• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Milane88!!
Sto se tice potpune generalke ja bi ti nesto preporucio,,,,
Moj predlog je ovakav;de ti njemu poskidaj glave pa onda vidi u kakom su stanju cilindri to kazem zato sto su ti stari cilindri neponovljive kvalitete te s gotovo niti netrose sto znaci da bi karike rjesile problem uz to sredi mu glave ventili i vodilice nisu skupe,radilicu dobro pregledajte da nema risova i premjerite mikrometrom,izmjenite glavne i letece lezajeve tr prebrtvite motor,,,
Ja sam to napravio na svome i vec pet godina ide bez greske:(y):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
U susjednom selu čovijek prodaje LTZ 60 tornado ,2002 god,oko 1000rs a cijena 5 000E...
Traktor izvana stvarno izgleda kao novi...za moji 10ha obradivih površina ko stvoren....samo pre dobro to zvuči da bi bilo istinito...
Pa jel stvarno to baš takva kršina kako se piše???
Svako iskustvo i savjet dobrodošao,pogotovo ako ga neko ima pa da je informacija iz prve ruke!
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Kod mene ga ima jedan u selu,kupijo ga čovjek novog,mislim 2004,5.šta se tiče motora čovjek je prezadovoljan,stvarno jak i dobar,ali mjenjač i korpa svako malo šerafa po njemu,navodno da je motor prežestok za mijenjač.....pucaju mu i šerafi na korpi,a reverzer nemože prešaltati a da ne zakrči....:(nod):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nije mu to mana ko ni na t-40 taj "kardan" nikad nece puknit ako je u centru.
On najcesce pukne kad se rasklima koljevka i kad pikse dobiju lufta!!
Ti traktori imaju prevelik motor i pretezak a zvono je ostalo istoko i na t-40 te radi toga stradavaju zvona,puknu najcesce sa desne strane gdje se veze sasija sa zvonom pa prema rupi di se stela kvacilo.
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Mato,primjetijo sam danas da imam malo lufta na onoj piksni gdje ulazi kardan u pr. diferencijal,a vidim da si objasnijo da zbog toga dolazi do pucnja kardana....kako to raskopat i dali tu ima samo ta jedna piksa,kako kažu"Bolje spriječeti-nego lječiti"....:(giggle):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Skines kardan i polutku sto drze dva brezona traktor malo podignes tako da se piksa olabavi i onda ju izvadis van.
Na suprotnoj strani imas polutku sa dva brezona a sa cela dvije matice koje isto skines te izvadis prirubnicu te piksu.
Pikse su celicne kaljene i lako se vade van!
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Aha...znači tu nema tokarenja piksi ili slično...znači bez trgovine ništa?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Moze se to istokarit!!
Naveo sam kako je to orginal i sa kupljenim piksama!!
Ako ces tokarit napravi ih od mesinga i probaj ugradit mazalice!!
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Da mesing nije pre mekan za to,bronca bi onda bola puno bolje rješenje.....
u svakom slučaju hvala na savjetu...:icon_thumright:
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
dal ima neko sliku ili link iz knjige od Ltz 55, 2000.god
od prednjih rukavaca oni ležaji i semerinzi unutra koji su? nije kao na t40 jer nema federe, sistem kao na 820-ki
 

marin1967

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Trgovina u Letenju ima dijelove za sve Ruske traktore. Nalazi se u centru mjesta.Tel. 0036 93 343377 ili mob. 0036 30 3466862. Gazda govori 50%naš jezik.

Zaboravio sam još nešto napisati za sve one koji su daleko i neznaju gdje je Letenje. Odmah 1. mjesto poslije Goričana ( Čakovec). Najbolje je nazvati ako nešto nemaju oni naruče. Pozdrav svima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Danas me zove čovjek trebaju mu ležajevi za LTZ60 , kaže da su ležeći H1 a leteći H2 , čovjek je kupio nov traktor i jedini je vlasnik do sada , kaže da motor nije otvarao
E sad meni neka neko objasni ako zna odkuda to da su ležajevi različiti na novom motoru ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pijani rus brusio pa izgleda pretjerao mjeru:icon_rofl:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kod mene u kraju ih ima nekoliko po kojima ja sarafam i na nekima pise da je drzava proizvodnje Ukraina,,,
Tak da nje mozda Rus kriv,,,
 

marin1967

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Mato , to što si ti naveo to se je meni potrgalo. Na desnoj strani zadnjeg kotača pukao je poklopac motora, kroz njega idi poluosovina i to je ucvikalo ipukla je mala osovina sa šarafom . To sam kupio u Letenju ali ne mogu nigdje naći poklopac motora . Dali možda znaš dali ima tko taj dio i dali možda paše od kojeg drugog rusa. Moj je ltz 60 ab tornado 2004g.
 

marin1967

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Mato taj poklopac motora je guseni promjera cc 20 cm, u sredini ide van (kao truba) i tu idu 2 semeringa koje imam. Kroz taj dio ide poluosovinai ide u šperu.. Poklopac ima 4 rupe za šarafe . Evo ti moj broj mob. 092 1598991 javi mi se po ti pošaljem sliku. Danas sam zvao Gibanj ali ga ne mogu nabaviti. A ista je situacija i u Mađarskoj barem za sada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh