• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIKSER PRIKOLICE- TMR

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hvala.
Ma Lambo to vrti bez problema, vrti na 750 okretaja kardana/ 1500 motora. :D

Slobodno dođi.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ma stalno se spremam kod vuđana pa stalno neki divlji posao mi iskrsne :scratch el me čeka balirka tamo :?:

kaj sve mečeš u mixericu :?: ma bravo to je sad kak bi rekli gospodski, možež hraniti krave u odjelu :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nisam bil dugo kod njega, al sa ceste ne vidim balirku, možda je iza kuće.

Danas sam stavil
710 kg silaže
605 kg trave (250 kg polusuhog sijena+ 355 kg sjenaže talijanskog ljulja)
290 kg smjese
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Nisam bil dugo kod njega, al sa ceste ne vidim balirku, možda je iza kuće.

Danas sam stavil
710 kg silaže
605 kg trave (250 kg polusuhog sijena+ 355 kg sjenaže talijanskog ljulja)
290 kg smjese

mi smo se čuli kaže da ju čuva, lagano šizim na ove u banci i inim ustanovama, bu mi balirka zahrđala od stajanja :mrgreen:

neka opaka vaga na mixerici, važe točno ko za kolače :D
to je kilaža za kolko obroka, kolko krava i el dobiju još kaj ibera za jest :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ma balirka ti je već u poluraspadu od kad čekaš, šalim se :D :D

Za 35 krava, ostane oko 100 kg, to dam kravama u suhostaju i junicama.
To je hrana za jedan dan.

Kak to misliš "ibera"?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Ma balirka ti je već u poluraspadu od kad čekaš, šalim se :D :D

Za 35 krava, ostane oko 100 kg, to dam kravama u suhostaju i junicama.
To je hrana za jedan dan.

Kak to misliš "ibera"?


ibera ti znači nekaj postrani iliti dodatno extra, kaj ti baka il djed nisu dali ibera 100kn a da to drugi ne zna da su ti dali pa ti i taj drugi dade, ja sam uvjek volio dobit iber novaca :D
znači el dobiju kaj još jest osim iz mixerice :?:
bumo ju farbali ak zahrđa, prevezi balirku sebi pa ju stavi u štagalj :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zasad ne dobiju,sva smjesa ide u miksericu ali uskoro kad izmontiramo silos za smjesu, onda će u miksericu ići oko 5 kg po kravi smjese, a ostatak u kompjutorsku hranilicu.

bumo ju farbali ak zahrđa, prevezi balirku sebi pa ju stavi u štagalj :mrgreen:
:D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
PREKRASNO :D :D :D :D :D :D :D :D
i bogec bi takvo šta kupio, al trebam prvo štalu takvu
kak su se krave privikle u štali :?: el se povečala mlječnost :?: vidim da hrana izgleda super, samo tako nastavi, to je milina od posla
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Krave su se super privikle.
O mliječnosti je teško sad govorit, zbog junica, koje su skoro do telenja bile u karanteni na lošoj hrani ....


No vjerojatno će biti povećanje, npr. do sad nije bilo ni jednog novog mastitisa nastalog u novoj farmi, bolja klima preko ljeta, tmr hranidba...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Krave su se super privikle.
O mliječnosti je teško sad govorit, zbog junica, koje su skoro do telenja bile u karanteni na lošoj hrani ....


No vjerojatno će biti povećanje, npr. do sad nije bilo ni jednog novog mastitisa nastalog u novoj farmi, bolja klima preko ljeta, tmr hranidba...

kaj si još junica uzeo :?: kolko sad komada imaš , vidim da ima još mjesta za hranjenje.
ma mora bit povečanja još, budu šibale mlijeko ko lude, a to sa mastitisom kaj ga više nema je super stvar :!: :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je onih 10 koje sam uzeo mislim da prošle godine pred kraj, došle su ful mršave, sad su se oporavile, al i sam znaš da u sredini laktacije više nemre nabit količinu.

Sad smo uzeli 16 komada, koje su ok kondiciji, i sad je farma puna jer je tih 16 junica gore i 35 krava.

Ovo što nema mastitisa mislim da je najviše zaslužan AGRODOL.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Ovo što nema mastitisa mislim da je najviše zaslužan AGRODOL.

ja isto sad rukam agrodol, pa nije to ni skupo tak 280kn sa pdv, 1400kg, a prava stvar je, jedino ručno moram bacat jer imam drugačiju štalu.
i kaj sve ide u mixericu sad, za kolko obroka ide u nju, el se ne grije silaža :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrok za cijeli dan.
Za sad se ne grije silaža.

600 kila trave(350 sjenaže ljulja, 250 sijena)
750 kila silaže
300 kila smjese

To je hrana za ovih 35 krava, ostane oko 150 kila to ide ovim 16 junicama, te junice dobiju još sijena.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Iza mora imat neki kotač, koji se vrti oko svoje osi, možda gonjen uljem, jer ovo nebi stajalo ovako ravno, sada je ko klackalica.
 
B

Bobo

Guest
toma84 kaže:
A ima zadnji trap od kombajna :mrgreen:


Nije daznji trap od kombajna, vec prednji od tog traktora...

Sve se lijepo na slici vidi, ili vi ne vidite cijelu sliku...

Sto se skretanja tice, skrece zadnjim koracima, a traktor i mikser su spojeni u cjelinu. nadasve zanimljiv stroj.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
bobo ja vidim sliku točno do kraja donjeg djela toga bunkera.

P.S. Tu je bilo posla...
 

Najnoviji postovi

Na vrh