• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
To samo pokazuje da se kroz zimu nakupilo preveč snage. Kobasi, ovakvi i onakvi, čurke, čvarci, rebarca suha...moralo je to nekam lupiti. I ve su krivi strojevi. Kolko se samo cocte popilo. Prejti na zelenjavu pod hitno. :ppozdrav:
Zahrđala je opruga jer sam ju tak fino pospremil.....
Ali slažem se. Ništa više meso, ništa riba. Samo zelenjava i juha s rezancima.
Od danas samo Tajlandska ishrana kod Yui i Kim

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
ŠČ! Tam ćeš doručkovati, ručati, večerati, nekaj prigristi za gablec pa i poslije ručka.,.,... 😛 :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
To ŠČ je dugo trajalo, mjesec prije eura i tjedan poslije.
Sam Bog da je tak, možda prije ta sramota ode u arhivu....

Jedino kaj je od toga dobro su razno razne ideje na temu ŠČ pa se neko dosjetil i dodal jedno slovo jer mama oduvijek i zanavek ŠČ-i


 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,099
@MUHA radi tebe sam sad išel vužgati svoj kompjutor, jer ti to zaslužuješ u mojem mozgu. Ispričavam ti se kaj sam krivo razmel tvoju sliku, gledajuči je na mobitelu, DA U PRAVU SI SVE JE OK, a i razmi me, došel sam doma z goric, na pol gladen, na pol pijan, pa da mi sad daš malo popusta :devilish: ;)
evo kak sad gledam u gro planu:

View attachment 71558
Sve je to ok. Zabrinjavajuće postaje gda nosiš vuru vurmuharu na popravak jer ti se čini da se cajgeri vrte unatrag. :ppozdrav: :ppozdrav::ppozdrav:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,936
Uspješno preseljena stara napuštena prikolica s košnicama..
Posao izgleda propao, a vlasnik nikako da ju makne. Pa smo ju odvukli bliže k putu.
Inače je našom dozvolom bila usred šume, i sada je samo smetala
 

Prilozi

  • 20240327_162400.jpg
    20240327_162400.jpg
    93 KB · Pregleda: 43
  • 20240327_162405.jpg
    20240327_162405.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 43
  • 20240327_163503.jpg
    20240327_163503.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 43

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Povijest nam se ponavlja u obitelji. Prije svakog velikog blagdana nama se dogodi nekakvi "kvar". Supruga prakticira uključiti veš mašinu po jeftinoj tarifi struje, tako i sinoć, kad ono puknuo je gumb za paljenje i gašenje i otišao "nekamo u nutra", vidi se zelena štampana veza kroz rupu, o je, dobro jutro tugo je bilo. 🤕
IMG_20240328_155642.jpg
Spakujemo se u grad i ja prije polaska koristim akva ispirač, koji je to vrag, šprica iz njega voda na one njegove originalne rupice fi 6 mm, lijevo i desno po kupaoni. Probam izvuči cijev, priključak na školjku, sve je kako mora biti. Oooooo sve ti ***** još sad i ti, a prije Božića je serviser bio na veš mašini, a ja zamijenio akva ispirač novim, tuto kompljeto.
Danas popodne, da zaboravim na sve te nevolje, idem skinuti pogon noža s radilice motora cca 7 KS. Malo morgen, kak da ne bi išlo sam-tak, niks WD40, niks čekić, niks radapciger, pa niks šrafcinga... Ide, ide miiiii 🎶
Prvo sam si zabušio šaraf za nož da složim dobro vođenje za radapciger

IMG_20240328_135103.jpg
A onda, muko moja, ne ide, pa ne ide
IMG_20240328_140525.jpg
Na kraju, dok mi je radapciger izletio i iz šarafcinge, skoro u nos, popizdio sam i zavario sam ga na pogon noža 😈🙃
IMG_20240328_143145.jpg
Pametniji popušta, pa sam ja nakon dugog natezanja uspio skinuti to zahrđalo zlo dolje 🙃😏.
Idem ja sad pospremiti alat nasred garaže, pa skinuti akva ispirač da vidim koji je vrag njemu došao da šprica vodu po kupaoni, a veš mašina bude na redu možda sutra, možda... Supruga je skužila da ju može upaliti drškom četkice za zube 🤣, kao astronauti na Mjesecu s kemijskom olovkom... Idemo dalje, bar dok me idu ove dobre karte 🙃😈🎶
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
To je jednako dobro ako nešto točno vodi, centrira taj nož. Ima puno vrsta montaže noževa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Moja kosilixa vec godinama radi bez tih stiftova.
Noz je stegnut i kosiiii
I moja je tako kosila jednu košnjavu za nuždu, nisam baš dobro centar pogodio pa je imala vibracija.
A kako nož onda brusiš?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Vijak ga ne može nacentrirat jer ima dosta lufta i bacao bi dosta, barem je tako kod mene situacija. 😉
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Na stigi recimo postoji onaj dosjed oko vijka. I on ga centrira. A vijak ga samo drži
Totalno drugačije nego kod mene, vijak kod mene ima sigurno 2mm lufta, zato i ima one štifte za centriranje.
@mtd001 ak je tak onda sad znaš da imaš slabu kosilicu 😜🤣, čak i kineskinje bolje centriraju 😈
Zato ova moja barem ne može da hrđa, svo kućište je od plastike 😉
Ali zato ima dobro srce, dobar stari Briggs
20240329_093509.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh