• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
mi smo imali i univerzala i 142-ku i mf-a..142 je po meni dosta dobar kombajn.. kod nas se najviše koristi žitni 3.6 m i 4 redni bez freze a ide bez problema...malo je zajebano kaj ima onak visoku zračni filter pa dosta put kad se provlačiš kod granje onda zna nastradat ostalo sve dosta dobro jedino ona tuta za kipanje za povlačit i kaj mora biti otvorena dok se radi z njim ..dobro dok se radi na komadu a dok svako malo seliš z zemlje na zemlju onda ga se i navučeš nekaj ..daj mi reci koj je to mf bil kaj ga uspel zaštopati??

nezz koji je je bio ali mislim da 3.6m keder ma ide on sa 4reda u kukuruzu ali ka\e da se kombajn dosta trga neznam mozda je isao prebrzo... samo znam da je 6 klipova i da ima hidro otvaranje cijevi...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nezz koji je je bio ali mislim da 3.6m keder ma ide on sa 4reda u kukuruzu ali ka\e da se kombajn dosta trga neznam mozda je isao prebrzo... samo znam da je 6 klipova i da ima hidro otvaranje cijevi...

Ako je redni šestak (perkins)onda je sigurno prek 110 ks a takvi motori su stavljani na od starijih: mf 520,620,720...a noviji(veči) neznam koje motore imaju al imaju sigurno minimalno 170 ks...hidraulično otvaranje tute imaju gotovo svi(za male nisam siguran)í posebnost im je kaj ne moraš mjenjat korpu nego ju samo poštelaš z 2 ručke..a ovi koje sam navel nemaju ulaz manji od 120 cm a u tresilicama,lađi..je širi za 40 cm od širine ulaza..ako još nisi imal kombajna mf ti nebi preporučil jer je dosta široki stražnji trap i dosta 'početnika' odu z zadnjim kotačima u jarak kada ga motaju..i dosta je kompliciran..udobnost je svetinja prema zmaju(ne trese se..)malo sam otišel u OFF..ali ako si početnik onda bi ti preporučil zmaja 142 koji nisu precjenjeni a djelova ima kolko očeš povoljno i dosta je jednostavan..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ako je redni šestak (perkins)onda je sigurno prek 110 ks a takvi motori su stavljani na od starijih: mf 520,620,720...a noviji(veči) neznam koje motore imaju al imaju sigurno minimalno 170 ks...hidraulično otvaranje tute imaju gotovo svi(za male nisam siguran)í posebnost im je kaj ne moraš mjenjat korpu nego ju samo poštelaš z 2 ručke..a ovi koje sam navel nemaju ulaz manji od 120 cm a u tresilicama,lađi..je širi za 40 cm od širine ulaza..ako još nisi imal kombajna mf ti nebi preporučil jer je dosta široki stražnji trap i dosta 'početnika' odu z zadnjim kotačima u jarak kada ga motaju..i dosta je kompliciran..udobnost je svetinja prema zmaju(ne trese se..)malo sam otišel u OFF..ali ako si početnik onda bi ti preporučil zmaja 142 koji nisu precjenjeni a djelova ima kolko očeš povoljno i dosta je jednostavan..

ok hvala...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Vrijedi ako je u dobrom stanju , a vjerojatno nije jer je već dugo na prodaji .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Po meni ne vrijedi..mada je claas ali ipak ako sam ja dobro skužil to je bez kukuruzne adaptacije (u oglasu je naveo samo žitnu adaptaciju ..a da kupoval kukuruznu adaptaciju sigurno bi te koštala oko 6000 €(kukuruzni adapter i korpa u donekle dobrom stanju..) a i opet je upitno u kakvom je stanju motor i ostalo u njemu..kolko ima radnih sati...najbolje bi ti bilo ga iči pogledati ak te stvarno interesira..:partyman::partyman:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja nevjerujem da ga je ikad itko repariral kaj se tiće vršalice i mogel bi biti dobrano poderan jer sigurno nije malo delal . Neznam baš jel bi baš bilo dosta 6000 e zadobar adapter 5 redi a njemu treba 6 , korpa , blinde
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ja nevjerujem da ga je ikad itko repariral kaj se tiće vršalice i mogel bi biti dobrano poderan jer sigurno nije malo delal . Neznam baš jel bi baš bilo dosta 6000 e zadobar adapter 5 redi a njemu treba 6 , korpa , blinde

To sam ja tak napisal za one lošije adaptere..na njega trebaju adapter korpa blinde sita i pitanje kaj još treba zamjenit ja njemu..a ako misli neki bolji adapter 6 reda onda možda ako bi ga došo manje od 10000€ a dalje da ni ne spominjemo troškove...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Imal je sigurno . Ako su radili samo žito možda su i stavili fixna sita .
To je sve naklapanje treba kombajna videti , cijena je relativno povoljna ,samo je pitanje kak je održavan ..........a ako je gore V8 Mercedes troši više od lokomotive .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Takvog ima moj susjed on radi samo usluzno i to dosta i uopce nema nikakvih problema s njim redovito podmazivanje i ako mu ode neki potrosni dio i to je sve pravi stroj!!!
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
vidim da na njuškalu ima JD kombajne serije 960, 965 i 975 za te pare, ima ko kakav savjet u vezi tih kombajna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh