• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIKSER PRIKOLICE- TMR

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Čerevec kaže:
Znači ako krava doji 30l, za 10l dobije smjese, tj. 5 kg. Na koliko puta ona to pojede? Odnosno koliku količinu joj hranilica pusti dok doje jest?

pitanje : koliko kosta tih 5kg smjese za 10 lit mleka ?? da računamo malo isplativost sa današnjom cjenom mleka .. ??:idea:
 
P

Pajdaš

Guest
Trebam vaš savjet. Namjeravam kupiti mikser prikolicu kapaciteta 10-12m3 i dvoumim se između Trioliet-a i Khuna.
Koju odabrati? Nemam iskustva sa mikser prikolicama, navodno se Kuhn lakše vrti(treba manju snagu traktora) u odnosu na ostale!? Malo sam skloniji Kuhn-u jer imam dosta njihovih strojeva i sa svima sam prezadovoljan ali postoji razlika u cijeni u korist Trioliet-a i sad je tu dilema.
 
S

skolan93

Guest
S kolko jakim traktorom misliš vrti mikser prikolicu jer ako imaš traktor od 80+ ks mislim da bi taj mogao vrtit i jednu i drugu ali bi mu bilo bolje da vrti ovu od 10 kubika.

Dali imaš sjenažu u balama ili silosu jer to ti sjenaža u balama predstavlja najveći napor za traktor dok je sjenaža u silosu puno bolje riješenje jer je već sasječkana od silokombajna ili samoutovarne prikolice pa mikser prikolica mora samo izmješati sjenažu,silažu i smjesu i za to ti je dovoljan traktor od 70 ks
 
P

Pajdaš

Guest
skolan93 kaže:
S kolko jakim traktorom misliš vrti mikser prikolicu jer ako imaš traktor od 80+ ks mislim da bi taj mogao vrtit i jednu i drugu ali bi mu bilo bolje da vrti ovu od 10 kubika.

Dali imaš sjenažu u balama ili silosu jer to ti sjenaža u balama predstavlja najveći napor za traktor dok je sjenaža u silosu puno bolje riješenje jer je već sasječkana od silokombajna ili samoutovarne prikolice pa mikser prikolica mora samo izmješati sjenažu,silažu i smjesu i za to ti je dovoljan traktor od 70 ks

Trenutno imam traktor od 110ks i 125ks i to kažu vrte i jedan i drugi ko od šale pogotovo Kuhn-ovu. Nabavio bi kasnije još jedan stariji traktor oko 80 ks samo za miksericu.
Sjenaža će sva biti u silosima. Balirano će biti samo suho slama i sijeno.
 
S

skolan93

Guest
Trenutno imam traktor od 110ks i 125ks i to kažu vrte i jedan i drugi ko od šale pogotovo Kuhn-ovu. Nabavio bi kasnije još jedan stariji traktor oko 80 ks samo za miksericu.
Sjenaža će sva biti u silosima. Balirano će biti samo suho slama i sijeno.

Mislim da onda ne bi trebalo biti problema trektoru od 80 ks to vrtit jer kad staviš sjenažu i silažu to će se sam rasipati.

S čim ćeš ju punit.

Kolko sjenaže si pospremio i s čim.
 
P

Pajdaš

Guest
S čim ćeš ju punit.

Kolko sjenaže si pospremio i s čim.[/quote]

Na manjem traktoru imam utovarivač, pa bi sa njim punio.
Što se tiće sjenaže za sad nemam ništa spremljeno jer se štala i silosi tek grade. Silosi će biti 4x500m3.
 
S

skolan93

Guest
Na manjem traktoru imam utovarivač, pa bi sa njim punio.
Što se tiće sjenaže za sad nemam ništa spremljeno jer se štala i silosi tek grade. Silosi će biti 4x500m3.

kakvu korpu ima taj manji traktor,jel to obična korpa ili ona koja ima škare za rezanje sjenaše.
evo na ovakve škare mislim


za kolko krava radiš farmu i s čim misliš spremati sjenažu

jesi razmišljao o samoutovarnoj prikolici
 
P

Pajdaš

Guest
za kolko krava radiš farmu i s čim misliš spremati sjenažu

jesi razmišljao o samoutovarnoj prikolici[/quote]

Trenutno imam klasičnu korpu, ali namjeravam nabaviti ovakvu o kakvoj ti govoriš.
Farma će biti za 135 UG. 100 krava + podmladak.
Sjenažu sam planirao spremati silokombajnom. O samoutovarnoj prikolici nisam razmišljao, a i nisam imao prilike vidjeti kako to funkcionira u radu.
Kak ti spremaš sjenažu?
 
S

skolan93

Guest
jel imaš svoj silokombajn ili će ti radit netko drugi uslužno

ja trenutno imam bale ali pokušavam nabavit neku sjenažnu prikolicu
 
P

Pajdaš

Guest
Nemam svoj silokombajn,morat ću to s nekim ugovoriti.
 
S

stjepan1988

Guest
Pajdaš kaže:
skolan93 kaže:
S kolko jakim traktorom misliš vrti mikser prikolicu jer ako imaš traktor od 80+ ks mislim da bi taj mogao vrtit i jednu i drugu ali bi mu bilo bolje da vrti ovu od 10 kubika.

Dali imaš sjenažu u balama ili silosu jer to ti sjenaža u balama predstavlja najveći napor za traktor dok je sjenaža u silosu puno bolje riješenje jer je već sasječkana od silokombajna ili samoutovarne prikolice pa mikser prikolica mora samo izmješati sjenažu,silažu i smjesu i za to ti je dovoljan traktor od 70 ks

Trenutno imam traktor od 110ks i 125ks i to kažu vrte i jedan i drugi ko od šale pogotovo Kuhn-ovu. Nabavio bi kasnije još jedan stariji traktor oko 80 ks samo za miksericu.
Sjenaža će sva biti u silosima. Balirano će biti samo suho slama i sijeno.

Pozdrav, evo da se i ja nadovežem, ako ti dolazi u obzir talijanska mixerica koja nije samoutovarna, koliko sam shvatio takvu i kupuješ, preporučio bih ti Faresin...ja je imam ima sad vec 5godina, nemam problema nikakvih sa njom, za tvoje potrebe bit ce ti skroz dovoljno 80 konja traktor, samo neznam dal još takve proizvode, toliko nisam upućen, uglavnom radi se o Faresin Magnum 1100 (znači 11m3) dovoljna za hranidbu do 70 muznih krava, i šta je najbitnije da je vertikalna, ona diže hranu, rahli je i miješa, dok horizontalna mixerica sabija hranu i takva se puno brže se grije na hranidbenom stolu...eto ti par fotki pa vidi (jedini problem je, ako ti je to problem što su sad ili glupi ili lijeni talijani pošpricali cijelu mixericu sa slojem laka, bez ispod temeljne boje, to je jedino što im zamjeram, i to užasno kad se lak kod stepenica doslovno da trgat dolje pa ju je tu i tamo potrebno malo premazat barem slojem temeljne boje ako nečeš za 10 godina gledat je svu hrđavu,a možda postoji mogućnost da su se sad i usudili metnut sloj temljne boje prije no što su je počeli lakirat :lol: ) al ovako mixerica radi bez pardona..stavit ću ti slike da vidiš o čem je riječ tako da znaš da imaš još jednu opciju...cijena joj je u ono vrijeme bila negdje oko 20 000€



Uploaded with ImageShack.us
I eto "mesoreznice" :twisted: :lol:


Uploaded with ImageShack.us

Lijep pozdrav
 
S

skolan93

Guest
šta je najbitnije da je vertikalna, ona diže hranu, rahli je i miješa, dok horizontalna mixerica sabija hranu i takva se puno brže se grije na hranidbenom stolu...

ja imam bvl vanlengerich,samoutovarnu i zadovoljan sam,jako dobre mikser prikolice vrti ju mf 3080 bez problema

no imam dosta veliki problem a to je da nam se u ljetnim mjesecima jako grije hrana na hranidbenom stolu pa ju razbacamo po hranidbenom hodniku,onaj dio koji je na deblje tj.na hranidbenom hodniku se jako zagrije prije nego ga krave pojedu

dali to smeta kravama i da li utječe na proizvodnju mlijeka,te najvažnije dali se to vama događa i kako se s tim borite
 
S

stjepan1988

Guest
skolan93 kaže:
šta je najbitnije da je vertikalna, ona diže hranu, rahli je i miješa, dok horizontalna mixerica sabija hranu i takva se puno brže se grije na hranidbenom stolu...

ja imam bvl vanlengerich,samoutovarnu i zadovoljan sam,jako dobre mikser prikolice vrti ju mf 3080 bez problema

no imam dosta veliki problem a to je da nam se u ljetnim mjesecima jako grije hrana na hranidbenom stolu pa ju razbacamo po hranidbenom hodniku,onaj dio koji je na deblje tj.na hranidbenom hodniku se jako zagrije prije nego ga krave pojedu

dali to smeta kravama i da li utječe na proizvodnju mlijeka,te najvažnije dali se to vama događa i kako se s tim borite

