• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o poticajima i potporama

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,449
Kako ne, sve je to zajednicka europska politika. Koje smo i mi dio. Ili mozemo napustit eu.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
eu je isto sranje kao juga. samo u jugi smo imali 20-30 % stanovništva a u eu imamo ispod 1%. eu je kolonija SAD a jugoslavija je igrala zapad istok. ako napustiš eu onda bu te amerika zbombala i proglasila sovjetskim teroristom.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,525
Zasto hrvati hrvatima zele ukinut poticaje, a nisu protiv toga da se ukinu francuzima, njemcima i ostalim zapadnjacima koji ionako imaju vece poticaje i cesto puta manje prinose od nas? A isplacuju se iz zajednicke blagajne.
Zato jer smo mi takvi ljudi… Nema veze kaj je meni krepala krava ak su susjedu krepale dvije…
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Otvori opg ,kupi 10 hektara zemlje , stavi 20 krava u stalu i javi se u savjetodavnu sluzbu. Jednostavno zar ne?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Onda da to sve nabavim dobil bi i za bolji, jačim traktor, ali meni ovaj bi bil dobar. Sad gledam kak to kaj ide, kad mogu svi zakaj nebi i ja.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
633
Banci ili leasingu.
Daju ti potporu kroz povoljnu kamatu.
Pod uvjetom da si kreditno sposoban.
Ja sam u posljednje dvije godine kupio strojeva za 200k eur bez natječaja i eu fondova.
AKO MOGU JA, MOZES I TI.
Ipak su sada olimpijske igre pa da i njihov duh proširimo tu na forumu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja tenutno nisam u toj ostaloj ekipi, ja niš ne kupim. Ali ovaj traktor mi baš ljepi,pa reko možda ima neki štos da ga kupim nekak, al neznam kak. Oni puno dižu zbog čega? Jer rade puno ili di je štos?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
633
Puno rade i imaju puno veza na pravim mjestima, jer dobro financiraju izbore.
 

Darac99

Novi član
Tu od
14 Kol 2021
Poruka
3
Pozdrav, otvorio bi pausalni obrt (jer sam zaposlen) te se prijavio na natječaj mjere 6.1. Ako prođem kupio traktor i malčer. Pa bi zapuštene nekad poljoprivredna zemljišta danas zarasla u sikare malcirao i održavao, za početak stvorio livadu... Da li se za to moze dobiti poticaj, i koliki?
Nemam ništa zemlje na sebi, ali bi ugovorima uzeo u zakup ili kako već, od rodbine koja to ne održava i drugih....
Hvala na odgovoru.
 

Darac99

Novi član
Tu od
14 Kol 2021
Poruka
3
Meni osobno je strasno i prestrasno da netko zivi i radi u Njemackoj a ovdje ubire poticaje..Jucer sam saznala jos da lik ima tako jos preko 30 jutara.
Na temelju čega je on dobijao poticaj ako nije obrađivao zemlju?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Jel zna netko preduvijerte za prijavu poticaja na livade i pasnjake? UG i to...

Mislimo se rjesiti ovaca , tj matocnog stada koje je do ove godine bilo u poticaju , 85grla I 2 ovna, pa sad gledamo jel mozemo ostaviti livade I pasnjake il ne???

Stari ima 70godina I ne moze vise, a ja dam zaposlen pa ne stignem...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,590
Mislim da mozes. Ja imam prvenstveno vinograde i nesta vocnjaka. A imam upisano livade,pasnjake,krmo bilje,oranice... Kak sta kupujem tak i ostavljam.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,273
Jel zna netko da li je omogucen prijenos prava? Trebao je biti do 1.4. pa nije, pa mi rekla u agenciji poslije 15.4. pa nije bilo....jel sad mozda moguce? Moram prvo rijesiti prijenos prava pa onda zahtjev za 2022.
 
Na vrh