• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servo volan na Tv 730

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
jel kod svih mercedesovih glava treba mijenjat smjer ili samo kod linije 123
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Od serije 123 je najpogodniji za ugradnju i najmasivniji svi drugi nisu pogodni pa to dali se treba mjenjati smjer ili ne nije ni vazno no mislim da da .markec ima ugradjen od neke druge serije pa pitaj koje.
evo stigao jučer iz Krapine drito od našeg forumaša koji ga je prvi patentirao.Još samo da se ovo vrijeme popravi pa da ga napokon ugradim.
picture017ao.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
[QUOTE=gorski;

evo stigao jučer iz Krapine drito od našeg forumaša koji ga je prvi patentirao.Još samo da se ovo vrijeme popravi pa da ga napokon ugradim.


Super, znači volan je stigao. To je to, spakiraj, poveži crijeva i vidjet ćeš ljepote i olakšanja pri vožnji. Sretno! Pa se čujemo kada budemo nešto više radili.:icon_pidu:
 
A

amel

Guest
postovani

imam tomu 18- ka 1974 godiste htio bih ugraditi servo volan na njega pa me interesuje postupak ugradnje. nabavio sam servo pumpu i glavu volana od 123 mercedes... nadam se da mi mozete pomoci.

unaprijed hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pročitaš cijelu temu i sve ti bude jasno.

Pumpa i glava su ti pola dijelova,trebaš sad još napravit odgovarajuču remenicu koja se montira na traktor,tj na motor,nosač za pumpu,nosač za glavu volana,glavi volana promjenit smijer vrtnje,znači napravit inverziju pomoču dva zubčanika,ima tu posla i mozganja al nije to ništ strašnog ako znaš šta i od kud krenut
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
mislim dati ta glava 99% nestima kontra vrti trebati od bmw 5 e 34 linija jer neki dan sam bio sa covjekom ugradio od mercedesa i nije pasalo volan motas desno a on ide lijevo daje nebi dzabe ugradzivo i patio se
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Tu se več pisalo naveliko o tome,baš zbog toga se složi inverzija sa dva zubčanika i dobi se pravilan smijer vrtnje.

Ako je moguče nabavit od BMW-ja glavu odlično,odma manje posla,al posluži i mečkina ak imaš volje slagat kao mnogi korisnici tv-ja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
ja znam damije prijatelj na 800 seriju namuntiro od bmw 5 jer sam bio kod njega i netreba nista drugo nikakva promjena smjera a ja imam glavu od bmw ako kome treba
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Kupiš glavu volana i pumpu volana od Mercedesa linije 123 a ostalo ti napravi taj tokar za 200E.Svoj volan komplet skidaš na ona četiri vijka na dnu volana.Za glavu volana napravi nosać i inverziju,isto tako uradi nosać za pumpu.Na 730 dobiješ remenicu koju šarafiš na svoju a za 732 skidaš originalnu i stavljaš onu koju si dobio s nosaćima jer je originalna prevelika pa se grije pumpa zbog prevelikog broja okretaja.Velika prednost je ta što ova vrsta volana ne utječe na rad hidraulike.Mene je sve izašlo 2000 kn i ne žalim.http://imageshack.us/photo/my-images/43/070gf.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/066eq.jpg/

Bok daj mi reci kad bi sve to kupio hidr volan itd... kolka cijena svega ??? Imam tv 420
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Bok. Jel može neki kontakt od tog čovjeka iz Krapine za hidraulički volan?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Imaš na početku teme link na oglas i tam ti sve piše.
049 348 074
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zamolio sam prijatelja da mi se raspita jel ima netko pumpu i glavu volana od mercedesa 123. E sad, rekli su mu da to nije najsretnije rjesenje za tv, neka uzmem " nesto" od univerzala. Sta to ako netko zna?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav Hele, ja na svom TV 73o sam toj servo od M 123 ugradio koliko se sjećam prije 2. godine, mogu ti sigurno iskreno reći, da radi besprijekorno i bez problema. Ja da sam znao za taj sistem ugradio bih ga odmah po nabavci traktora. Mene služi bez ikakvih problema, svatko svašta priča, ali kažem iz svog iskustva, da radi bez greške, a za upravljati odmor, posebise u brazdi i lošim terenima. U mom albumu imaš i nešto slika oko te ugradnje pa možeš vidjeti. Sve sam radio osobno pa ako odlučiš tu sam za sve vrste pomoći. Pozz
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa čujem pozitivna iskustva za varijantu 123 i sad mi ovaj kolega uleti sa univerzal spikom ali ne zna točno šta, nisu mu rekli.
U početku mi je bilo smiješno stavljat na tomeka hidraulični volan a pogotovo cifre od 2600kn. Prošli vikend sam frezao izoranu njivu, nije poslije oranja bilo kiše a bila je mokra zemlja kod oranja. Iscukao me je tomo kao da sam sa motikom prekopao cijelu njivu. Reko tako neće ići. Imam loš teren za malčirat i puno frezanja tako da bez hidrauličnog volana bude grdo.
Da se razumijemo, imam tomeka tek par mjeseci pa se još privikavamo jedan na drugoga.
Budem pogledao album a imat ću i pitanja kada ću slagat.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ak češ trebat glavu i pumpu javi se,imam ja jedan komplet pa se možda dogovorimo
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Ako ima neko slike od ugradna volana iz BMW serije 5 molio bih da mi poshale i kako je upasiran i glava volana i pumpa
 

Petar Petrov

Novi član
Tu od
1 Stu 2023
Poruka
1
Pozdrav Hele, ja na svom TV 73o sam toj servo od M 123 ugradio koliko se sjećam prije 2. godine, mogu ti sigurno iskreno reći, da radi besprijekorno i bez problema. Ja da sam znao za taj sistem ugradio bih ga odmah po nabavci traktora. Mene služi bez ikakvih problema, svatko svašta priča, ali kažem iz svog iskustva, da radi bez greške, a za upravljati odmor, posebise u brazdi i lošim terenima. U mom albumu imaš i nešto slika oko te ugradnje pa možeš vidjeti. Sve sam radio osobno pa ako odlučiš tu sam za sve vrste pomoći. Pozz
Pozdrav, mozes li opet uploadati slike da vidimo kako je namjesten servo TV od M123 ? Imam servo od w202 ...hoće li se dogoditi ?
 

Prilozi

  • w 202 m.jpeg
    w 202 m.jpeg
    23.7 KB · Pregleda: 11

Najnoviji postovi

Na vrh