• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malčirano čekičarom malo odignutim na hidraulici ili roto malčerom. Ostali su dosta veliki komadi drača za uobičajeno malčiranje čekičarem.
Prinos krumpira izgleda dobar. (y)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Čekićar al 1,6kg svaki čekić to u pravilu nije baš neka sreća za travu al glavnina je riješena a rodnost je oko 15kg na kilo sjemenskog...nije nešto ali koliko sam dao toliko sam dobio...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer od 19 h kad se temperatura spustila ispod 30°C, stavil na flksericu deblji flaks (2,4) i krenul spriječiti da se drač osjemeni. Krumpir obično vadimo iza Velike Gospe, a ove godine bumo sretni ako izvadimo koliko smo posadili.


Prvo sam napravil krug okolo, koliko sam mogel dohvatiti, a zatim sredinu, Pred sam kraj se potrošil flaks.


Razmišljal sam da to pokosim ručnom kosom, ali sam ipak stavil novi flaks i dovršil.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
A da, sve je otislo gore. Ove godine ce ga kod mene bit. Kopamo vec duze za jelo, to nisu istine. Samo ne znam za kvalitetu, bilo mu je jako puno vode i vec sad pusta klice... Nije dobro u tom segmentu. Ali da je 10 bivsih kuna kila krumpira u sezoni krumpira. :oops: Vreca 35 kila 260 kuna... Covjece.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Još si ja mislim kako sam 2018. štedio, al zbilja štedio sa studentskih 6000 kuna, a sad sa 8000 ne mogu, tj moram jako pazit na sve da uštedim jednaku svotu. Jednostavno ne ide ovako u RH. Još imam doma trutove, ali u redu, dok si ne presudim, dotle ću ih hranit.:ppozdrav:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Od kud je ovaj u Lidlu, a piše okusi zavičaja? Koliko je za njega dobil proizvođač?

1692005344149.png
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, to je iz novog kataloga, nije od lani. Uostalom lani 16. 8. nije bila srijeda.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jučer od 19 h kad se temperatura spustila ispod 30°C, stavil na flksericu deblji flaks (2,4) i krenul spriječiti da se drač osjemeni. Krumpir obično vadimo iza Velike Gospe, a ove godine bumo sretni ako izvadimo koliko smo posadili.


Prvo sam napravil krug okolo, koliko sam mogel dohvatiti, a zatim sredinu, Pred sam kraj se potrošil flaks.


Razmišljal sam da to pokosim ručnom kosom, ali sam ipak stavil novi flaks i dovršil.
Ako te može utješiti, ove godine budem i ja loše prošla.
Prošle godine sam imala puno viška, otpeljal je muž i mojoj mami jedno četerdeset kila i dala sam prijateljima za saditi par sanduka onog srednje krupnog, i bilo ga je do sredine lipnja, ove godine sam zaboravila dok smo sadili u jarke posijati umjetno gnojivo - sjetila sam se dok sam ga spazila u garaži nakon što smo posadili. Uz to je loše niknuo zbog stalnih kiša i hladnih dana.
Bude dobro ako više ne bude velikih kiša i batat mi dobro rodi, u zadnje vrijeme volimo pola krumpira - pola batata u tepsiji sa vrhnjem peći, za prste polizati ispadne.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjv egipatski, većina je egipatskog u trgovačkim lancima.
Lako moguće, ali s obzirom na oznaku "okusi zavičaja" morali su barem dio nabaviti kod nas, da ostane željeni pisani trag.

Okusi zavičaja je znak da je domaći, znači lički🙂jako je fini.
Prvi dio izjave je točan, za srednji dio nisam siguran, a zadnji dio je pretpostavka (srijeda je preksutra).
 

Najnoviji postovi

Na vrh