Teško se nosit s takvom situacijom u ovim ljetnim mjesecima sa ovim bezobrazno vrućim danima. Ja osobno isto imam tih problema sa zagrijavanjem hrane,mada gotovo neprimjetno jer vidim koliko pojedu pa im toliko hrane složim..jedino tko nebi smio imat problema su ljudi sa većim pravilno napravljenim farmama, sa dobrom ventilacijom, visinom same farme i "sendvić pločama" koje i nisu baš jeftine...pitao si dali šteti, ja bi reko ovako; Ako miksaš zdravu silažu, sjenažu i sijeno il šta već mečeš (da nije pokvareno,pljesnivo) nebi smjelo kravama ništa štetit jer kad je hrana vruća počne i smrdit pa neću Gospođe :mrgreen: jest baš što je i dobro u jednu ruku radi sprečavanja mastitisa kojeg bi mogle zaradit, tako da nije toliki problem njima več tebi, financijski nažalost,pa pazi koliko hrane miksaš da polovicu ne voziš van na gnoj il kud već...krave u ljetnim mjesecima i manje jedu i manje daju mlijeka,kojih 10-15% u ovakvim vručinama..eto ti još jedne štete...a reci kako su noževi postavljeni? jel horizontalno ili vertikalno u mikserici? jer ako su ti horizontalno onda ti je veći bed u samoj mikserici iz gore navedenog posta,i sad...ako te ko slučajno savjetuje (a ima i takvih) da naliješ oko 300L vode u miksericu sa hranom nemoj ga slušat jer prića gluposti jer će ti se hrana još brže kurit. Eto toliko od mene...ako ima još tko da zna kaj napravit u ovakvim uvjetima može nas savjetovat,zato smo tu da si pomognemo...živjeli :mrgreen: :blackeye
 
S

skolan93

Guest
jedino tko nebi smio imat problema su ljudi sa većim pravilno napravljenim farmama, sa dobrom ventilacijom, visinom same farme i "sendvić pločama" koje i nisu baš jeftine...

da, moja farma je izgrađena po principu sam svoj majstor, vlastitim sredstvima,i jako je uvjetovana građevinskim zemljištem tako da tu i nismo imali puno izbora...

pokrivena je sa salonitnim pločama

a čuo sam da ako se doda sijeno da se neće grijati ali kod mene ne pomaže
također postoji sredstvo koje sprečava grijanje ali bi me koštalo 150kn na dan,i to mi se sigurno ne bi isplatilo

imam vertikalni nož u prikolici
 
S

stjepan1988

Guest
skolan93 kaže:
jedino tko nebi smio imat problema su ljudi sa većim pravilno napravljenim farmama, sa dobrom ventilacijom, visinom same farme i "sendvić pločama" koje i nisu baš jeftine...

da, moja farma je izgrađena po principu sam svoj majstor, vlastitim sredstvima,i jako je uvjetovana građevinskim zemljištem tako da tu i nismo imali puno izbora...

pokrivena je sa salonitnim pločama

a čuo sam da ako se doda sijeno da se neće grijati ali kod mene ne pomaže
također postoji sredstvo koje sprečava grijanje ali bi me koštalo 150kn na dan,i to mi se sigurno ne bi isplatilo

imam vertikalni nož u prikolici

Ma nema šanse ovo za sijeno, ko da je sijeno regulator temperature..nemožeš kad je ovakva masa, kako zgrije sebe tako će i sijeno...druge nema...meni su isto salonitke na krovu,jbg nije to neki izolator...tolko da ne kiši unutra...reci kako riješavaš vrućinu u farmi? kako ventiliraš farmu? mora da je vruće ko sam vrag, pogotovo ovih proteklih par dana...jel imaš rešetke il skreper?
 
S

skolan93

Guest
ne znam kako da se borim s vrućinom

otvorim sva vrata da je malo propuh ali to baš ne pomaže kad je sparina

vidim da krave vole leć u blatni hodnik,dali bi ih bilo dobro malo poljevati vodom :scratch

negdje sam čuo da je dobro poljevati krov na farmi i da se tako može dosta smanjiti temperatura u farmi

imam skrepere

kako je kod tebe,daj stavi slike od farme
 
S

stjepan1988

Guest
:lol: :lol: :lol: Ma jok buraz moj...Mani se ti "zalijevanja" krava, to pusti cvječarima :D Čuj, i zalijevanjem krova takkođer, ja sam to isprobao pred ima več dosta godina ali kita, ništa od toga, ne valja... aj za prvu napravi ovako ko što sam, ovo bi ti preporučio iznad blatnog hodnika na nekoliko mjesti jednostavno maknut tak po 2 ploče u dužini...ovo ti pomaže mogu ti reč puno, farma je prozračnija i kravama je lakše i ne stvara ti se toliki propuh u farmi i najbitnije, ono najgore,a to je amonijak, odlazi van da ne duši tolko ni tebe ni krave...evo ti slike kako sam ja napravio kod sebe pa ti vidi onda...stavim ti odmah i koju sliku farme. Koliko grla imate trenutno? koliko je na mužnji?



Uploaded with ImageShack.us

Ovo nije nova slika, slikano negdje na proljeće,nažalost nemam bolje, ova mi je zapravo jedina...poslikat ću ti više pa ti stavim da vidiš cijelu veličinu farme

 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kolega pajdaš u petak je dopeljal 64junice i još 30treba doć,a uzel je kunovu miksericu 10kubika
 
S

sladjan

Guest
Ko mi moze reci kakve su mikserice dunker 80 mnogi kazu da su dobre imali neko iskustvo pozdrav
 
Na vrh