• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
751
Ne nužno, ima ih gdje daš pun gas i dosta brzo moraš hodati da bi je pratio. E sad ako je trava veća ili ima krtičnjaka, ili ćeš gurati bez pogona ili ćeš nešto polomiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ovo je bez veze. Kakve veze ima gas s brzinom košnje?
Ako se smanji gas, nož se sporije vrti, lošije kosi, ima manju zamašnu masu, a isti je broj udaraca noža po metru prijeđenog puta. Pri većoj travi se smanji gas i onda se još više smanji učinak košnje.
Jedino pravo rješenje je varijabilni pogon s fiksnim gasom.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Ili dva motora. Jedan pogon drugi kosa.
Možda bih trebao okomiti motor za duplu kosu. Ima li tko prijedlog?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Kod moje samohodne je idealno pogođena brzina, po mojoj procjeni oko 4 km/h, kod punog gasa......
Jučer sam nekih 800 m2 ppokosio za nekih sat i po sa jedno desetak stajanja za čišćenje , jedno ulijevanje benzina, jedan razgovor sa susjedom od oko 5 minuta, hehe
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
..............
:hahah::geek:💥 Kak to da ti nemaš gotovo rješenje u tvijem Đems Bond skladištu?
Evo imam ja :hahah:
....................
Ma imam pripremljeno, ali mi fali okomiti motor koji bi vrtio dva noža fifi 400mm!
Imam i B&S 190ccm, 625, ali možda je malo slab!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Daj me, naj me, jedan "normalan" nož vrti več i 1KS, a ti imaš "svega vraga"...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Već sam jednom prikeljil sliku jedne što sam davno napravil.
Sad skoro bit će o druga, jedino moram prebaciti motor.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Dok vi filozofirate ljudi su to več napravili
Ti se baš kao jako trudiš biti "zločest na riječima" prema svima oko sebe. Ovo je forum pa smo tu zalutali i mi filozofi, koji smo u nedostatku novaca i viška materijala probali nešto iskemijati, makar izgledalo i smiješno, ali je ipak bilo uspješno. Hajde osramoti nas i pokaži sliku svojeg sličnog pokušaja i remek djela, nemoj pokazati tuđi jubito, molim te.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad sam prestao kemijati slike su se radile na ruskom zenit-u,,okidalo se jednom mjesečno..

Samo su se buržuji naslikavali s sony kamerom a razvijanje i iztadu fotografija povalili u firmu.

Gurao aam i ja samohodnu s mtk..kasnije sam napravio ovo
,mjenjam sve za dobro naklepanu kosu.
Kosa kako god bila loše naklepana nikad me nije ostavila bez daha,od nje mi nije šumilo u ušima,od nje nemaš trnce u rukama,znoj minimalno.

Ne želim ni spominjati uza sve to koliko su takvi kao ti bili škrti pa su kupili te skakavce..pola zivota šerafe po njima a nikad obavili posel do kraja.

Ako te se sredina u kojoj ziviš boji i klanja ti se jer znaš pred njima mlatiti jezikom,boljw da prestanem ,Bog ti dal mir .
 

Prilozi

  • 20220603_161956.jpg
    20220603_161956.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 20
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Lijepo, vidim nešto na bazi diferencijala, odlično i inovativno.
Pa kad si več spomenuo kosu na klepanje, dopusti da te pitam, da li sam kleplješ svoju kosu, ili?
Ja klepljem sam, tamo od šesnaeste godine, dok je otac završio u bolnici, motorne kosilice nisam ni vidio, a travurina je bujala i rasla.
Sebi sam prvu kosu kupio prema pravilima za vrhunski muzički instrument. Bila je vrhunska, posudio sam ju susjedu da pokosi po krumpiru i naravno da mi ju je na lobodi vtrgel 😥. Više nikome nisam posudil svoju kosu, ali kasno. Kosu kljepljem uvijek na suncu, ne u hladovini, nigdar ju ne zaškrbotim (ne nazubim lošim klepanjem), uvijek ju dovedem poslije jednog ili dva brušenja brusom na kvalitetu skalpela. Eto, seljak ostaje seljak...

Osvrt na tvoj bezobrazluk da sam bio škrt. Otkud ti znaš da li smo imali za kruh, kako smo živjeli i kako sam ja morao postati odrasla osoba? Naravno da nemaš pojma a ni dovoljno informacija za pametan zaključak, pa obilno koristiš neprikladnu komunikaciju, evo biranom riječi. Lakše malo...
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam se preselil od starcev v svoju hižu dobil sam staru kosu. Par put sam je nosil ocu na klepanje, a onda sam probal sam. Nije baš išlo. Bilo je svakak. Onda sam kupil "idiot" klepač, kojega moj sused zove klepač za idiote. Z njim je išlo puno lakše, a zaškrbotiti je nemoguće. No, nisam bil zadovoljan. Kosa je na nekoliko mm od oštrice dobila malu štengu (zub) koji je smetal za brušenje kamenom. Tak sam ponovno prešel na klasiku. Ni danas se nemrem pohvaliti da lijepo sklepljem kosu, ali dobro me posluži za ono kaj trebam.
Pokojni otac mi je skrenul pažnju na nekoliko stvari:
1. kod klepanja udarci trebaju biti jednoliki,
2. čekić uvijek pravilno okrenut da se ne udari krajem,
3. friško sklepanu kosu ne dugo brusiti kamenom jer bu prije nestal efekt klepanja i
4. Kod košnje lijeva ruka treba na ručki kose biti tek ovlaš, ne čvrsto držati. Ako kosa za nekaj zapne, ruka mora lagano skliznuti s ručke.

Pitanje: zakaj je bolje klepati na suncu, nego u hladu?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Kosa muzički instrument "malo" bude mekanija i podatnija za klepanje dok je toplija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh