• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mrkva

T

traktor tom

Guest
TraktorTOm,
Jel ima negdje kod nas za kupiti takvu jednorednu sijačicu; imaš neku adresu? :D
Ovo su slike moje sijačice (ustvari kupili smo je nas trojica zajedno,pošto je u godini malo koristim ,a nesijemo svi isti dan )Kupljena je u Zagrebu kod Novačić doo tel 01-664-1971.Nije loša samo da se mogu vaditi četkice koje izbacuju sijeme ,na taj način bi mogao regulirati razmak u redu.
 

Prilozi

  • P1270036.jpg
    P1270036.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 709
  • P1270037.jpg
    P1270037.jpg
    62 KB · Pregleda: 1,111

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Ovo su slike moje sijačice (ustvari kupili smo je nas trojica zajedno,pošto je u godini malo koristim ,a nesijemo svi isti dan )Kupljena je u Zagrebu kod Novačić doo tel 01-664-1971.Nije loša samo da se mogu vaditi četkice koje izbacuju sijeme ,na taj način bi mogao regulirati razmak u redu.

to je proizvod Mute Gorenje, ja sam svoju kupio pred petnaest godina u sjemenari na Branimirovoj tržnici u ZG.
...još radi...:finga:
 
Z

zemlja

Guest
Jučer sam kupio ovu sijačicu, krećem u sjetvu povrća čim prođe ovaj val kiša :)

Planiram sijati više sorti od jednom - mix
Nadam se da će to ići kako sam zamislio
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Jučer sam kupio ovu sijačicu, krećem u sjetvu povrća čim prođe ovaj val kiša :)

Planiram sijati više sorti od jednom - mix
Nadam se da će to ići kako sam zamislio
A koliko je cca. cijena? 8)
I što sve može sijati (koju veličinu sjemena)?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
bravo, znači košta isto ko i pred 17 godina kad sam ja svoju kupil....
:lol:
 
Z

zemlja

Guest
bravo, znači košta isto ko i pred 17 godina kad sam ja svoju kupil....
:lol:

Prije 17g litra dizela je bila 3kn ;)

Kako si zadovoljan? Jel si mijenjao četkice?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
osim malo WD-40 u nju nije uloženo niti lipe a radi kao da je jučer kupljena...:supz:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
jel ima de polovne za kupiti

kad nađeš de ima, javi mi, ja bi još dvije kupio...da složim traktorsku...:rolfer::rolfer::rolfer:
mislim da ta sprava ide od kuće samo kad svi radno sposobni pomru...inače nix!
 
I

ihorzic

Guest
šta misliš da nema negdje - vjerujem kak ima sam nismo joj blizu
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vidiš, ako ovo dobro radi, sasvim bi se lako sklopilo od 5 ovakvih jedna traktorska i to nebi bilo skupo. Čak i nove da kupiš to je 8 tkn plus nešto materijala i posla, u svakom slučaju max 15 tisuća kuna i imaš stroj koji inače puno više košta.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vidiš, ako ovo dobro radi, sasvim bi se lako sklopilo od 5 ovakvih jedna traktorska i to nebi bilo skupo. Čak i nove da kupiš to je 8 tkn plus nešto materijala i posla, u svakom slučaju max 15 tisuća kuna i imaš stroj koji inače puno više košta.

Zašto od gotovine pravit veresiju. Ima za kupit gotove sadilice sa dve baterije ali očito nitko to nije trgovce ni pitao.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kako pravilno saditi/sijati mrkvu?? kod nas neće pa neće da krene.u čemu je štos
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
najčešće je štos u sjemenu...
inače je dubina sjetve 1-2 cm i treba joj biti umjereno vlažno u tom sloju da proklija...
mjesta na južnim padinama po mojem iskustvu nisu dobra za nicanje mrkve, ubije ju sunce...
ravna ili malo otklonjena od sunca su idealna zemljišta...a nesmije se stvarati niti debela pokorica nakon kiše...
ima mrkva svoje mušice...:finga:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
kako pravilno saditi/sijati mrkvu?? kod nas neće pa neće da krene.u čemu je štos

Neće da krene ako je presuho ili je na zemlji pokorica. Za nicanje treba dosta vlage jer mrkvino sjeme sadrži dosta ulja pa je potrebno i dosta vlage u zemlji. Ja sam svoju sijao 30.03. i svaki čas očekujem da nikne. Sva je proklijala i blizu je površine. Evo danas sam već drugi put dobro zalijao i ukoliko neće biti kiše zalijevat ću svaki drugi ili treći dan tako dugo dok sva ne ponikne. Inače nakon sijanja ostavim 10 dana kako bilo da bilo, a onda zalijevam dalje sve dok potpuno ne nikne. Na taj način imam takoreći stopostotno nicanje.
Evo nadam se da ću kroz para dana ubaciti i koju sliku.
 
Z

zetor4718

Guest
najčešće je štos u sjemenu...
inače je dubina sjetve 1-2 cm i treba joj biti umjereno vlažno u tom sloju da proklija...
mjesta na južnim padinama po mojem iskustvu nisu dobra za nicanje mrkve, ubije ju sunce...
ravna ili malo otklonjena od sunca su idealna zemljišta...a nesmije se stvarati niti debela pokorica nakon kiše...
ima mrkva svoje mušice...:finga:

očisti spremnik sa porukama....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
najčešće je štos u sjemenu...
inače je dubina sjetve 1-2 cm i treba joj biti umjereno vlažno u tom sloju da proklija...
mjesta na južnim padinama po mojem iskustvu nisu dobra za nicanje mrkve, ubije ju sunce...
ravna ili malo otklonjena od sunca su idealna zemljišta...a nesmije se stvarati niti debela pokorica nakon kiše...
ima mrkva svoje mušice...:finga:

bemti sjeme,nema odkuda ga nismo nabavljali,te trakice te ovo te ono.

a čemu ovi :finga: u tvojim postovima???

Neće da krene ako je presuho ili je na zemlji pokorica. Za nicanje treba dosta vlage jer mrkvino sjeme sadrži dosta ulja pa je potrebno i dosta vlage u zemlji. Ja sam svoju sijao 30.03. i svaki čas očekujem da nikne. Sva je proklijala i blizu je površine. Evo danas sam već drugi put dobro zalijao i ukoliko neće biti kiše zalijevat ću svaki drugi ili treći dan tako dugo dok sva ne ponikne. Inače nakon sijanja ostavim 10 dana kako bilo da bilo, a onda zalijevam dalje sve dok potpuno ne nikne. Na taj način imam takoreći stopostotno nicanje.
Evo nadam se da ću kroz para dana ubaciti i koju sliku.

eto prije kiše ga ubacili.sad ima kiše već nekoliko dana, i opet ništa.a toplo je
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
eto prije kiše ga ubacili.sad ima kiše već nekoliko dana, i opet ništa.a toplo je

Pa ne znam kada ste sijali. Treba barem 14 dana, evo kod mene danas prvi primjerci izašli na vidjelo. Inače mrkva ima klijavost samo par godina, možda ti ne valja sjeme. Ja sijem samo hibride. Zemlja mora biti dobro pripremljena, na sitno. Ja sijem na 1,5- 2 cm.
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
mene zanima da li se sada može sijati mrkva, ako da koja? te kada bi bila spremna za pobrati.... također da li se može kupiti presadnice mrkve ili samo sjeme, naravno ovo je za vlastitie potrebe...
 

Najnoviji postovi

Na vrh