• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NH SuperSteer i koliko ni/je dobar?

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
za to sam čuo samo kod 90-tke a za ostale nisam isto taj dupli križ je i na ursusu muke isusove kada ga moraš podmazat poljaci su tako ,,dobro,,postavili mazalice da jedan ne može sam podmazivati. I skinito je milijon isusa i bogova za inžinjere koji su ga projektirali
 
B

Bobo

Guest
Ja takodjer imam dupli zglob naprijed i nemam uopce mazalica tamo... Zatvoreni lezajevi i gotovo...
 
R

robert

Guest
imam je td 9006,nemoras nista iskljucivat kad motas,a prijatelj mi je narucio tnf sa super steerom.i ja bih to isto uzeo..da ne valja ne bi ga pravili.
 
B

Bobo

Guest
E, koliko mi je ljudi reklo "da ne valja, ne bi ga pravili"...

Cuj ja znam sto mi je covjek pricao, potpuno je razocaran u NH, da mu se to na licu vidi cim ga pitas kako je s traktorom zadovoljan...

Pukao mu je zglob na prednjoj vuci vise puta, tako da to vise nije tvornicka greska.
 
B

Bobo

Guest
Nije fora s kocnicom!

Tako mogu i ja s 539 okrenuti u metar i pol!


Jos uvijek stojim kraj toga da je supersteer sumnjiva stvar...
 
R

ROKI

Guest
Posjedujem dva miseca star New Holland TN 95 FA sa SuperSteer-om i kažem da je to super stvar na traktoru. Okreneš ga ko od šale na uvratinama. Traktor smota ukupno 76 stupnjeva. 55 tupnjeva se smotaju točkovi, dok se trap zabaci za 21 stupanj. Okrečuči volan paralelno se motaju i točkovi i zabaciva se trap, dakle istovremeno što znači da se SuperSteer NE MOŽE isključiti! Da bi sustav funkcionirao kako treba potrebno ga je REDOVNO podmazivati, tj. nežaliti maščobu za mazanje. Nadam se da ja neču imati problema sa SuperSteer-om. I zaboravio sam reči da imam i prednju hidrauliku sa kardanom pogonjenim preko radilice motora, a sve je to ovješeno na prednju osovinu te skreče zajedno sa njom. Vidit čemo šta če vrijeme pokazati.
 
R

ROKI

Guest
Makar šta! Ta pa bajo... ja upalim no dugme za ladit šofera pa da vidiš kako se vade kapa i rukavice. Ko u po ziiime!
 
R

Ratarko

Guest
@ROKI
...Nadam se da ja neču imati problema sa SuperSteer-om. I zaboravio sam reči da imam i prednju hidrauliku sa kardanom pogonjenim preko radilice motora, a sve je to ovješeno na prednju osovinu te skreče zajedno sa njom. Vidit čemo šta če vrijeme pokazati.

Mislim da neče biti problema , NH to ima u ponudi več dugi niz godina , valjda su riješili sve dječje bolesti oko nje .

Zanimljivo mi je da skreče i prednji kardan i hidraulik sa prednjom osovinom !
To još nisam vidio . Onda ti skreče/zanosi se u stranu i neko oruđe koje imaš priključeno na prednji hidraulik , jel tako ? Ispada da možeš doslovno skrenuti iza čoška :D jer imaš i SS osovinu uz to 8)
 
R

ROKI

Guest
Tako je. Zanosi se i priključak koji je na prednjoj hidraulici. Vrlo dobro rješenje za precizan rad sa strojevima ovješenim naprijed. Planiram naprijed koristiti malčer, rasipač, prskalicu, drljaču, gredu za ravnanje i imam original nosač sa 6x40 kg tegova.
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Tako je. Zanosi se i priključak koji je na prednjoj hidraulici. Vrlo dobro rješenje za precizan rad sa strojevima ovješenim naprijed. Planiram naprijed koristiti malčer, rasipač, prskalicu, drljaču, gredu za ravnanje i imam original nosač sa 6x40 kg tegova.

Super , baš mi drago da češ prednji hidraulik a i kardan staviti u puni pogon :D to večinom ostaje gotovo neiskorišteno na traktorima u Hrvatskoj iako dosta novih traktora dolazi sa jednom ili obje opcije .
 
R

ROKI

Guest
Nebi to nadoplačivao da neplaniram radit sa tim. I da, prednji izvod kardana na mom Holandezu prenosi svu snagu motora na priključak koji je naprijed ovešen. Dakle nema hidraulične pumpe, priključaka, hidro motora i kojekaki ceremonija vezanih uz to! Znači kači i vozi miško! ;)
 
K

krx pozega

Guest
Roki daj slike od toga NH i što si sve dobio uz njega i za koje pare...i molim te napiši nešto o tim jabukama pod temom vočarstvo...jel imaš hladnjačiu itd....i SLIKA malo bajo daj...
 
R

ROKI

Guest
Traktor im sve osim zadnjeg EHR-a i to košta 38 293 eura + PDV. Hladnjača je kapacitete 13 000 tona smrznutog mesa (režim -18 celzijevaca ),a od toga je 800 tona ULO komora. O jabukama u vočarstvu. Ove godine sadim 40 ha višnje na vlastitoj zemlji i 160 ha višnje kod kooperanata. Pisat ču još o tome. A slike moram smanjit čim uvatim vremena pa ču ih staviti na forum.
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Traktor im sve osim zadnjeg EHR-a i to košta 38 293 eura + PDV. Hladnjača je kapacitete 13 000 tona smrznutog mesa (režim -18 celzijevaca ),a od toga je 800 tona ULO komora. O jabukama u vočarstvu. Ove godine sadim 40 ha višnje na vlastitoj zemlji i 160 ha višnje kod kooperanata. Pisat ču još o tome. A slike moram smanjit čim uvatim vremena pa ču ih staviti na forum.

Slike ne moraš smanjivati prije uploada ako radiš preko Imageshack-a .
Samo mu odabereš , recimo , 20 slika i staviš kvačicu na 640x480 ili 800x600 i on ih diže na server u smanjenom obliku , super stvar , ne diže ti 1 ili 2 MB slike nego 100-200 kb . Samo se prvo registriraš , besplatno je .

http://imageshack.us/
 
R

robert

Guest
evo ja bih preporucio Rokiu da kad bude vozio hollanda,da proba naglo skrenit,pa da nam kaze kakvi su bili dojmovi sa super steerom ;)
 
R

ROKI

Guest
Nečišnjače jedan to ču tebi prepustiti kad si kupiš holandeza sa SuperSteer-om. Pa da se prikobacimo i ja i traktor skupa zajedno!
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
ljudi miješate super steer i fast steer,fast steer se isključuje pri brzini većoj od 10 km/h,a za super steer,nisam siguran
 
Na vrh