlizali oni zubovi na njemu pa kad bala izlazi on proklizava i ne podize ruku na vrijeme pa bale izlaze razlicite duzine.
Imao sam taj problem na ap 42 i postavio sam metalni tockic,ali sam morao i praviti dodatni mehanizam za ublazavanje udara prilikom okidanja jer mi je taj metalni tockic poceo da ostecuje zubove na ruci. Ja mislim da tvoja balirka to ima ugradjeno.
Od tada svaka bala je ista. preventivno pokusaj sporije balirati pa ce manje biti nejednakih bala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Tockic je promjenjen i onaj cesalj ili zubcasta letva po kojoj klizi tockic i opet nevalja,a nemam ja kad polako da vozim ja to tjeram koda nije moje,obicno druga brza eventualno 1 brzohodna,jer presa je sposobna ima dobar kapacitet.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Onda pocni da tjeras kao da je tvoje. Ja sam par puta ap 52 tjerao drugom brzom i odmah mi pocele ispadati bale kao ormari,vratim u prvu i sve OK. Ma kao da moraju biti iste duzine, nece ici na izlozbu,a kad se slazu da se to fino ukomponovati. Samo nek ona njih veze.

Provjeri u kakvom ti je stanju okidajuca opruga,mozda je razvucena pa tesko okida.
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I opruga je promjenjenja ali opet razlicite duzine,a kad bi moglo ja bi nju tjero i trecom,ja drzim prikljucke u ipravnom stanju i redovno pregledam ali kad se radi ja ih ne zalim,jednostavno mora da ide i da duraju torturu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Adise druze stigoh ja nekako u BIH,a cini mi se da bi prije stigao sa tobom i tvojim traktorom i balirkom kako ih gonis:icon_lol:

MAJSTOR HAMO 061/531-214
 

Najnoviji postovi

Na vrh