• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pilane ili "kako to ameri pile trupce"

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Za ove brente ovi nasi kupuju kod ovog lokalnog mestra sto servisira motorne pile. Mislim da je oko 40 KM jedna pila za ovu Husqvarnu brentu. Tacnu dimenziju ne znam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Stigla je mašina ali montaža mora pričekati dok prodje sjetva.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Nadji kakvog sa onim instrumentima da ti je nivelira, najpreciznije i nema greske dalje u rezanju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ma imam i ja taj aparat.
To će biti hobi pilanica za moje potrebe tako da neka pretjerana preciznost se ni ne očekuje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kad se dobro postave sine moza ona u milimetar precizno rezati, samo ostra pila i ne gurati je brzo. Da neces imati problema sa inspekcijama, jer nju tretiraju kao obrt.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ma kakave inspekcije i obrti , to će meni da sreže par kubika godišnje i to je sve.
Više će biti kao fetiš.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Eh kad se to osladi pa pocnes rezati svaki dan. Pa dodje komsija da mu koji balvan prorezes pa drugi....i tako to krene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
opticki-uredjaj-za-nivelisanje-gol-32-d-bosch-157537-314819.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mi to zovemo NIVELIR jer kako mu ime kaze sluzi za nivelisanje-niveliranje,uglavnom prenos i kontrola visinskih kota..(inace neki dan gledam ovakav kao sa slike sa tronoscem kosta 250 € nov u radnji)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Nabavio sam neku malu huqvarnu i imam debeo problem sa ''plivanjem'' testere , nema šanse da rez ide pravo nego se nakon 10-20cm počne podizati i ode u nebo.
Zamijenio sam one fiberne vodilice koje su fiksne do pogonskog točka , nedostaje ona pokretna vodilica koje ide prema gonjenom točku ali gledao sam bezbroj snimaka gdje mnogi nemaju taj dio.
Testera je nova ali se bojim da je nisam otupio sa jedne strane pošto je u drvima koje sam isprobavao bilo kamenčića , nemam oštrilicu da je naoštim.
Prvih par rezova je uradila čisto solidno.

Ima li ko kakvih savjeta za centriranje ili šta već ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ako je dobro naspanovana testera nema puno veze sto nema pomicne vodilice. Sigurno ti je do te pile, vecinom su te pile jeftinjaci i prvi put kad se postave ne valjaju. Bez ostrilice sa tom masinom nema posla, treba uvijek imati bar dvije pile u rezervi. Jedan, dva trupca(2m3) i ona se mijenja da ne bude zabune ide na.ostrenje. Cim se malo zatupi ona pocne praviti brijegove, a dok je ostra reze ravno samo tako. Tako da sam siguran da je do pile, posto kazes da je bilo i kamencica u trupcu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi samo dodao . Ti si inovativan predrez
ač bi ti prištedio dosta problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh