• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
To nisu priče ,to su činjenice. Ak ja osobno odem v austriju po luk,uredno carinim i uvezem. Mislim za firmu,ne za sebe. Drugi dan taj luk ide u dućane i gore piše porijeklo Međimurje. Jer kupci oće domače. Neznam kakve ti veze imaš s tim? Ti šrafaš kamione,a ja se v to ne kužim pa ni ne mudrujem. A tebi bar nije daleko veletržnica i hladnjača v Zg. Idi tam u bilo koji box i uvjeri se. Kupi gajbu nečega u dobil buš deklaraciju po vlastitom izboru
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Ljudi moji pa ja sam negdje prije kupovao masline. Na maslinama hrvatski proizvođač. Iz slatine. Da. Iz slatine. Tu pored mene.

I pričam s kolegom. Uvoze masline iz Španjolske, pakiraju ih u slatini i prodaju hrvatske masline.

Ko one čokolade tamo od vukovara. Iz Srbije uvezu šećer table (to čokolade nije vidjelo) i onda pakiraju i pišu zemlje proizvodnje hrvatska.

Zato što su u hrvatskoj proizveli zapakirani čokoladu. Iz Srbije su samo uvezli potrebnu sirovinu 😂.

Ne mora lidl uvesti krumpir iz egipta. U rinfuzi krumpir za njih uveze neki proizvođač krumpira iz Međimurja. On ga upakira i proda lidlu upakiranog.

Zemlja podrijetla je egipat, ali zemlja proizvodnje je Hrvatska. U tom slučaju ne znam i jel moraju pisati podrijetlo jer su druga ruka...


Radio sam ja sa starim voće i povrće. Import export svašta. Pola domaćih na zelenoj pijaci kupuje svoje domaće proizvode. Imaju oni i svoje, ali popunjavaju sezonu..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Firma koja je "proizvodila" eko povrće, dok ih nije neko slikal na zelenoj tržnici na utovaru. Tu su im počeli problemi i zatvorili firmu
Konkurencija se briše na razne nacine..dilere s šmajserom ,povrčare s inspekcijom..
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Zadovoljan. 9 vreca zapremnine 30kg po deklaraciji vrece, reci cemo da ima 200kg. Kad odbijemo sve sto ce sagnjit, toliko i bude. Jos toliko treba iskopat, valjda bude pol od ovog. Na 70 kila sjemena je meni u redu. Dosad se vadilo na sunce kopacicu. Ove godine sam si nabavio neki pluzic, zavario 60cm duge cijevi i sipke fi 16 do 18mm i... odlican. Napokon zadovoljan kako iskopa red, kako se zemlja rasipava, kako je krumpir potpuno neostecen. Za mene koji malo sadim, fenomenalno. Zemlja je jako teska i sunce nije radilo dobro. Sto se vlage sada tice, da je malo suse bilo bi odlicno.
 

Prilozi

  • 20230816_190204.jpg
    20230816_190204.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 42
  • 20230816_185732.jpg
    20230816_185732.jpg
    100.2 KB · Pregleda: 42

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Kakva godina, dobro je. Cca 400 kila, zaokruzit cemo na 6 kila po kili sjemenskog. Prosle nisam imao skoro nista. Divlje svinje i susa.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Takva ti je zemlja, podneblje, sorta i briga o njemu. Ja imam mješavinu gline i ilovače. Tu krumpira, bez navodnjavanja, iznad 10kg po kili rijetko tko ima... Samo jedne godine, kad je sve savršeno odrađeno i kad se sve poklopilo, je bilo oko 2500 kila na 200 kila sadnog materijala.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Firma koja je "proizvodila" eko povrće, dok ih nije neko slikal na zelenoj tržnici na utovaru. Tu su im počeli problemi i zatvorili firmu
Pa ja sam na svoje oči videl kad lik u KTCu tovaril paletu varaždinskog kupusa na kombi, da bi ga 15 min kasnije prodaval h KR na placu. Ko svoj naravno. Onak usput, onaj iz ktc-a na akciji za kiseljenje uvijek mi je bil bolji od onog kaj zam u Vž znal kupiti od "proizvođača". A usput kaj se pak tiče deklaracija; kad ne mozemo napraviti svu robu koliko treba, ide dokup. Naše deklaracije stavlja druga firma. Roba ko da nikad tam nije bila
 

Najnoviji postovi

Na vrh