• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

McCormick

P

Picek

Guest
marko kaže:
Picek čitm ja sa razumjevanjem al kolko znam tvoji dileri nude i ostale traktore osim valtre
tako je, Zetora za osječko-baranjsku županiju od prije par mjeseci gosp. Kirša prodaje u suradnji s nama preko našeg centra u Bizovcu, te eventualno nešto od drugih marki traktora ako je kupac zainteresiran..
ali to je u suradnji sa zastupnicima, koji dalje brinu o servisu i rezervnim dijelovima..
dakle u principu preprodaja, ne zastupništvo..
ako imamo svog dugogodišnjeg kupca koji nama vjeruje i hoče preko nas kupiti traktor onda mu ga i ponudimo..
jedan Johnny za Županju je tako otišao preko nas..
ali to je bio jedini slučaj takvog večeg traktora u zadnje vrijeme, ostalo su mali vočarsko-vinogradarski traktori i to Sameovi (zbog odličnih odnosa sa Messisom) i mali Johnnyi..
Valtra je skroz naša i na to smo orijentirani a Zetor je cijenom prihvatljiviji večini kupaca s manjih gospodarstava pa zato to..
drugih slučajeva nema..

marko kaže:
zato sam to napisao a ne dal je Valtra bolja ili lošija od MF ja nemam niti jednu marku od tih traktora pa neznam a imaju moji bliži suradnici i znam šta kažu (nemislim na MF več na valtru)!
i? što kažu bliži suradnici?

btw. jesi li ti možda iz Cerne/Gradišta?
 
B

branko

Guest
mada sam napisao da necu vise o ovoj temi, ali mi neda vrag mira jer sam danas dobio nove informacije iz prve ruke, danas je trebala biti treca isporuka traktora nakon sto mu je stavljen kompletni novi mjenac,. ovaj put traktor nije izdrzao ni njihovu probu u servisu tako da opet nista. posto danas imam informacije iz prve ruke ispitao sam ga o nekim stvarima koje vam prije nisam znao objasniti ili sam krivo preptostavljao. prvo ispravka netocnog navoda pietro moro plug je 3+1, ali je i sa tri brazde prevelik za claasa, jer kod mene traktor od 105 ks ide tesko ili nikako sa trobrazdnim plugom a posebice sa ovakvom gromadom od pluga. sto se tice zamjenskog traktora oni mu ga nisu sami ponudili vec su mu na njegovo trazenje nudili nekog starijeg landinija (oni kockasti u kooperaciji sa mf-om) i to od 95 ks koji mu nikako nemoze zamijenti ovaj xtx koji je ipak duplo jaci a za njega ima prikljucke a i u krajnjem slucaju ima doma novijeg i jaceg traktora. sve se u glavnom svodi na to da su kod nas vecina dilera (bilo traktora ili auta) samo onda pravi kad treba strpati novce u dzep i to od ovog traktora vjerojatno vise od 10 000 € jer ga je dosao negdje oko 80 000 bez pdv-a, a poslije ko te j.... zato decki sve mi se cini da od ove grupacije treba bjezati ko vrag od tamjana. jos mi je napomenuo da ce jos malo pricekati a onda krenuti traziti svoja zakonski zagarantirana prava, tj. prvo preko udruge potrosac, a onda ako treba i tuzbom jer je i sam uvidio da se na lijep nacin i povjerenje kod nas nista nemoze postici.
 
B

Bobo

Guest
Tako i treba... Ako ne ide milom, onda ce ici silom i to jeko lijepo. Udruga Potrosac se u zadnjih godinu-dvije zbilja pocela obzirati na potrosacke prijave i izlaze na teren za cak i sijesne cifre od parsto kuna, a kako da ne bi za traktor...

Ne znam jedino sto ceka onaj s MF-om o kojem toliko pricate sto nema prednju osovinu?!? To bi mu rijesili u roku ODMAH.
 
V

vito

Guest
Branko, ne slažem se s tobom kad kažeš da treba bježati od te grupacije (Euromakine?, ARGO-a?)...Evo mogu garantirati da je do sada baš svaki uvoznik ili proizvođač imao svoju crnu mačku na kojoj se "proslavio"...Svatko je imao neki traktor, neki "biser" koji ne može oprati ni tri Dunava... Ma koji je to diler u nas baš skroz čist...
 
R

robert

Guest
bas na takvim ''crnim mackama'' se vidi kvalitet servisa,osim ako i serviseri sami ne pokidaju traktor..... :( -(osobno iskustvo)
 
V

vito

Guest
slažem se, ali kaži mi koji je to bezgrešan servis koji baš bez greške radi... koji je to diler... reci i kupujem odmah...
 
R

Ratarko

Guest
vito kaže:
slažem se, ali kaži mi koji je to bezgrešan servis koji baš bez greške radi... koji je to diler... reci i kupujem odmah...

U pravu si ne postoji ali po meni je veči problem što se čovjeku nije ponudio neki adekvatan zamjenski traktor ( ne onaj od 95 KS ) nego što oni nisu u stanju popraviti traktor iako mi je i to čudno da se ne može popraviti toliko dugo vremena .
 
R

robert

Guest
ha pa nema tu gresan-bezgresan.primjerice,ja case nema sanse da ponovo kupim,a kolega mi se zali i na servis na nh,pa cu i njega prekrizit.
red bi bio ako se traktor pokvari da mu daju takav isti zamjenski,ili barem slican,slicne snage...pa bi ljudi rekli--vidis sta je servis-traktor ti krepa,oni ti odmah daju takav zamjenski- .e tad se ljudi ne bi bojali kupovat eto primjerice-McC ili slicno.
sto se tice pogresaka svaka se placa-prijerice kod servisera njihov ugled--ja sa step-com imam lose iskustvo,pa sam to podijelio sa drugima,tako da i oni koji su mislili primjerice taj traktor kupit-nece--los glas,lose poslovanje.ako i ja pogrjesim u uzgajanju svojih usjeva,padam dole.mene je stari ucio-uvjek bez greski,ako da,onda nek budu male greske.tu je u pitanju taj jedan traktor,ali los glas ide daleko......sta ako opet dodje do takvog kvara?ko ce ga i kada popravit.usput malo su i preskupi,dobio sam ponudu za c-max 90 sa gotovo full opremom osim prednje hidr.i kar za 33000e.nije los,al traktor je premali i prenizak.
 
B

branko

Guest
vito
Branko, ne slažem se s tobom kad kažeš da treba bježati od te grupacije (Euromakine?, ARGO-a?)

malo sam se krivo odrazio, ili zapravo previse nedefinirano tu ja mislim na euromafi ovaj euromakinu, landiniji su solidni traktori a i prvi McC-eji (mx , cx) jer su bazirani na caseima, ali gledaj sad jednu stvar tip kupio puntica, i par mjeseci nakon isteka garantnog roka u voznji mu padne motor i getriba na asfalt, drugi dan je dosao kamion iz torina i odvezao ga u torino a on je dobio novi i to ne u zamjenu vec za stalno. tu se vidi velicina firme, a za jedan xtx kupis 8 puntica. i jos nesto zanima me kakav kvar to mora biti da oni nemogu sedam mjeseci osposobiti traktor (jos da jedanput ponovim ja ne krivim ni traktor ni vlasnika za kvar)?

robert
red bi bio ako se traktor pokvari da mu daju takav isti zamjenski,ili barem slican,slicne snage...pa bi ljudi rekli--vidis sta je servis-traktor ti krepa,oni ti odmah daju takav zamjenski- .e tad se ljudi ne bi bojali kupovat eto primjerice-McC ili slicno.

to i ja velim da je glavna poanta svega ovog, jer nijedna firme nije bez trulih jaja, ali onda covjeku osiguraj da si napravi zemlju, jer traktor nije auto da mozes na posao i i u mecki i puntacu svejedno je, ali ako ti imas traktor od 185 ks i za njega prikljucke nemozes uzeti neki manji od 100 ks i raditi s tim istim prikljuccima. a on je morao napraviti i jesensko oranje i proljetnu sjetvu bez osnovnog sredstva za rad i jos placati rate za taj traktor koji nema.
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
red bi bio ako se traktor pokvari da mu daju takav isti zamjenski,ili barem slican,slicne snage...pa bi ljudi rekli--vidis sta je servis-traktor ti krepa,oni ti odmah daju takav zamjenski- .e tad se ljudi ne bi bojali kupovat eto primjerice-McC ili slicno.
roberte ovo je utopija..
to ti neče nitko ili skoro nitko dati niti čak kad se radi o autima..a u Hrvatskoj se proda 70-ak tisuča novih auta godišnje u usporedbi sa nešto malo preko 2000 novih traktora..
čak niti na zapadu to nečeš tako često doživjeti da ti diler da zamjenski traktor o svom trošku na korištenje dok traje popravak..
na dan, eventualno dva da ali na duži period jako teško..
nažalost to je jednostavno tako..
uvijek se može raspravljati koliko je to fer ili nije ali jednostavno tržište je to koje diktira uvjete..
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
a on je morao napraviti i jesensko oranje i proljetnu sjetvu bez osnovnog sredstva za rad i jos placati rate za taj traktor koji nema.
več nakon mjesec dana povlačenja za nos on je trebao pokrenuti tužbu..
čak i da ju pokrene sada tužba neče još mjesecima donijeti neki pomak :?

eh da zaboravih: druga stvar je što kaže zakon po pitanju zamjenskog traktora..
ali takve stvari se jednostavno daju regulirati kupoprodajnim ugovorom..
no i servis se regulira takvim ugovorom pa eto što se događa..
nakon mjesec dana povlačenja za nos treba puknuti tužbu na sud i gotovo..
nažalost u takvoj državi živimo..
 
B

branko

Guest
Picek
to ti neče nitko ili skoro nitko dati niti čak kad se radi o autima.
ja znam jednog automehanicara i jednog autolimara, koji nisu niciji ovlasteni serviseri ali ti u slucaju duzeg trajanja popravka ponude zamjenski auto ili kako je bio u mojem slucaju odvezao me na posao i dosao po mene.
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
Picek
to ti neče nitko ili skoro nitko dati niti čak kad se radi o autima.
ja znam jednog automehanicara i jednog autolimara, koji nisu niciji ovlasteni serviseri ali ti u slucaju duzeg trajanja popravka ponude zamjenski auto ili kako je bio u mojem slucaju odvezao me na posao i dosao po mene.
a ja pak iz vlastitog iskustva znam da zastupnici i dileri npr. dileri Mazde, Seata, Kie itd. o svom trošku ne daju ništa..
za zamjenski auto se treba uglavnom unaprijed dogovoriti i to onda treba i platiti tarifu kao da uzimaš kakav rent a car..
 
R

robert

Guest
picek nisi u pravu,u sl. brodu prijatelj uzeo novog 307,neko ga udario i dobio je zamjenski 406.-primjer al to su opet auti,tako da je manje-vise svejedno koji ces dobit,i punto i mercedes ce te odvest od tocke a - do tocke b.kod radnih strojeva nije tako.
picek to nema raspravljanja jel to fer ili nije,onda ta prodajna kuca samu sebe potkopava,jer gradi los imidz.ako traktor stoji 7mj,a covjek placa ratu da bi radio sa traktorom od 90ks,to je ludost.drugi ljudi samo iz nepostovanja prema takve kuce prema kupcima ne bi vise kupovali strojeve od takvih firmi...pa od tog trzista nista...uspijevaju samo oni koji su kvalitetni i ozbiljni(u bilom kojem poslu).da traktor stoji toliko dugo......nema veze bio samo jedan traktor u kvaru ili vise njih,kad taj covjek sad moze imati velikih financijskih poteskoca,buduci da si je sad tim kvarom stvorio veliki rizik,jer su mu planovi poremeceni.kad se meni u oranju probusio hladnjak vode,a ostalo mi nekih 20-tak ha za orat,polovicom 12-tog mjeseca ja pobjesnio...em kise,em blato,nov traktor stoji u njivi dva dana.samo dva dana a planovi su mi se uvelike poremetili.ako ne napravim posao u idealnom vremenu,povecavam si trosak i smanjujem profit,a kako je tom covjeku tek onda kad 7mj.ceka traktor... :x
 
B

branko

Guest
ovo je opcenito pitanje pa tko ima kakve informacije nek ih nabaci, zanima me koliko u postotku uzimaju dileri traktora. meni se pre neku godinu pohvalio tip koji je zastupnik peugeota za moju bivsu zupaniju da prodajom jedne 607-ice pokriva skoro cijelu godisnju placu za trgovce i servisere.
 
R

Ratarko

Guest
branko kaže:
ovo je opcenito pitanje pa tko ima kakve informacije nek ih nabaci, zanima me koliko u postotku uzimaju dileri traktora. meni se pre neku godinu pohvalio tip koji je zastupnik peugeota za moju bivsu zupaniju da prodajom jedne 607-ice pokriva skoro cijelu godisnju placu za trgovce i servisere.

Tvornička cijena traktora je 40 % manja od prodajne u najgorem slučaju .
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
ovo je opcenito pitanje pa tko ima kakve informacije nek ih nabaci, zanima me koliko u postotku uzimaju dileri traktora. meni se pre neku godinu pohvalio tip koji je zastupnik peugeota za moju bivsu zupaniju da prodajom jedne 607-ice pokriva skoro cijelu godisnju placu za trgovce i servisere.
ovisi..
taj podatak nikad od nikoga nečeš točno dobiti..
tzv. poslovna tajna..
ali neki drže cijene visoko a neki baš i ne..
probaj sam vidjeti tko ima visoke cijene, s kojeg tržišta dolazi odnosno gdje se sklapa itd. pa češ eventualno dobiti neki zaključak..
i sve ovisi o tome kakvu maržu tržište može progutati..
primjer koji sam več spominjao, gospodin iz Ivaniča Grada je kupio novu Valtru u Njemačkoj, ne znajuči za nas a trebala mu je hitno, za cca 25.000 eura više nego što bi je platio kod nas..

a ovo za Peugeot 607..
jedino ako ima jednog trgovca i jednog servisea..
Peugeot 607 je auto ovisno o opremi od cca 600-injak tisuča kuna..
pa čak i da je dobio tvornički popust od 50% s 300 000 kuna teško da može plačati plače..
a nije sigurno dobio 50% tvorničkog popusta.. to su francuzi, oni drže svoju robu skupo..
 
R

robert

Guest
dobro nije bas 600 000,al 380-400 000 je.meni se jedan covjek jos prije pohvalio da prodajom jednog golfa otprilike zaradi 15-20 000kn,a takav auto dodje prosjecan model oko 140-150 000kn.znaci na 607 zaradi 50-60 000kn.eto dobro ti je rekao kao i ovaj meni za golfa
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
dobro nije bas 600 000,al 380-400 000 je.meni se jedan covjek jos prije pohvalio da prodajom jednog golfa otprilike zaradi 15-20 000kn,a takav auto dodje prosjecan model oko 140-150 000kn.znaci na 607 zaradi 50-60 000kn.eto dobro ti je rekao kao i ovaj meni za golfa
kako mu je dobro rekao?
to bi značilo da 1 serviser i 1 prodavač imaju mjesečnu plaču 2500 kuna..
:roll:
je da, sanjaj..
ali ovo za golfa bi moglo biti točno..
sad to pomnoži sa dva - tri puta za neke traktore i otprilike češ dobiti zaradu trgovca po jednom traktoru..
 
S

SerbianPaor

Guest
e ja imam xtx185 e.............kupio sam ga pre mesec dana.........mogu vam samo reci da je traktor extra......kad bi uporedjivali sa john deerom.......mogu vam reci da je john deer samo veci potrosac od njega za oko 30%.......a imaju isti ucinak......jedna zadruga u okolnom selu ima 3 mtx175....mogu samo da kazem da svaki imaju po 10000rs a nista nije pipano oko njega osim servisa sto je normalno...evo i danas oru....i eto.....samo to..pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh