• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servo volan na Tv 730

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
pozz svima ... eto ja sam u postupku slaganja tog volana ... znam da remenica nesmije bit veča od fi 13 zbog pregrijavanja pumpe... 2 zupčanika za promjenu smjera ,,mislim da 7.5 cm imaju zajedno to sam vidio negdje na slici,,,pozz
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
pozz svima ... eto ja sam u postupku slaganja tog volana ... znam da remenica nesmije bit veča od fi 13 zbog pregrijavanja pumpe... 2 zupčanika za promjenu smjera ,,mislim da 7.5 cm imaju zajedno to sam vidio negdje na slici,,,pozz
hvala ivan i ja bi trebao sastaviti al svak nesato taji u vezi tog volana,ja iskreno kad bi znao svima bi objasnio jer forum i jeste da se pomogne
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
da da na radilici nesmije bit veča od 13 fi zbog pregrijavanja .. a na pumpi je orginalna ok...
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
uz ovo potrebna su crijeva , remenica za radilicu i zupčanici za prijenos smjera ... meni još fale zupčanici i idem sastavljat
picture.php
picture.php
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
da ti ne mazem oci, nemam iskustva sa volanom MB 213
otac je dugo vremena trazio glavu koja ima odgovarajuci smjer, da se ne pravi inverzija; promjena smjera

do dana danasnjeg se nismo zauzeli prepravljat taj volan, uvijek nekog drugog prečeg posla

ne uzimaj sve zdravo za gotovo sto procitas na internetu, posebno oko ovakvih stvari, radi se o prepravci, kalavidanju.......

moj savjet bi bio u vezi tog MB volana, da provjeris broj krugova "od kraja do kraja"......neko je spomenuo da djeluje prilicno ostro u radu (brzo reaguje), ako vec ubacujes zupcanike, fino bi bilo kad bi se mogli naci razliciti zupcanici za jedan zub.....ili koliko vec, da malo redukujes prenos

@ivan1105 remenica na radilici ili na pumpi? pretpostavljam na radilici, da ne vrti pumpu uzalud

a od čega je ta glava da je odgovarajući smjer pomozi i drugima
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
glava od bmw-a 5 ima u sebi inverziju i može se samo namontirat ,,ali ima malo više posla sa nosačima nego kod 123 mercedesa.... zupčanici mogu biti bilo kakvi al vidim po forumu da ljudi stavljaju od uljnih pumpa
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
evo mog volana od mb123 posto sam trazio tokara koji to moze uraditi,samo nisam imao srece jer su slabi iskusnjom,tako kao i obicno aparat u ruke i pocni hehe!!!pa pogledaj te
19667701_t.jpg

19667700_t.jpg

19667699_t.jpg

19667699_t.jpg

samo problem je ispao nisam mu mogao skinuti polugu sa kronera dzaba i radapciger,udari cekica cak i grijo ali dzaba!!!
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
evo mog volana od mb123 posto sam trazio tokara koji to moze uraditi,samo nisam imao srece jer su slabi iskusnjom,tako kao i obicno aparat u ruke i pocni hehe!!!pa pogledaj te
19667701_t.jpg

19667700_t.jpg

19667699_t.jpg

19667699_t.jpg

samo problem je ispao nisam mu mogao skinuti polugu sa kronera dzaba i radapciger,udari cekica cak i grijo ali dzaba!!!

ajd stavi slike normalnog formata ... slabo se vidi...
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
šta nebi zupčanici trebali biti istog promjera,kolko sad puta moraš okrenuti volan za pun desni i levi
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
šta nebi zupčanici trebali biti istog promjera,kolko sad puta moraš okrenuti volan za pun desni i levi
ja bolje bi bilo 1/1 zub al je uredu i to jer sam se malo raspitivao,jer pogonski je manji a jedan je od mjenaca od pola a drugi je od bendiksa i slozili su se i imam 4,5 kruga od jedne do druge jos nastimati na polugi treba
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ovaj moj volan ima toćno 4 kruga od jedne do druge strane,odnosno 2 u lijevo i 2 udesno!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
volan

pozz svima ... eto ja sam u postupku slaganja tog volana ... znam da remenica nesmije bit veča od fi 13 zbog pregrijavanja pumpe... 2 zupčanika za promjenu smjera ,,mislim da 7.5 cm imaju zajedno to sam vidio negdje na slici,,,pozz

Jeli taj volan složen,zanima me kako se to ponaša svi imaju neko svoje mišljenje i svodi se na to da je taj volan dobar za ravo i asvalt a da kod oranja i u šumi kada vuče prikolicu dolazi do jakih udara pa da lako moze doći do puknuća .Svi oni koji imaju ugradjene servo volane od mercedesa neka iskomentiraju svoja iskustva ali realno i da kažu koliko ima u tome istine.:icon_question::confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh