• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pilane ili "kako to ameri pile trupce"

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Agregat bi je trebao pokretati bez problema. Slobodno ti nju spoji na kucnu mrezu, samo gledaj da ti kabal bude bar 5x4 i nemas brige.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
I pokrece je bez problema, je da malo zvuk promjeni kad ukljucim motor, ali cim se motor malo zavrti dizel motor se umiri, samo eto sto ti namotaji probijaju, a agregat je novijeg godista i ima skroz malo radnih sati, ali sto je tu je... bit ce red pokusati na kucnu struju spojiti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,913
Mislio sam slagati jednu pilanu.
Imam balansirane kotače, ele.motor, čak i pilu, ali odustajem. Treba puno krojiti, zavarivati, tokariti osovine.....
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
I moj bratic je trenutno u fazi slaganja pokretne pilane, one sto se prevozi kao auto prikolica, dobar dio je vec odradio, tj. Kupio poludovršenu, ima kotace, el. Motor, postolje, stabilizatore i sve to, on mora jos napraviti "reznu garnitutu" znaci fiksirati kotace, napraviti sistem podizanja i spustanja i sve to sto dolazi na onim kolicima na kojima se voze kotaci i el. motor...

Ja kad sam krenuo pravit svoju pilanu sam bio u suprotnoj situaciji, ja sam imao "reznu garnituru" ali sam morao napravit postolje, tracnice, stegace....
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Dobar dan! Gledam malo ovih dana pilane po netu..i zanima me dali netko ima iskustva sa pilanama Bon Jovani, Primultini i Artiglio? Koja bi po vama bila najbolja?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Sve tri italijanske marke. Koju god da uzmes neces pogrijesiti. Vecinom su to vertikalne plane. Jesi li razmisljao o horizontalno, zbog manjeg potrebnog prostora
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Jedan ujak ima ovaku, drugi onakvu. Vise sam za vertikalnu, ako horizontalna vraca dasku treba i njoj mjesta i to sto brenta oda kad se staze zaprljaju, neznam kolko je to sretno rjesenje. Na sto bi posebno trebalo obratit pozornost kod kupovine navedenih?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Svaka horizontalna ima cistace pruge, kao i kolica kod vertikalne. Velike pilane polovne ako uzimas racunaj da je svaka uradila par desetina hiljada kubika oblovine. Obratiti paznju na stanje tockova, da li su puno potroseni i mogu li se obradjivati. To ti je glavno, jer ako imas pucanje pila to ti je veci porez nego i jedan drzavni. Obrati paznju na tockove na kolicima, stanje stubova sa zakivacima. Sada opet zavisi hoces li uzeti sa okretacima i zakivacima na hidraulika ili ces rucno okretanje i zakivanje
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Vidis kolika je debljina mesa dijela na kojem nalijeze pila, trebalo bi da ima bar 5-6 mm da si rahat jos dugo vremena po tom pitanju.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,913
Nisam siguran da je to pilana od onih "prek bare"!
Njihove pilane voze "banzek", a ne trupac.
Ako voziš trupac od 4 m, trebaš prostor od skoro 10 m.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Amerikanci nemaju profil pilane, tj brente. Sve su ono hobi masine, do 5 kubika u smjeni da se uradi.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Meni se mnogo vise svidja onaj sistem kad se trupac zakove, a testera se vozi. Razmisljam vec neko vreme da napravim nesto tako i to da bude pokretno, da vucem traktorom i da ima dizel motor za pogon.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
View attachment 20741 View attachment 20742

Malo tema zamrla. Jedna prinova za sitne poslice
Gledam Holzmann BBS 810 smart-g model...da ili ne?...čisto da imam doma ako naleti da kakav trupac iz šume moram spasiti od šporeta...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Za hobi poslove cisto solidna masina. Negdje je pp dimenzijama kao Wood Mizer LT15,
 

Najnoviji postovi

Na vrh