• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji paker valjak.

K

krx pozega

Guest
Ratarko mislim da će to za tebe biti prava stvar...puno boljre recimo nego onaj valjak kod simona u tvojoj zemlji puno učinkovitiji...100% prava stvar za tebe...uvjeren sam
Ti si u biti tako nešto i tražio ako se nevaram...jedino sam skeptičan u svezi blata ili nakupljanja zemlje..možda ćeš sa tim imati problema ali nije ni bitno kad ćeš više gledati nazad nego naprijed he..he ;)
 
R

Ratarko

Guest
Ne samo za mene nego za svakoga tko sije sa rotosemom , za tebe bi također bilo dobro , za Fendta koji dolazi ili koji već dođe .
Rekao bih da će mi taj stroj omogućiti veći dnevni učinak za 1-2 ha , siguran sam . Traktor mi ima snage napretek tako da nije tu problem nego upravo u tome ako idem brže onda mi sjetva izgleda grubo . Sa tim strojem ću ubrzati za 2-3 km/h a struktura tla će biti možda i sitnija ili jednako sitna kao da idem sporije . Nadam se . Živi bili pa vidjeli .
 
B

Bobo

Guest
@Krx: Nece se tu nista nakupljati, jer su radna tijela na valjcima tako poslagana da se valjci madjusobno ciste, tako da nema bojazni od nakupljanja zemlje...

@Ratarko: I ja mislim da ce ti ovo biti prava stvar ;)
 
R

Ratarko

Guest
A odakle sada ta slika i to još od tebe ROKI ?
Gdje je to slikano i kada , rekao bi da si to negdje na netu pokupio ?
Koje marke je taj valjak ?
Da li imaš još koju sliku ?
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Jel ja nesmijem slat slike prednjih valjaka il šta?

Zar ćeš mi tako odgovoriti na moja poitanja , sa drugim pitanjem ?
 
R

ROKI

Guest
Ti opet pitanje na pitanje. Slika je sa neta, a ko je proizviđač neznam. Slika više nemam.
 
R

robert

Guest
ovo je odlicna stvar,moze se namontirat i na sam plug...odma cim se brazda okrene,valjak ju fino izreze ,smrvi i izravna.to cu morat nekako izmudrovat da sebi napravim... :scratch
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona kaže:
Mogo si to ravnije uslikati

ma dobro pa sam i tako usliko :blackeye
samo eto što ja neznam u koju temu to spada,:scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ratarko, zašto je to tvoj "nesuđeni" stroj?
Ja sam svoju gredu s noževima upravo danas dovršio i obojio, bit će slike sutra najvjerojatnije, jedino neznam gdje ću sad isprobat, nije zemlja kod nas baš suha, a ne bih ju želio umijesiti...neće ništa rasti...
 
R

Ratarko

Guest
zjockoo kaže:
Ratarko, zašto je to tvoj "nesuđeni" stroj?
Ja sam svoju gredu s noževima upravo danas dovršio i obojio, bit će slike sutra najvjerojatnije, jedino neznam gdje ću sad isprobat, nije zemlja kod nas baš suha, a ne bih ju želio umijesiti...neće ništa rasti...

Nesuđeni zato jer sam ugovorio probni rad sa tom " drobilicom " a nisam došao po nju .
Daj gredu meni , sijem ječam sutra pa da ju isprobamo ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Evo danas sam izveo prvi test svoje prednje grede s noževima pa evo par slikica:
Zemlja prije prolaza:

Obrisan neispravan link.

par slika novog priključka:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

U radu:

Obrisan neispravan link.

zemlja nakon jednog prolaza:

Obrisan neispravan link.

Što se mene tiče stvar radi dobro i ono što je i trebala, drmanje po neravnom oranju se jaaaako smanjilo, traktor "pliva" kao po jednom tragu tanjuranja. no ima dvije stvari koje treba riješiti...sad vidim da sam mogao staviti još duže noževe jer pružaju mali otpor, a druga je da ću staviti na prednji gornji rub U-profila lim po cijeloj širini, visine 15 cm pod kutem od 45 stupnjeva prema naprijed i to zato da mi se višak zemlje koji nastaje lijepo rasporedi svugdje gdje treba i popuni eventualne neravnine, a ne da mi ide preko grede ili ostaje na njoj (to se lijepo vidi na slici u radu). Inače je sve drugo ok. Namjeravao sam iza staviti još i nazubljeni valjak, no sad vidim da nema potrebe, barem ne za našu zemlju koja je srednje teška.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
u suhoj zemlji bez biljnih ostataka stroj će raditi dobro ali kako će raditi gdje je zaorana kukuruzovina ili sojina slama.Mislim da će se gušiti.Bolje bi bilo staviti naprijed spiralni paker kakav vuku plugovi.On se ne bi gušio a napravio bi dobar posao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh