• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
I meni je brava nakraju sumnjiva.
Probat cu sarafcigerom,samo smeta plastika,morat ću brikat žicom..
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
I meni je brava nakraju sumnjiva.
Probat cu sarafcigerom,samo smeta plastika,morat ću brikat žicom..
Da nema taj mf kao i većina izmedu sigurnosne prekidače paljenja ? Kod mene na mf ima (mjenjač i kardan u leru da bi mogao upaliti . Jer ne ide pobuda sa brave direkt na alnaser nego su između ta dva sranja . Kod mene brikano .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imam ispod kvačila "šalter",bez stiskanja kvačila nemogu upaliti traktor.
Prekjučer sam promijenio cijeli lajtung od goriva,od rezervoara do AC pumpe.
Jučer i danas upalio bez problema,a grijač ne radi više..
Čekam hladniji dan da vidim šta bude..
Zbog raznoraznih okolnosti nestignem dizne vaditi van a i treba mi traktor svakodnevno,tako da je sada to na čekanju.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Najgora solucija . Malo lošiji motor i zeza ga zima kod paljenja . Kak bi rekel moj stari je*e ga starost .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
92.godina.
Kod mene je jedini traktor i sve radim s njim.
Oranje,rotobrana,sjetva,špricanje,kultivacija(11ha),košnja,i baliranje(20ha),malčiranje(15ha).
Tak da se i bome naradi..a sad svaki dan u transportu bala.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
92.godina.
Kod mene je jedini traktor i sve radim s njim.
Oranje,rotobrana,sjetva,špricanje,kultivacija(11ha),košnja,i baliranje(20ha),malčiranje(15ha).
Tak da se i bome naradi..a sad svaki dan u transportu bala.
Trebao bi imati mali traktor..ja imam 533 i mnogo ga koristim..ne da čuvam dupla.već je praktičan.a može mnogo toga odradit
 

MF3050

Novi član
Tu od
27 Velj 2024
Poruka
3
Pozdrav, prije par dana kupili Massey Ferguson 3050, 90 godište. 52 kw
Krenuli sa njim u oranje plug 2 brazde 12 cola, i traktor kada je u prvoj brzoj brzini jednostavno se ugasi, dok u sporim brzinama oranje ide dobro.
Jeli mozda netko zna u čemu bi bio problem ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Teško mu je..smanji dubinu oranja,iako mislim da su 4.spora i 1.brza gotovo jednake.
Ps.probaj 1.brzu prepoloviti,pa vidi da li će ugasiti traktor.
 

MF3050

Novi član
Tu od
27 Velj 2024
Poruka
3
Hvalaa
Budem probao, pa se javim povratno kako ce ici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Htio sam ti reći da nema razlike u brzini oranja između 4.spore i 1.brze,pa ako ide u sporoj 4.,onda radi s njom.
Ako neide,smanji dubinu.
Na kojem je broju najveći kotačić na EHR?ako je na 5 npr,probaj na 4...i tako,gledaj kako plug radi,i kak se traktor ponaša..prilagodi se uvjetima na polju,pošto ni svaka zemlja nije ista,negdje sa istim postavkama ide ljepše,negdje ugasi traktor...
 

Najnoviji postovi

Na vrh